Kušákova první sezóna (2021)

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod chris » 30 dub 2021 19:51

Kušák píše:
30 dub 2021 17:44
...ale už by zoufale potřebovaly přesadit na balkón, na parapetu se bijí o místo a začínají se množit poškození rostlin způsobená mou nešikovností (sem tam některé něco přiskřípnu mezi podmiskou, květináčem a okenní tabulí) a...
Mi povídej, ještě že už šla dneska u mne první parta ven na finální pozice. Za ty natržené či přiskřípnuté listy u mých kytek z posledních týdnů se sice velice stydím, ale sakryš, kdo to má uhlídat když se skrz tu propleteninu potřebuje každou chvíli dostat k substrátu každého kelímku aby to zalil. :)
Btw, já mám 0,5 l kelímky a i tak to teď koncem dubna byla dost otročina, pokud venku svítilo slunce většinu dne tak to u okna vysychalo proklatě rychle, u několika sazenic už v posledních dnech bylo nezbytné zalévat spíše každý den než jen obden. O slunění nemluvě, bylo nemyslitelné že by kytky člověk dal ven přivykat na slunce aniž by je předtím zalil, bez ohledu na to že třeba ten den ráno už zálivku měly.

Kušák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2021 21:49
Reputace: 24
Obrázky: 0

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Kušák » 30 dub 2021 20:02

chris píše:
30 dub 2021 19:51
Za ty natržené či přiskřípnuté listy u mých kytek z posledních týdnů se sice velice stydím, ale sakryš, kdo to má uhlídat když se skrz tu propleteninu potřebuje každou chvíli dostat k substrátu každého kelímku aby to zalil. :)
Ne že bych ti to přál, ale jsem rád, že v tom nejsem sám :D A to jsem ještě zapomněl popsat, jak některé kytky rostou skoro horizontálně, jak se snaží prodrat klubkem kámošek k oknu. Už ani přísvit nepomáhá, aby je udržel hezky vzpřímené.

Btw to venčení asi ještě budu muset přehodnotit, po třiceti minutách na přímém po-poledním slunci si jeden Jamaycan uhnal celkem slušnou spáleninu (ostatní jsou ok). Blbý je, že když je na balkoně stín, tak je tam i zima (teplotní rozdíl vs místnost cca 10 stupňů), takže asi budu muset venčit nadvakrát - dvě hoďky kolem poledne, když už je teplo, ale ještě stín, a pak chvíli večer, na přímém, ale zapadajícím slunci.

Kušák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2021 21:49
Reputace: 24
Obrázky: 0

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Kušák » 11 kvě 2021 18:19

Ahoj vespolek, tak já mám od soboty přesazeno :)

Použil jsem 15l a 8l gronesty a 16l rootpouche. Do 15l gronestů by se vešlo tak o tři litry substrátu více, hodně jsem dosypával a stále tam je spousta místa. Substrát = Forestina Profík supresivní na rajčata a papriky plus perlit (10:1).

Včera už holky dostaly vitality komplex na list pro lepší adaptaci, o víkendu dostanou Wuxal (moc se mi nelíbí světlé listy u Reaperů a ostatním to snad neuškodí) a od příštího týdne hnojím standardně ligno + vitality + hoštické na raj pap / slepičince dle místních receptů. Plus, každá samozřejmě dostala hrst kravských granulí jako věno :)

Fotky (omlouvám se za stíny od bambusové zástěny, až kytky zesílí a budu mít jistotu, že odolají pařáku na západním balkóně, tak půjde pryč):

Jamaycan Red (Btw neví někdo, jestli je to chinenska nebo annumka? Každý web to má jinak...)
73259

Habanero MJY
73260

Carolina Reaper
73261

Prcek Fatalii Yellow
73262

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Pepino » 11 kvě 2021 18:49

Tohle se mi fakt hodně líbí. Daj se ty bagy použít víckrát? Na videu root pouch je ten manik rozrezal aby z toho kytky dostal.... Nerad bych kupoval neco, co za rok/dva vyhodim...

Kušák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2021 21:49
Reputace: 24
Obrázky: 0

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Kušák » 11 kvě 2021 19:18

Pepino píše: Tohle se mi fakt hodně líbí. Daj se ty bagy použít víckrát? Na videu root pouch je ten manik rozrezal aby z toho kytky dostal.... Nerad bych kupoval neco, co za rok/dva vyhodim...
Pěstuju první sezónu, tak ti to nemůžu říct ze zkušenosti, nicméně všude všichni píšou, že jsou reusable. Nevidím důvod, proč by na konci sezóny nešlo kytku uříznout, kmínek vykopat a zbytek vysypat. Growbag pak opláchneš v teplé vodě a můžeš použít zas :)

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Bonebreakers » 11 kvě 2021 19:56

Growbagy normalne vysypeš i se zbytkem kytky ven a muzes ji celou "jako kladivo zahodit" i s balem zeminy. Zustane ti prazdnej growbag se zbytkama korinku a trochou bordelu ten se da vyklepat sousedum o balkon nize na cerstve vyprane pradlo (budou te za to milovat). A takto pripravenej growbag zase pouzijes v dalsi sezone. Pozor jsou i growbagy co jsou jen na par sezon potom se rozkladaji, ale to gronesty a ani root pouch nejsou.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Pepino » 11 kvě 2021 22:14

:bow: :bow: Oooo děkuji za rady, valím na nákup! :wave:

Kušák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2021 21:49
Reputace: 24
Obrázky: 0

Re: Kušákova první sezóna (2021)

Příspěvekod Kušák » 21 kvě 2021 15:01

Ahoj všem,

musím přiznat, že poslední dny mě kytky dost trápí. Počasí, asi jako všude, stojí za starou bačkoru - málo světla, přeháňky, nárazový vítr, nízké teploty.

Kytky to odnáší poškozeními a deformacemi listů (za některé deformace si možná můžu i sám příliš agresivním vyštipováním pupenů). Taky dost ztrácejí barvu, nasadil jsem víčko vitality + půl víčka hoštic + 1/3 víčka ligna do 5l konve, snad to pomůže. Smutný pohled viz obrázky níže.

Může se mi na to prosím někdo kouknout a potvrdit, že jde "jen" o výživové nedostatky a poškození listů sluncem a větrem? Škůdce žádne nepozoruji, ale přece jen zatím nemám moc zkušeností. Předem moc díky.

Žlutý reaper a propálené / polámané (?) lístky. Reaperům se nedařilo už před přesazením, že by málo živin?
73395
Habanera, žloutnoucí a deformované vrcholky...
73394
Jamaycani jsou na tom asi nejlépe, ale i jim černá pár nových lístků...
73393
73392


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti