Playlist ještě nemám ani v předběžné podobě, musím na to během pár dní sednout a rozhodnout co pro letošek projde výběrovým sítem.
Pár věcí je ale jasných už teď:
Tak především, loňská havárie vodovodní přípojky v ulici, kdy po několik dní nebyla v celém domě ani voda, ani plyn(=teplá voda a teplo) ani elektřina, místo vstupu do bytového domu byla jáma 3x6 m o hloubce víc jak dva metry vymletá unikající vodou, a nebýt náhradního vstupu skrz chodbu z garáží, tak by byl bytový dům tak na 14-16 dní zcela neobyvatelný (a dořešovalo se to víc než dva měsíce) mi dost razantně připomněla že když jsem před několika lety vybíral pěstební systém na balkón, tak že byl jeden ze základních požadavků to, aby se kytky dokázaly několik dní obejít bez mé přítomnosti (především voda na vrcholu léta). A že je potřeba se v letošním roce k tomuto parametru vrátit.
Takže letošek u mne bude dost nuda, nejspíše to dopadne tak, že v playlistu bude jen několik osvědčených stálic, a k tomu jen 2-3 novinky. A platí to jak pro chilli, tak pro rajčata.
Na metodě klíčení, substrátu pro předpěst, hnojivech atp. nemám potřebu po loňsku nic měnit, myslím že tohle už je mám slušně odladěno z minulých let.
Vlastně jediná změna-nezměna je to, že jsem letos už chtěl mít pro předpěst koupen ledkový přísvit, ale když na podzim nuceně zavřeli obchody tak jsem se nedostal k jeho nákupu (chtěl jsem to před nákupem fyzicky vidět a zkontrolovat solidnost provedení). Takže i letos budou mít sazeničky sice malinko slabší, ale fungující přísvit osvědčenými biovitalkami.
Časování myslím taky nechám shodně s loňským rokem, docela se to osvědčilo. Tj. chinesky půjdou někdy koncem ledna, baccatum někdy okolo desátého února, atd.
Co se odrůd týče tak letos neplánuju žádné superpálivky, z předloňské soutěžní dorsetky mám nasušeno boosteru ještě nejméně na jeden další celý rok.

V předpěstu pak bude jedna větší jednorázová změna, u cca 3-5 odrůd letos potřebuju podržet víc než jeden semenáček až do fáze velká sazenice, chci od nich mít spolehlivou zálohu (kvůli občerstvení postarších semínek, nebo kvůli doplnění zásob koření) až do fáze prvních úspěšných květů na finálním stanovišti.