Prášky na hubnutí Chilliburner Good Nature

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Prášky na hubnutí Chilliburner Good Nature

Příspěvekod Faboš » 05 úno 2021 17:15

Nikdy sem neřekl, že to bylo levou zadní... Co já dycky říkám? Samo se to neudělá a strava s pohybem jsou spojené nádoby...

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Prášky na hubnutí Chilliburner Good Nature

Příspěvekod chris » 17 bře 2021 10:56

Koukám že nejsem sám co tohle musel řešit. Já si to uvědomil loni během května, nulový pohyb a k tomu stres.
Výsledkem byla pří náhodném zvážení se jateční váha 101 kg.
Na porovnání: už pár desítek let mívám během roku maximálku cca 95-96 kg na konci vánočního obžerství, a minimálku okolo 89-90 kg na konci letní třítýdenní turistické dovolené.
Takže byla otázka co s tím. Moje řešení bylo následující:

Začít chodit na pivo! :D
Nicméně je poměrně důležité, aby ta zrovna zvolená hospoda nebyla za rohem, ale nejblíže až za nějakým tím kopcem, či raději dvěma. :wink:
Jedna plzeň má nějakých 900 kJ, to při mojí váze znamená lehce pod hodinku chůze, čili hoďka chůze do nějaké prima hospůdky, tam jedno od cesty, hoďka cesty zpět, a jsme pěkně v mínusu (o nějakých cca 11-13% mojí BMR), pokud bych si tam dal dvě, tak jsme stále v rovnováze a byla to prima procházka.

A taky:
- pokud by člověk neměl, tak pořídit domů nějakou osobní váhu aby měl člověk průběžnou objektivní informaci. Tj. například to, že rozdíl 2-2,5 kg pří váze 90+ vůbec nemá smysl řešit, tohle je normální průběžné mezidenní kolísání dle toho kdy se člověk během dne zváží (voda+potrava v těle).
- vzít nějaký pásmový či krejčovský metr a zjistit si relevantní míry, tj. pas a boky, aby člověk měl zachycen vstupní stav před změnou.
- jestli ve stravě vůbec něco hlídat, tak dostatek přijmu kvalitních bílkovin, chceme odbourávat tuk, nikoliv ty neduživé zbytky svalové hmoty. :-) O zbytek si imho tělo řekne samo a ve správném množství. Jakmile se totiž začne pravidelně hýbat, tak velmi dobře bude cítit že s sebou nechce vláčet nadbytečnou váhu. Můj názor je ten, že chci mít při pravidelném pohybu denní příjem 0,9-1,0 g bílkovin na kilo tělesné hmotnosti, počitáno v průměru za každé 2-3 dny. Takže místo tatranky si beru na delší procházku s sebou pár kousků domácího sušeného hovězího s chilli :D Jen to chce nepřehnat to s pálivostí cestovního mixu, případně u ostřejších variant nezapomenout na pitný režim.
- netlačit na pilu! Tohle je hodně důležité hlavně pro takové ty soutěživé typy. Dlouhý výšlap do strmých kopců je v prvních týdnech (měsících) dost na nic pokud pak člověk má ještě tři dny potom zatuhlé svaly, nikam se mu nechce, a pomalu ani nesejde schody. :) Btw, isotonický ionták v tomhle umí hodně pomoct (u mne jde hlavně o hořčík).
- optimální hubnoucí zátěž je docela nízko, je ještě pod tepovkou kde začíná kardio zóna. :-) Tj. je někde okolo 50-60% maximální tepové frekvence. Takže 220-věk=maximálka, z toho 55%, u mne to dělá pouhých 92 tepů minuta, mírně svižná chůze bohatě stačí.
- na plné spalování tuků tělo přejde až tak od 40. minuty dále, takže efektivnější je dvouhodinová procházka obden než hodinová každý den. Což se dá i daleko lépe sladit s pracovními a rodinnými nezbytnostmi.
- nebetyčně mne sere ten nesmyslný polokoncentrák ve kterém se zrovna nacházíme, chodit pár stejných tras opakovaně je docela demotivující
- na stará kolena zjišťuju že teta Kateřina měla (alespoň co se nějakého toho pravidelného pohybu týče) vlastně pravdu: "Mladý může, starý musí!" :D

Trocha motivace pokud jste na tom stejně jako jsem byl já koncem května:
- od konce května 2020 odchozeno cca 900 km příjemných procházek
- 9 až 10 kilo dole
- 10 km mírně kopcovitou krajinou po lesních cestách je pro mne ke dnešku příjemná procházka po které už mne nebolí druhý den nohy
- v pase ubylo 8 až 9 cm, takže ten kožený opasek zapínám opět na první dírku, tj. na stejnou jako když mi bylo cca 30 a kupoval jsem ho.
- v bocích ubylo 4 cm, nemusím přemýšlet jakou velikost džinů koupit, prostě furt tu stejnou co kupuju už do doby kdy mi bylo 25. :)
- ale hlavně jsem v nejlepší kondici za minimálně 15 let
- co se bot týče, tak jsem kompletně přešel na barefoot neboli bosobotky. Pár let předtím jsem je používal jen na běžný každodenní pohyb po městě, od léta 2020 už je mám i na turistiku. První měsíce byli sice maličko bolavé než si chodidla zvykla, ale ten pocit (radost z pohybu jakou pamatuju z dětství) za to stojí a parádně se mi srovnali kolena která začátkem roku 2020 už dávala krutě najevo jak moc jim ta jateční váha nelíbí.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Prášky na hubnutí Chilliburner Good Nature

Příspěvekod vsezved » 17 bře 2021 12:10

@chris
Za mne :thumbup:
Většina lidí, co znám jenom říká "ono to nejde zhubnout". Důležitý je dát si cíl a dtanovit si reálnou cestu a hlavně chtít na době něco změnit. Nejvíc bolí ta změna, ten začátek, kdy člověk udělá změnu od běžného návyku a chce to hlavně vůli a překonat tu změnu a vydržet.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Prášky na hubnutí Chilliburner Good Nature

Příspěvekod Faboš » 17 bře 2021 12:39

Chris:
Proto se vážím vžda ráno v trenkách... aby byly zachovány +- stejné podmínky.

Vsezved:
Hlavně ten cíl musí být reálně dosažitelnej a postupně po krocích ho posouvat. Pro ně osobně nebylo až tak těžké shodit to co sem chtěl, ale i tal to trvalo rok. Teď su spokojenej a už to jen udržuji. I když to udržování mě chvílama přijde náročnější než samotný proces hubnutí. A jak píšeš tak bez pevné vůle by to opravdu nešlo..

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Prášky na hubnutí Chilliburner Good Nature

Příspěvekod Lexter » 18 bře 2021 11:08

Ono to ne vždy jde. Ale člověk jinak zdravý, tedy nemající nemoc ovlivňující váhu nebo stravovací potřeby v podstatě vždy může zhubnout jen úpravou svého jídelníčku a pohyb je príma bonus. Jediné v čem se lišíme je to jak moc si který člověk musí ubrat na jednom místě a přidat na jiném. V tom se všichni lišíme. Holt si najít to svoje tempo a jak říkáte, stanovit reálný cíl. Ale to si člověk musí na pár hodinek sednout, spočítat si svou reálnou spotřebu a podívat se kolik do sebe nandává. Chce to práci a vůli.

Každopádně :respect: pánové.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host