World of chilli

Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky / Komerční weby, databáze aj
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 16:42

Následující posty jsou vyjádřením World of Chilli ke skutečnostem výše uvedeným.

Vážení a milí!

Musím poděkovat našim příznivcům, že nás čas od času upozorní na diskuze, které se o nás leckde ve virtuálním světě vedou. Povětšinou je to odkaz s úsměvným douškem, že zřejmě konkurenci ležíme pěkně v žaludku. A my nad těmi hanebnostmi vždy mávly rukou a říkaly si, že o kom se nemluví jako by nebyl.
Dnes nám opět dorazil odkaz na zasvěcenou debatu na chilli-forum.cz a my jsme si řekly, že tentokrát to jen tak nepřejdeme. Čelit pomluvám, že fóliovníky v Ladné jsou pouze zástěrka a my vše dovážíme, můžeme pouze tím, že vás v Ladné kdykoliv rády přivítáme a vy sami uvidíte jaká je realita ( leckdy krutá ). Horší než fotografie. Ovšem netřeba pátrat na internetu po leteckých snímcích, fotit přes plot, posílat drony. Prostě se přijeďte podívat.

Mimořádně rády pak přivítáme někoho z těch, kteří diskutují o nás na chilli-forum.cz a domnívají se, že nelze sklidit 4 t chilli papriček za sezonu. TOŽ TADY JE PRO VÁS VÝZVA, ČLENOVÉ CHILLI-FORUM.CZ s nicky: grant, Tea Racer, tydzej, honzek86 a Jirka Kosina. Zvolte někoho ze svého středu a vyšlete ho do Ladné. Všichni ostatní přijeďte fandit.


- Sběr jeden na jednoho v Ladné: chilli-forum x WoCh
- Délka sběru: 4 hodiny
- Výhra: vyhraje-li nick z chilli-fora odnese si vše, co natrhal + to, co natrhám já. A věřte, je toho víc než dost.
- Pokud vyhraju já, nick z chilli-fora bude sbírat po dobu 3 dnů, 8 hodin denně papričky v našich fóliovnících a my budeme samozřejmě všechno natáčet. A pak používat

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 16:44

Musím přiznat, že mě nikdy nenapadlo, že budu vysvětlovat následující, ale budiž. Foliovníky v Ladné máme v pronájmu a první čtyři roky jsme my osazovaly 5-8 foliovníku a majitel areálu zbytek. V loňském roce se pan majitel odebral do důchodu a několik konstrukcí prostě a jednoduše prodal. Tudíž v Ladné zbylo k dnešnímu dni 11 foliovníků, OVŠEM POZOR!!!! 2 z nich jsou prodané a čekají na odvoz. Takže opět klesne počet. V žádné sezoně jsme neosazovaly všechny fóliovníky, jsme rády, že si půda odpočine, vždy je přeci dobré střídat plodiny nebo nechat půdu ladem. No a fóliovníky, které jsou ladem nepotahujeme a to z čistě ekonomických důvodů. Folie vydrží 2-3 roky, tak proč potahovat neosázený foliovník.

Tak a nyní troška matematiky. Letos máme osázeno 6 foliovníku, tedy 3000m2. V každém je průměrně 1 800 rostlin. Převážně vysazujeme 5 trojřádků ve sponu 40x40cm. Pochopitelně odrůdy jako Rocoto, Aji Amarillo či Lemon drop jsou vysázeny ve sponu velkorysejším cca 70x70cm, jalapeňo zase víc na husto. Ať tak či tak 6 x 1 800 = 10 800 rostlin. Průměrně tedy sklidíme z jedné rostliny 400g. Vy ne? Pro jistotu ještě přidávám rozměr jednoho foliovníku 50x10m.

57589
57590

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 16:45

Jirkovi Kosinovi zřejmě leží v hlavince naše brzká sklizeň, ale snad každý průměrný zahradník chápe rozdíl mezi pěstováním v Ladné u Břeclavi, tedy na Jižní Moravě a v Nové Pace, tedy v Podkrkonoší. Takže Jirko Kosino byly to Pimiente de Padron a byly v červnu a letos budou zase. Už jste nás jednou z tohoto podvodu osočil, vzpomínáte? Přijeďte si utrhnout. Ale prosím vás v době, kdy tam budeme.

Jirka Kosina by coby pěstitel měl vědět, že je nutné být registrovaným zemědělcem a že právě proto, aby se dovoz nevydával za českou produkci chodí kontroly ze SZPI. U nás jsou každou sezonu a zatím neshledaly závady. ( několikrát tedy dorazily dokonce na udání )
Virtuální svět je jedna věc a realita věc druhá a my jsme rády, že třeba úzce spolupracujeme se Zahradnickou fakultu v Lednici, která je vzdálena pouhých 7 km. Pan magistr Kopta každý rok vypíše chilli coby téma diplomové práce a studenti, kteří si toto téma vyberou k nám po celou sezonu jezdí a provádí velmi zajímává měření a pokusy. Diplomky jsou možná k mání na internetu. Mrkněte. Nebo třeba také velmi rády spolupracujeme s osivářema z Moravoseedu. Pro ně například pěstujeme jolokie a habanero na osivo a tak se učíme osivařině od profíků.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 16:45

Jsme velmi rády, že už někdy v únoru jsme dělali na fcb anketu, zdali máme udělat návštěvní den u nás ve foliácích.

Naše obhajoba je u konce, prostě přijeďte.
Alena, Hana World of Chilli

P.S. Mimořádně chceme poděkovat pánům Kendy a Holu z chilli-fora, kteří se zachovali velmi profesionálně, nestranně a férově. Přijeďte nás navštívít, rády vás poznáme osobně.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 16:47

Konec vyjádřeni World of Chilli.


Popravdě.. To poděkování jsem původně postnout nechtěl. je to trošku moc samolibé připadá mi. Ale pak jsem se rozhodl nic neupravovat ;-)

B.Frisaufova
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2019 17:02
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod B.Frisaufova » 17 kvě 2019 17:18

Zdravím :)
Holky svoji práci odvádějí velice, opravdu velice dobře a vše, co tu píšete , jsou naprostý nesmysly ;)
3 měsíce jsem loni v létě 3-4 x týdně do Ladné dojížděla na sběr chilli papriček k mé diplomové práci. Holky jezdí ráno sbírat ještě za tmy a je to sakra tvrdá dřina, kdy je ve foliovníku už v 10 hodin 60 stupnu!!! Nerozumím vašim dedukcím zde na foru, kdyz holky nabízejí prohlídky Ladné, kde si vše můžete ověřit. Přikládám fota z našich sběrů.

57591
57592
57594
57595

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: World of chilli

Příspěvekod Erben61 » 17 kvě 2019 18:57

No hodně zajímavá diskuze se nám tu objevila. Koneckonců je dobře, že někdo zatepla donesl p. Aleně a p.Haně (dále jen WOCH) že je zde na fóru pomlouváme a je také dobře že se dámy k tomu vyjádřily.
Pravdou je, že zkraje tohoto vlákna, je příspěvek člověka, který tu nemá historii viz zmínka Kendyho a taky je pravdou, že Jirka Kosina sem moc nepíše, ale taky se do této diskuze zkraje moc neopíral.
Zato se do toho opřel již zmíněný moderátor Kendy.To mě tedy docela nadzvedlo, vím, že je pan akurátní, spravedlivý a vysocepostavenný, co se nerad mýlí, to jako že O.K. Přičemž chápu práci moderátora, neznám kompetence a pochybuji o loajalitě.
Jen mě zaráží jak dělá WOCH advokáta a vykřikuje o očerňování. Polemika o tom co zvládnou dvě ženy je při vší skromnosti namístě a že by některé fotky svědčily o foliácích narvaných milionovými superhoty, to tedy ani náhodou.
Popravdě jsem řádnou chinnesku neviděl ani v příspěvku nováčka p. B.Frisaufové, která hbitě přispěchala na pomoc.
Koneckonců je mi podnikatelský spor dost jedno, jen se tak nějak cítím členem chilli-fóra a dokonce i s partou dlouhodobých a zatvrzelých chillenců se snažím šířit osvětu o chilli a jméno fóra třeba na Žopském vypalováku a dalších akcích.
Tak mi to tak nějak nedalo.... menší koment, možná neobjektivní i pod dojmem návštěvy u Kosinů před 6 dny. :respect:
No a jinak chilli zdar. :firychil: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2125
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2425
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of chilli

Příspěvekod gandalf » 17 kvě 2019 19:10

Já jsem kdysi písemně reagoval /e.mailem/ na jejich PR článek v nějakém časopisu - vůbec se neobtěžovaly mi odpovědět, tak jsem si udělal sám pro sebe závěr - kdo něco opravdu se zápalem dělá, toho zájem spíše potěší. Podotýkám, že moje reakce nebyla vůbec negativní. Asi jsem neměl psát, že jsem tady na fóru .....
Jinak k těm diplomkářům - kamarád je mívá ve své botanické laborce a říká jim otroci - asi tak.


Zpět na „Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů