Indoor předpěstování

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod Bonebreakers » 14 úno 2020 23:05

Sice jsou tu jiní kabrňáci co by poradili, ale mohu se podělit s tím co dělám já a mám to i na fotkách v galerii. Jiffi normálně nechám namočit na nějaké mističce, potom je opatrně rukou vymačkám až jsou jen celé "vlhké" prostě je tam v nich jen trocha vody, potom do takto připravených jiffů dám asi tak do půlky semínko, no a do pařníčku s nimi, tam jak jsem uváděl držím kolem 30°C a vlhkost, tak aby stěny byly orosené, jednou max. dvakrát denně jsem pařníček vyvětral a jednou denně jsem takovým tím dětským kapátkem dal pár kapek do jiffu, ale jen pokud ten jiff začínal vysychat. A takto jsem to praktikoval až do doby co začala semínka vylézat, potom jsem jen o trochu dával méně kapek vody, abych to neulil, a vylezlo mně relativně skoro vše bez problémů, za nějaké 4-5 dní byli první. Dokonce i ta Dorset Naga byla venku za nějakých 6-7 dní. :thumbup: Jediné co mně nevylezlo jsou ta 4x Habanera, ale to je asi tím, že jsou darovaná a bůh ví, jak jsou stará a jak byly skladovaná.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

taumatawha
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 10 úno 2020 13:40
Reputace: 42
Obrázky: 0

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod taumatawha » 15 úno 2020 07:33

Do půlky? to snad ne, to je hrozně hluboko :D já to dával tak 2 milimetry pod povrch. v úterý to bude 14 dnů, do té doby to musí vylézt nebo sázím druhé kolo, už jsem z toho dost smutnej, ty 3 co vylezly tedka v tom pařníčku rostou pěkně :D

taumatawha
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 10 úno 2020 13:40
Reputace: 42
Obrázky: 0

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod taumatawha » 15 úno 2020 09:00

Jinak jsem na to ted koukal, zkousel jsem to vyhrabat a ja nevim jak, ale ty seminka klesly :D takhle hluboko jsem je nedaval, mozna proto to jde tak pomalu. Nevim, jestli cekat nebo to vyhravat a dat vys? Joo to jsou problemy


taumatawha
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 10 úno 2020 13:40
Reputace: 42
Obrázky: 0

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod taumatawha » 15 úno 2020 09:47

A to vam ty 2-3 cm protoste za tak kratkou dobu? :O ja sem se snazil fakt tak 2-3 mm, a stejne se tomu tedka moc nechce :D jinak co jsem do jednoho hrabal, tak je to seminko praskly a je tam malej klicek, ale na to ze je to 10 dnu tak se mi to zda dost malo :D

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod Tea Racer » 15 úno 2020 11:33

V idealnich podminka jiste druhy klici klidne mesic... mnohdy zahradnicka premira pece je nejvetsi prekazka k uspesnemu rustu...

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod Bonebreakers » 15 úno 2020 11:58

No ještě to může být tím, že většina z nás ta seminka ješťě před výsevem namáčí na 24 hod.,
6302463025
tim si take můžeš trochu zlepšit klíčení. Ano opravdu to davam takto hluboko
63146
je to cca.1,5 -2cm, dával jsem to takto ke stěně pro názornost a teď se to hodí. Ještě do toho pařníčku, co tam máš, si dej nějakou nádobu s vodou, aby jsi zvýšil vlhkost. 63058
Klidně to může být i takto orosené na stěnách. No a to je asi tak všechno.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Indoor předpěstování

Příspěvekod chris » 15 úno 2020 12:14

Ach jo, tak ještě jednou a více polopaticky: vrtat se v tom dříve než 15. den je blbý nápad i kdyby šlo o ty nejrychleji klíčící druhy. Např. u chinesek bych se v tom rozhodně nevrtal dříve než 23. den.

Dělat pitvu pacienta dříve než je opravdu vysoká pravděpodobnost že je mrtev není zrovna šťastný nápad. :-)

Nervozita z toho, že má člověk pocit že to nějak neleze se řeší tak, že člověk preventivně vyseje další semínko. A pak si o pár týdnů později samozřejmě nadává že to všechno vylezlo, že to nebude mít kam dát, a "že to přeci teď nezabije když se s tím tak piplal". :-)


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů