Hrušková

Recepty na domácí pikantní omáčky
Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Hrušková

Příspěvekod Pedro » 09 říj 2014 21:40

Ahoj.

Je podzim, na zahradě samá hruška a jablko. Tak jsem zkusil pokus a kupodivu chutná :angry1: :angry1: :angry1:

Tady je můj recept, jak jsem to tam dával, ale samozřejmě každý dle chuti :veryhot:
3 ks vekých bílých cibulí
3 ks velkých sladkých červených paprik
10 ks hrušek
15 rjačat (dle chuti a velikosti)
3 lžičky soli
5 polévkových lžíc cukru
30g zázvoru (zvážen již oloupaný)
8 ks chilli (každý dle chuti) - verze aby to jedla moje žena :wave:
2 lžičky octa balsamico
1 ks konzervačního přípravku (něco od Dr. Oetkera - název nevím), aby se to nekazilo.
olej

Na oleji jsem osmažil cibulku (zesklovatět), na to papriky, chvilku promýchat, přidat hrušky, sůl, cukr, zázvor. Po chvíli přidat rajčata. Cca za 10 minut přidat chilli a za dalších 10 minut hotovo. Rozmixováno, ochutnáno. Přidán konzervační přípravek dle návodu, převařeno a u mne hurá do sterilovaných sklenic.
Foto se pokusím přiložit (zatím vloženo do galerie), ale postup jsem nedělal, protože jsem vařil dva druhy omáček najednou a nějak jsem byl moc zaneprázdněn....
No závěrem ať se daří, je to opravdu dobrá ovocně zeleninová chuť. :foods: :angry1: :thumbup:

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hrušková

Příspěvekod TOM » 09 říj 2014 22:51

Tento rok sme mali malo jablk a aj to polka popadala koli zlemu pocasiu, hrusiek len par kuskov kedze ide o novy stromcek :( tak ked tento recept budem sksuat urcite si zakupim dajake od domaceho pestovatela leb otie budu urcite kvalitne :) tak ako vsetko domace :)

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Hrušková

Příspěvekod Colostomizer » 09 říj 2014 23:28

Jo jo, zrovna o víkendu jsem rozjímal nad hruškami a představoval si, jaká by z nich byla omáčka :)

Díky za recept, určitě vyzkouším!


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Hrušková

Příspěvekod Pedro » 10 říj 2014 00:01

Colostomizer píše:Jo jo, zrovna o víkendu jsem rozjímal nad hruškami a představoval si, jaká by z nich byla omáčka :)

Díky za recept, určitě vyzkouším!
Musím říct, že jsem zkusil ještě vlažnou (zbytek co by již nenaplnil sklenici), jen jsem si tak na krajíc chleba tenkou vrstvu namazal a na to anglickou slaninu...no paráda. Jsem spokojený :angry1:
A recept je jen pokus, chytám inspiraci tady od vás.
Letos jsem delal tyto omáčky:
Zeleninovou (rajčata, paprika, česnek, cibule,rajčatové pyré, chilli a nějaké koření)
Cuketovou ( cibule, paprika, rajčata, cuketa, rajčatové pyré, chilli a koření)
Švestkovou s kari (cibulku, švestky, chilli a koření)
Švestkovou (stejný recept, jako hrušková, jen změna ovoce a samozřejmě švestky odhadem)
Hruškovou (recept výše)

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Hrušková

Příspěvekod Zrzek » 24 říj 2014 12:50

Právě jsem dodělal svoji první. Z malé úrody jen půl litru ale docela chutná. Dal jsem jen rajčata, sladkou papriku čerstvou, jabka a česnek a chilli. Sůl, pepř, dle vaší rady trochu skořice, citron a přisladil jsem medem. Zítra beru na oslavu, tak uvidí jaké budou ohlasy.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Hrušková

Příspěvekod Pedro » 24 říj 2014 13:38

Zrzek píše:Právě jsem dodělal svoji první. Z malé úrody jen půl litru ale docela chutná. Dal jsem jen rajčata, sladkou papriku čerstvou, jabka a česnek a chilli. Sůl, pepř, dle vaší rady trochu skořice, citron a přisladil jsem medem. Zítra beru na oslavu, tak uvidí jaké budou ohlasy.
Tak ať chutná...jsem rád, že jsi zkusil.
Já dělal už tři várky a tři chuti...pálivou, sladkou a pak víc "zázvorovou". Recept není dogma...je to na fantazii.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Hrušková

Příspěvekod Pedro » 02 srp 2015 15:45

Tak první letošní várka, jen chilli jsem dal více a tak je pikantnější (což nám chlapům nevadí) :-)
25802
a suroviny - okrasky (medusa mutant, loco, orange velvet) a 3 ks Mexico :-)
25801

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: Hrušková

Příspěvekod satana » 02 srp 2015 16:48

Taky jsem minulej rok dělal hruškovou omáčku se 7pod Jonahem a super :angry1:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů