Péťova skromná zahrada 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod chilmix » 13 led 2021 15:29

Tak, a je to tady!
Připadám si jak na začátku prvního ročníku na střední. Jedu 100 km někam, nikoho tam neznám, od začátku stres, nevím co z toho bude a jak to všechno dopadne. Cítím samou zradu a nedůvěru kolem…
Tož su prostě tady a zakládám s pokorou mé první vlákno. :wave:
Vzhledem k tomu, že se považuju trochu spíš za hračičku a citově založeného a ne za drsoně,
rozhodl jsem se hledat náhradu za klasické papriky, něco lehčího do omáček, koření, na gril, sals a tak. Docela mě zajímá baccatum. Rozhodně chci zůstat ve fázi, kdy rozpoznám vůně či chutě a nepotřebuji k zlepšení zdravotního stavu použít hasičák, jak jsem viděl v některém videu…
Moje tělo nebylo obdarováno velkou výdrží (co se týče palu), takže budu u zdi. Třeba časem budou lehčí vraždy. Snad mi “plechovkáři“ prominou
:thumbup:
Žádnou z uvedených odrůd jsem ještě nepěstoval, tak o překvapení asi nebude nouze. Rajčata minulý rok se dost povedla a bylo to kupodivu jednoduchý... Takže když mám papriky nový, tak rovnou i rajčata. Teď zbývá jen naštudovat a vymyslet, co na zahradu, pod balkon či jen tak do vitrínky. Nějak to skloubit, ať se nenachodím po zahradě jako servírka. Ještě jednu kytku se snažím ze zvědavosti přezimovat, to jsem dostal jako sazeničku. Snad jsem si nenaložil příliš. Doufám se zadaří a nezhebne toho příliš hned ze startu, jinak budu nucen shánět sazeničky…
Jedna věc, co mě trápí, jsou breberky. Máme toho na zahradě mraky, tak mám obavy, jak s nima zametu. Nepoužíváme žádné chemikálie či podivný postřiky, tak se jim u nás asi líbí. Budu rád za vaše postřehy, rady či morální podporu, když mi bude ouzko.

Pro letošek jsem „natankoval“ od Accuface, trošku od Faboše, malinko z Vypalováku, některá rajčátka z Permasemínek

Playlist 14. 1.
:chilli11:
Aji ahuachapau 1
Aji challuaruro 2
Aji cristal (pokus o přezimování)
Aji fantasy orange 2
Aji fantasy white 3
Aji guayana 1
Criolla sella 2
El oro de ecuador 2
Habanero neon 2
Jalapeňo chichimeca 1
Jalapeňo maylon 2
Kaschmiri mirch 1
Pimiento de padron 1
Sugar rush peach 2

Playlist 15. 2.
:chilli11:
Aji calabaza 1
Aji champion x Tobago seasoning 1
Aji cristal x Aji fantasy peach 1
Ancho poblano 2
Banana sweet 2
Blended lemon yellow 1
Cayenne long slim 1
Jalapeňo conchos 2
Jalapeňo chichimeca 1
Pimiento de padron 2
Shishito 1
Sugar rush striped 2

RAJČE:
Black cherry 3
Garden peach 2
Green tiger 3
Latah 3
San marzano gigante 3 - 3x
Valdo 4

K tomu nějaké maliny, borůvky, brusinky, ostružiny, sloupovité ovoce, bylinky, léčivky, předběžně amarant, dýně, cukety, jahody, angrešt… :wave:
Naposledy upravil 4 dne chilmix; celkem upraveno 22x.

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod Faboš » 13 led 2021 15:43

Seznam samá laskomina. Na breberky používám Neem Azal. Není to žádná tvrdá chemie, je na přírodní bázi a funguje parádně.
Ať se daří :thumbup:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod petr.polasek » 13 led 2021 15:52

Máš pěkný výběr odrůd, řada odrůd C. Baccatum, které sis zvolil, mi prošla rukama. Za sebe mohu jen doporučit. Ať to roste :tiphat:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod chris » 13 led 2021 17:49

Souhlas, výběr odrůd je mi hodně sympatický, přesně můj šálek kávy. :thumbsup:
A platí to i pro rajčata. :)

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod accuface » 14 led 2021 20:41

Pěkný výběr odrůd, dobrá volba. Jsem zvědavej, jak ti to půjde, když se jedná o první sezónu. Tak hodně štěstí a ať se ti daří.

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod chilmix » 14 led 2021 21:16

Od včera se nemůžu připojit na web, ale už funguje. Bezva! Musí to být dřina a spousty času obětovat se pro chod webu. Všem patří dík.
Tenhle web musí furt valit ! !
Pořídil jsem lunární kalendář, abych tomu štěstí šel naproti, ale asi jsem koupil cosi divnýho. O sázení tam nic není, až konec ledna, což je kravina.
Sázím zítra a hotovo...
Tož dneske jsem to namočil a zítra to zahrabu do jiffů. Mám jich necelých 40 budoucích krásných stromů. UVidíme, co vyleze, kdyžtak něco přisypu.
Nahodím nějaký fotečky a nadatluju co mám nachystaný za hardware (pařníčky, světlo, substrát a tak)
Tam by mě moc zajímal váš názor, nebojte se zkritizovat, ať vím, co dělám špatně nebo třeba pochválit, ale to asi nebude za co
:rn:
Z galerie a vkládání fotek mám docela hrůzu, no čekám, že se nějak dostanu do tempa a pak už to půjde samo. :tiphat:

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod chilmix » 14 led 2021 21:19

Trošku jsem překvapen, že chválíte za výběr odrůd, to jsem rád. Takže začátek dobrýýý
Faboš: jj neem azal mám taky nachystanej, to jsem obšlehl tady na fóru :tiphat:

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 926
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 3000
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Péťova skromná zahrada 2021

Příspěvekod lazar » 15 led 2021 09:54

Faboš píše:
13 led 2021 15:43
Seznam samá laskomina. Na breberky používám Neem Azal. Není to žádná tvrdá chemie, je na přírodní bázi a funguje parádně.
Ať se daří :thumbup:
Doporučuju ten Neem Azal, vloni sem se s těma sfiňskýma broukama lopotil tak dlouho že sem se styděl to ukázat..
jak sem to poflágal tím Azalem (ne Lazarem :chsauce: ) tak to šlo ku světu jedna radost... :respect:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů