TerasovaSahara - 2019

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod petr.polasek » 28 srp 2019 06:34

Jedním slovem nádhera :respect:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 01 zář 2019 13:20

Souhrn počasí za srpen.
61242
Proti loňsku (21,5°C) né tak teplý, ale stále dost nadprůměrný srpen (čhmu dlouhodobý průměr pro region je 18,0°C). Až do úplného konce měsíce šplhaly teploty až lehce nad třicet.
Co se deště týče, tak za letošek byl srpen zatím nejdeštivější měsíc, proti loňsku dvojnásobek (čhmú region loni 33 mm).
Btw, srpen je poslední měsíc ze kterého ještě nemám loňská lokální měření, od poloviny záři už budu mít porovnání sezón i pro detailní lokálně měřená data.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 03 zář 2019 23:37

chilli: chtěl jsem dnes udělat první velkou probírku, ale tma přišla dřív než jsem se k tomu dostal. Tak snad zítra. Zpoždění hlavní úrody proti loňsku je tedy nějakých 25 dní, ke dnešku už začalo dozrávat vše co není směr sever (tam zatím jen Padrónky, ale Fish už myslím chybí jen několik dní). Teď bude hodně záležet na počasí, pokud přijde babí léto tak to vypadá na hodně dobrou úrodu i letos, pokud nepřijde, tak to s úrodou plně dozrálých baccatum a chinesek letos moc slavné nebude. Nasazeno toho kytky maji spoustu, ale velká většina plodů je ke dnešku stále ještě zelená.

rajčata: vůbec nestíhám sklízet a zpracovávat, v těchto dnech mi dozrává odhadem tak 0,5 kg každý den. Navíc mi došly velké sklenice na kečup/rozvar/atp vypadá to že budu muset ještě nahonem dokupovat. :-( Tohle musím příští rok podchytit lépe a včas.
Dvě nejrannější odrůdy (stupice a subarctic) se začínají pomalu loučit, obě zaplodily moc pěkně.
Z Datla se stala letos neuvěřitelná krakatice s nespočetnými chapadly a stovkami plodů. Nejdelší chapadlo má odhadem 4,2 m a roste napůl u mne a napůl u sousedů :-) Sousedi si z týhle kytky sklídí minimálně větší desítky plodů i kdyby babí léto vůbec nepřišlo. Já jsem na mojí straně ke dnešku na cca 150 sklizených, další desítky zrovna dozrávají, a pokud bude koncem sezóny optimální počasí tak celkový součet nad 400 ks plně dozrálých plodů z jediné kytky nebude nerealistický. Tj. nějakých 4 kg (typicky desetigramových) plodů odrůdy z edice Mlsné jazýčky. Mazec. Příšti rok dostane stejnou pozici a samostatný slot. :smart:

substrát//oživení/přihnojování: po letošku vyměním substrát ve dvou slotech za nový, nebudu ho recyklovat. Zaprvé tam kde je libeček (a ten znovu vysadím, nebudu ho přezimovat), opakovaně mi chytá rez a nechci na to brát tvrdou chemii. Zadruhé ten kde jsou padrónky, těch svilušek tam bylo fakt hodně a nechci riskovat že při mírné zimě dokáži přežít v uskladněném nedostatečně promrzlém substrátu. A navíc se mi nelibil následný opad některých listů který přetrvávál i po přeprání svilušek, nejsem si tak uplně jist že to bylo jen kvuli sviluškám, že tam nenasedla na oslabenou kytku i nějaká houbová choroba co by mohla snadno přezimovat.
Jarní oživení substrátu bylo myslím tak akorát, snad jen dusíku bylo asi trošku moc, resp. nemělo ho být tolik v rychlé ledkové formě, příští rok musím dát větší podíl granulovaného guána.
V přihnojování zálivkou mám po letošku jasno, loni vyzkoušená a letos doladěná skladba i frekvence se plně osvědčila, kolotoč tekutá organika a vodorozpustná anorganika funguje parádně, jen musím přejít o pár týdnů dříve ze sazeničkového mixu na mix pro dospělé kytky. V druhé půlce sezóny jsem letos už vůbec nemusel přikrmovat na list, snad jen na nedostatek vápníku extrémně náchylné odrůdy (letos především sloní choboty) by ho snesly ještě o trošičku více.
Na vyhodnocení lazyboxu je ještě brzo, jakmile začnou noční teploty padat někam k cca 7 °C tak ho ukončím a jsem hodně zvědavej jestli a kolik kaliforňanek se v něm bude žižalit. Násada byla nějakých 8-10 ks. Pokud jich bude 30+ které se ani neutopily ani neuvařily, tak prohlásím lazybox za úspěch a příští sezónu dám místo něj regulerní vermikompostovadlo protože už teď mám otestováno že žádný zápach se opravdu nekoná ani při letošním zcela provizorním provedení.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 04 zář 2019 15:13

Dorsetka po první lehounké probírce a trocha života z lazyboxu :-)
61317
61315
61316

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod Erben61 » 04 zář 2019 18:07

Dorsetku máš parádní no a grafy samozřejmě taky.......ty môj zlatistozeľenkavý chrobáčik. :-D :-D :thanx: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 08 zář 2019 20:08

Chrisi, po 14 dnech, co jsem byl užívat dovolené za hranicema u špagetožroutů, to tu všechno nějak projíždím a u tvého vlákna jsem si rovnou otevřel lahvinku červenýho s tušením, že fakt bude co číst, a taky jo. Super. A Dorsetka pecková. 👌
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 09 zář 2019 13:08

Maličko uvažuju co dám příští sezónu, mno a k pubescens jsem se zatím ještě nedostal, sice pro ně nemám zrovna optimální podmínky ale zkusit se to musi... https://youtu.be/a3UeLFKtdwk?t=823 :-)
p.s. Doporučuju shlédnout celé video.
p.p.s. Varování: nepouštět pokud máte zrovna hlad a v okolí jen standardizované produkty velkopotravinářského průmyslu a eu regulací.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 10 zář 2019 15:47

Doufám že přijde dlouhé babí léto... :-)
61501
Jamaican Bell se JZ straně taky docela líbí (loni měla J)

61502
Aji Margariteno na S straně statečně bojuje :-)

61499
Fish - její chuť k rybám pasuje opravdu perfektně, na S straně se pere o světlo neméně statečně, a navíc nepřitahuje škůdce, kandidát na další rok.

61498
Dorsetka chystá další dávku.

61497
"Trocha" rajčat na salát (resp. na plný hrnec salátu :-) )
Dole Kumato, Fuego Rosa, Appletomat, Green Zebra, v mixu na talířích k tomu navíc ještě pár Stupických a Andy's Forty, plus jedno Tlacolula.

61505
Nastal čas sloních chobotů :-)

61504
Už i El Oro de Equador dozrává (na fotce propletetá s LD-AM crossem).

61503
Samovolný cross Lemon Drop a Aji Mango podědil plodnost po lemondropce, to si říká o pokus o žlutou várku srirachy :-)


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů