Bone - bezzemkova sezona 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Bonebreakers » 09 led 2020 22:00

Tak je to již další rok, ten první 2019 byl jen takový zkušební, něco málo jsem pochytil, něco okoukal, dobré to docela bylo. Nebýt těch malilinkej zelenejch potvor (mšic), tak by se i docela dařilo. Letos bych na "bezzemi" (t.j. balkonu a parepetu) chtěl vypěstovat o trochu více. A protože jsem byl docela netrpělivej tak jsem v grow boxu rozjel takovej malinkej zkušební podzimo-zimní předpěst, něco je již ve starém vlákně. Na to, že v boxu svítím jen dvě 18w NARVAMA, tak již mám některé rostlinky v květu, jasňačka jsou to "jen okrasky", ale vedle nich jsou i ty dospělejší rostinky jako ValarMorghulis, Fatalii Yellow.
V té loňské sezoně jsem se učil laborovat se zálivkou a hnojením a myslím, že jsem to zvádal dobře, jediné na čem jsem tratil byl boj se škůdci ani ne tak na balkoně, ale v práci na vnitřním parapetu uvnitř v budově jsem měl přemšicováno a ne se toho úplně zbavit.

Do nové sezóny bych rád s tímto seznamem :

Habanero Red
Habanero Orange
Bishop´s Crown
Dorset Naga
Madam Jeannet x Goronong
Valar Morghulis
Fatalii Yelow
Aji Fantasy Orange
Mini Rocoto Brown
Jalapeno M(exico)
Jalapeno Senorita
Jalapeno Telica
Jalapeno Early
Etna Peperoncino
Mini Sweet Orange
Peter Pepper Penis red
Habanero Bonda Ma Jacque
Sparkler
3x rajče - Stupické, Keříčkové Balkonové - Vilma a ještě nějaké co si pořídila Velevtipná

Je to seznam sic krátký, ale mohu si vyskakovat jen podle svým možností. Nechci žádné super hoty no až na jeden, ale chtěl jsem tam pro mně pár zajímavých druhů a hlavně co se bude moci utrhnout a jíst aniž by to vypálilo díru do jazyka.
Naposledy upravil 2 dne Bonebreakers; celkem upraveno 9x.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Chozee77 » 09 led 2020 22:41

Decentní seznámek jak šálek kávy s maličkém nahoru 🍮👌😎
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Bonebreakers » 10 led 2020 00:05

Ták když jsem si konečně nastavil do podpisu odkaz na předchozí sezónu, mohu se věnovat něčemu užitečnějšímu. V minulé jsem ještě dosklidil Haba Bonda Ma Jacque 29.11.2019, bylo to sice jen pár žluťásků, ale měl jsem z nich radost protože jsem o ně bojoval s mšicema, potom jsem taky byl vděčný za to jedno obří Rocoto Red, bohužel ta ostatní co nestačila do půlky listopadu na balkonu dozrát, to v bytě už nedala, asi velký rozdíl teplot a atd. atd. nevím to se prostě nepovedlo, takže nějaký 30-40 kousků jsem bohužel musel poslat do koše.
Spoiler!
Rocoto Red62888Haba Bonda Ma Jacque + Jala asi Early nebo Maylon62889Haba Bonda Ma Jacque z 29.11.201962890
J.Maylon z 23.10.201962891Nový začátek už 29.10.201962892
A protože nejsem jako bezzemek tak nějak limitovaný přírodou, nevydržel jsem a už v říjnu to rozjel takovým zkušebním předpěstem na vyzkoušení nového GrowBoxíku. Zasazeno 2x Count Dracula, 2x Fatalii Yellow, 2x Pyramid Chilli, Demon Red, Black Namaqualand,Thanksgiving a Valar Morghulis. Něco z toho jsou jen okrasní prckové co mám na vyzkoušení a potom je prdnu na parapet v práci, ale ostatní bych se pokusil udržet co nejdéle v boxu a potom také půjdou do světa na parapet, asi ale až koncem února, co začnu s vysazením nových naplno. Aktuálně Pyramid Chilli v plném květu a Demon Red také, jednu jsem z boxu dal na parapet a druhou rostlinku ponechal v boxu abych si porovnal jak se jim bude dařit. Count Dracula obě rostlinky mají cca. 30 cm jak ta v boxu tak to na parapetu a zatím i té parapetové se daří dobře a nasazuje v pohodě další listy. Valar Morghulis šel do země asi o týden 14 dni později oproti ostatním a je trochu menší asi tak 20 cm, ale dobře rostlej. No lepší vidět na fotce -
6289762896628956289462893
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 14 led 2020 00:31

Máš to pěkný, akorát bacha na tu Nagu. Jak velký jí dáš květináč? Koukal jsem, že chceš pěstovat balkon+parapety. Tahle si dokáže zabrat fakt dost velký kus místa. :-D
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Erben61 » 14 led 2020 11:00

Zdar a sílu . Hezky tě to chytlo, growbox máš super a výsledky taky. Pěstování v indooru je svébytná kategorie a boj se škůdci je jedním a zatvrzelým problémem. Nevím proč, ale když mi mšice napadnou kytky ve vrátnici, je to vždycky brutální rychlost zamoření a v podstatě mám vždycky chuť to zabalit. Na druhou stranu bych se nebál té Nagy a to ani třeba v truhlíku. Prostě ji budeš redukovat do výšky a zrovna Naga dokáže i malé nádobě a jako menší keřík dát poměrně slušně plodů, navíc nasazuje průběžně takže plodí dlouho.Takže jen tak dál,nebojíš se toho a to je základ. snad se uvidíme na nějakém jarním srázku v Plzni, tak ať se ti daří a budu se těšit. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Bonebreakers » 14 led 2020 17:31

Dík oběma za upozornění na tu Nagu, ale po minulém Rocotu, mi nemůže nic překvapit, navíc mám představu, že ji tak trochu "zabonzajuji" trochu si ji zmenším na rozumnou velikost. Mám na ní připravený buď 15l Teku plast květiňáč nebo 15l textilní Gronest, tak to by mělo stačit.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod Bonebreakers » 15 led 2020 16:09

Tak trochu popojedem, hlavní výsadbu ještě mám před sebou to bude zahájeno 27.1.2020 protože valím do Alp a nemám tak hodné poddané jako Baron, aby se mi o to dobře postarali. Plán na 2020 několikrát přepisovaný ale asi konečný, i když dokud to není v hlíně nic není jisté. Měl jsem loni skoro 100% úspěšnost klíčení (z nějakých 20 pouze jedna nebo dvě šli do pryč), tak si letos dovolím dávat jen 2 kousky na klíčení a nechávat si jen jeden, pokud nemám že budu mít 2 nebo tři papričky, ale to mám asi jen ve třech případech, jo jo balkon není nafukovací a v práci na tom parapetu by se sice místo našlo, ale není to tam ideální, tedy hlavně na ty mrchy mšice, kterých se nemohu zbavit. Vím, že to není slušné, vůči zdejším ChillimegaStar, ale kurňa kurde, mně už to kvete, co jsem dával v říjnu do GrowBoxu. I když mně bylo doporučeno v Boxu ještě přisvítit, tak i ty dvě 18W Narvy to v pohodě dávají a podle fotek ani rostlinky nějak netrpí spíše naopak.
Spoiler!
6292462925629266292762928
Ještě k příspěvku výše Quentin_Bull_89 hele ta Naga by měla být do metru, tak to je v poho, Rocoto mělo na výšku 160 a š.100, takže když bude ta Naga do metru na metr balkon jí dá v pohodě. A na indoor Ty máš jen služebničku a já skoro celý ÚO. :thumbup:
,
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Bone - bezzemkova sezona 2020

Příspěvekod chris » 15 led 2020 18:43

ad klíčení a počet: mám to dost podobně. Dávám jen dvě semínka od jedné odrůdy, a s pár vyjímkami jen maximálně dva pokusy o klíčení. A pokud z várky vylezou obě, tak hned ten méně vitální klíček zahluším.
A ano, nemám z toho v tu dobu kdy zabíjím ten druhý sotva vylezlý klíček zrovna dobrý pocit, ono od dvou či třídenního klíčku je k solidně velké sazenici připravené na výsadek na venkovní místo cesta ještě hodně dlouhá, na které se může všelicos nepěkného přihodit...
Ale už před pár lety jsem došel k názoru že když mám jen balkón, tak to nějak výrazně jinak dělat prostě nemůžu.
A má to i jednu výhodu, člověka to donutí neflákat klíčení, snažit se opravdu poctivě vybírat osivo, z důvěryhodných zdrojů, snažit se připravit a pak udržet stabilní a opakovatelné podmínky, neškudlit na výsevním a následném pěstebním médiu, a průběžně kontrolovat průběh klíčení.

ad dorsetka: neboj, u mne loni měla jen něco málo přes metr... :D :D :D
61317
...ale to něco málo přes metr bylo všemi směry od středové opěrné tyčky :wink:
(a to jsem jí ještě zprava a zepředu musel dost razantně průběžně zastřihovat)

ad svíceni: dík za fotky kytek, je prima vědět že se jim pod tím světlem co máš (mám stejné) daří docela pěkně i když jsou světlotěsně zavřené v pěstebním stanu a nemají jiný zdroj světla, Já ho mám použito jako (celkem slabý) přísvit u okna. Většinu světla u mne dodává okno (pokud tedy počasí spolupracuje, což není zdaleka vždy) ale naproti tomu u mne chybí odraz od bočních a hlavně zadní stěny směrem do bytu.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host