World of chilli

Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky / Komerční weby, databáze aj
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 757
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 19:31

Erben61 píše:
17 kvě 2019 18:57
Zato se do toho opřel již zmíněný moderátor Kendy.To mě tedy docela nadzvedlo, vím, že je pan akurátní, spravedlivý a vysocepostavenný, co se nerad mýlí, to jako že O.K. Přičemž chápu práci moderátora, neznám kompetence a pochybuji o loajalitě.
Argumentum ad hominem. To je něco tak nízkého, že se k tomu ani vyjadřovat nebudu.

Navíc sám napíšeš, že chápeš práci moderátora a současně neznáš jeho kompetence ale přesto pochybuješ o loajalitě. Zkus tu větu prozkoumat z hlediska logické soudržnosti.

BTW: já jsem loajální jen své práci a svému svědomí. Nikdo mě neplatí za to, abych k němu byl loajální. A já necítím důvod stát se patolízalem.
Erben61 píše:
17 kvě 2019 18:57
Jen mě zaráží jak dělá WOCH advokáta a vykřikuje o očerňování. Polemika o tom co zvládnou dvě ženy je při vší skromnosti namístě a že by některé fotky svědčily o foliácích narvaných milionovými superhoty, to tedy ani náhodou.
No je to takové smutné. Že příteli nechápeš základy slušné diskuze a slušného chování. Že jsou věci, které se prostě nedělají. A že člověk s troškou cti před něčím takovým nezavře oči a ohradí se.

BTW: Pochopil jsi, že WOCH mají dny otevřených dveří a můžeš se tam kdykoliv jet podívat? Že jakékoliv spekulace jsou v takovém případě víc než směšné? No tak si tam zajeď.

Čert to vem. Napsáno toho už bylo dost. Každý si může udělat obrázek sám. Každý se může jít přesvědčit.

Quod natura negat, reddere nemo potest

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2369
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5050
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: World of chilli

Příspěvekod Erben61 » 17 kvě 2019 20:29

Věděl jsem že se ozveš, zapomněl jsem pana vzdělaného a důležitého. No a tu větu jsem formuloval tak jak jsem ji napsal záměrně a trvám na ní. A vůbec se necítím být nelogickým patolízalem, BTW, ale ani né neslušným nevzdělancem. A správně píšeš, že názor si udělá každý sám. :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: World of chilli

Příspěvekod chris » 17 kvě 2019 21:39

Sice je mi téma vlákna poměrně fuk, ale tak nějak mi nedá nepodotknout:
"...Vidět několik desítek tisíc keřů plodících chilli na jednom místě..." & "...Letos jsme sklidili papričky z asi dvaceti tisíců keřů..." & "...pěstujeme v ČR 40 000 keřů..." - 15 x 120 x 6 = 10800.

40 k = 20 k = 10 k ... inu, Facebook je diagnóza :-)

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Holu » 17 kvě 2019 22:48

Tak už mám konečně pár minut času.

Takže problém dle mého spočívá v tom, co tady již Kendy napsal i za mě. Jen mám potřebu to opět trošku osvětlit i za sebe. Vezměte si, že se tady zaregistruje nováček, který hned během hodiny sepíše příspěvek, ve kterém haní určitý subjekt a je úplně jedno o koho se jedná. Když se nám ten zmíněný nováček nechce ani představit a alespoň napsat třeba odkud je a něco o jeho pěstování a hned první post sem vpálí takovýhle tentononc. Já význam tohoto tématu, a nezlobte se na mě, prostě nepochopil. Vůbec nebudu řešit subjekt, o který se jedná. Logika zakladatele je mi tedy neznámá a pokud by se nám k tomu vyjádřil, tak budu velice rád. Přijde mi to, jako když se tady lidé registrovali a hned první příspěvek byl mířen do bazaru a nabídkou prodeje. Prostě takto by se nováček chovat neměl, ať už je účel jeho jednání jakýkoliv. To si ale musí uvědomit sám.

Erben61 píše:
17 kvě 2019 18:57
No hodně zajímavá diskuze se nám tu objevila. Koneckonců je dobře, že někdo zatepla donesl p. Aleně a p.Haně (dále jen WOCH) že je zde na fóru pomlouváme a je také dobře že se dámy k tomu vyjádřily.
A není snad? Cítím z toho sarkasmus ..
Erben61 píše:
17 kvě 2019 18:57
Pravdou je, že zkraje tohoto vlákna, je příspěvek člověka, který tu nemá historii viz zmínka Kendyho a taky je pravdou, že Jirka Kosina sem moc nepíše, ale taky se do této diskuze zkraje moc neopíral.
Zato se do toho opřel již zmíněný moderátor Kendy.To mě tedy docela nadzvedlo, vím, že je pan akurátní, spravedlivý a vysocepostavenný, co se nerad mýlí, to jako že O.K. Přičemž chápu práci moderátora, neznám kompetence a pochybuji o loajalitě.
No, co na to napsat. Na jednu stranu ti to přijde divné, ale pak tvé podezření přebije antipatie ke Kendymu (něco podobného už se tady řešilo). Pokud se nedokážeš oprostit od toho, kdo to píše a zvážit jen to, co napsal, tak bohužel nemá cenu cokoliv dál psát. Velká škoda, že jsem to "opření se" nezaznamenal. Poslední věta nedává smysl.
Erben61 píše:
17 kvě 2019 18:57
Jen mě zaráží jak dělá WOCH advokáta a vykřikuje o očerňování.
Ale nikoliv, kdyby sis přečetl pořádně to, co napsal v prvním příspěvku (2. věta, kdybys to nechtěl hledat), tak tam ale píše o něčem jiném. O něčem, čeho se člověk jako já prostě účastnit nebude. Nám nešlo o to obhajovat jednu či druhou stranu. Osobně je mi tenhle spor jako takový fuk. Nelíbí se mi ale způsob, jakým se tady tento fakt prezentoval a o tom si mysli co chceš. Pokud jedna strana napíše, že vyjádření druhé strany není potřeba, tak je na tom něco špatně.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2147
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3414
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: World of chilli

Příspěvekod Bacula » 17 kvě 2019 23:01

Tak je to hra čísel 😀. Na stránkách Woch samy uvádí, že chilli pěstují v 11 fóliovnících, asi tyto údaje od nich přebírají PR články. Tady se vyjadřují, že nikdy nepěstovaly ve všech, ale to nikde neuvádí, až zde. Letos to má být šest foliovníků, 10 800 rostlin. To je dost sešup od těch 40 000 rostlin. A přesto počty výrobků stále stoupají. Asi nikdo nezpochybňuje, že něco vypěstují, ale celkově to prostě nesedí, navíc ve dvou lidech. Těch 10 800 letošních sazenic a k tomu další na prodej se předpěstovávají kde? Stovka druhů?
Jinak ten příspěvek od neznámého nováčka se mi také zdá divný. Lidé jsou různí.
Ještě bych ráda, jako už více lidí uvedla, že spor jako takový je mi celkem fuk.
Vyjádření děvčat je však v rozporu z mnoha PR články a i informacemi na jejich stránkách.
Bacula

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2609
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: World of chilli

Příspěvekod petr.polasek » 17 kvě 2019 23:07

Po shlédnutí tohoto vlákna mi to též nedalo a trochu jsem zapátral po různých zdrojích kolem WOCH, prohlédl jejich stránky i FB profil (mj. najdete tam i diskuzi o tomto vláknu). Spousta věcí vyvolává otazníky, něco je přinejmenším sporné.

V prvé řadě patří moderátorům Kendymu a Holu vzdát úctu a respekt, když oslovili protistranu, aby se vyjádřila. Jen tak lze vést smysluplnou debatu.

A nyní k mému názoru. Papričky pěstuji již více let, výsledky mého snažení můžete vidět v mých vláknech. Když to vemu sumárně, celkem kolem domu roste kolem 60 rostlin. Péče o ně vyžaduje hodně času, po sklizni je plodů na zpracování odhadem několik kg (nikdy jsem to nevážil). Myslím, že většina z Vás to máte podobné. Následné zpracování plodů na omáčky, steriláty, pasty, koření............... je na čas neméně náročné. To ostatně podobné máte též.

Ale tady vznikají ty rozpory a otazníky.
-Holky uvádějí, že zpracovávají ručně tuny paprik - jak to stíhají? kromě paprik musí přece zpracovat i další ingredience na výrobu (cibule, ovoce, další zelenina apod.)
-Jak píše Chris výše - holky sklidily plody z 20 000 (!) rostlin. Jak stíhají péči o ně? Je pravda, že si hlídáme každou rostlinu, ve velkém to asi dost dobře nejde, ale i tak je nutná kontrola kvůli případné invazi škůdců.
-Plevel mezi rostlinami je vidět i na videu, které mají na stránkách - proč bych měl mít mezi rostlinami plevel, který mi spotřebovává výživu pro papriky?
-Holky nabízí sazenice, zároveň jich vysazují tisíce do foliovníků-proč když fotí foliovníky, tak nevyfotí produkci sazenic?
-Holky v rozhovoru říkají, že od listopadu do března mají klid - neprovádíme my ostatní v lednu až březnu výsev semen?
-Je dobré, že byl uveden odkaz pro přehled o o hospodaření - mzda holek je skutečně cca. 16 000 hrubého; jak z tohoto vyžijí?
-Další bod plyne z výše uvedeného - v rozhovoru uvádějí, že v době od listopadu do března odjedou na měsíc na Bali - kde na tuto dovolenou vemou (viz. přehled) a kdo se stará v jejich nepřítomnosti o byznys?
-V jejich portfoliu se najde poměrně velký sortiment produktů od omáčky přes čokoládu až po pivo - kde berou další čas na vývoj produktů?
-Jak to bude s čistotou osiva jimi nabízeným, když mají doslova kytku na kytce a izolace rostlin žádná, nebo minimální?

Mohli bychom pokračovat dál a našli bychom další sporné body. Každopádně provozovat v takovém rozsahu vše kolem chilli v tak malém počtu osob jednoduše není možné. Provozovat kamenný obchod, e-shop, výrobu, pěstování plodů, sazenic, vydávat zpravodaj (pro členy klubu WOCH), vyrábět produky od sušených papriček přes omáčky až k pivu, to je výkon, na který stačí asi málokdo. Kormě toho - holky přece musí mít taky nějaký osobní život. Pracovat 15 hodin denně 7 dní v týdnu nedokáže nikdo; možná chvíli, ale pak to skončí nárazem do zdi.

Jestli to tak holkám skutečně jde, mají můj obdiv. Ale mám určité pochbnosti a asi nejen já. Každopádně toto je můj názor, který nikomu nevnucuji. Měl jsem si možnost prohlédnout, jak to chodí s produkcí v Nové Pace. Třeba se mi někdy poštěstí shlédnout, jak to dělá ve větším měřítku někdo jiný.

Chilli zdar a přeji všem bohatou úrodu :tiphat:

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod lobo » 17 kvě 2019 23:09

Ty kraaaso tady se to pekne zvrhlo :firy: No kluci moderátorský tohle bych do Vás neřekl, že půjdete proti majiteli fóra :lol2: :chop:
Slušnej nářez! :band: :shutup2: :oops: :rofl:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2609
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: World of chilli

Příspěvekod petr.polasek » 17 kvě 2019 23:10

Jak jsem psal výše - jen při vyjádření obou stran je možné vést smysluplnou debatu


Zpět na „Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti