TerasovaSahara - 2019

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod stankar » 14 led 2019 18:41

chris píše:
13 led 2019 14:21
Předloni a loni jsem použil Substrát pro výsev a množení od Agra, mají ho v kdejakém krámu, a problém jsem s ním neměl, svůj účel plnil.
Ale ta jeho písečná složka se mi moc nehodila do mého pěstebího systému a podmínek. A taky mi přišel o maličko méně vzdušný než bych chtěl, takže jsem do něj stejně přímíchával trošku perlitu.
Tak nejsem jediny, komu neprijde zas tak dobry. Pokud ho zalijes, tak strasne ztezkne a seminka maji problem klicit, vyklicene seminka maji problem zakorenit, takze jsem ho ted smichal s kokosem 1:1, to by melo fungovat lepe nez s perlitem.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 15 led 2019 00:46

Tak jo. Dneska večer jsem si zkusil sesumírovat nějakou první hrubou verzi letošní playlistu. Dle záměrů v první příspěvku letošního vlákna.

Tím pádem jsem zjistil že to prostě nejde.

Mám na balkóně jen nějakých cca 11-12 pěstebních pozic. Pokud bych měl dodržet co jsem napsal v prvním příspěvku letošního vlákna, tak by to znamelo jen nějakých cca 5-6 kytek chilli a 6 kytek rajčat.
To je zoufale MÁLO!! :-O

Takže změna plánu, minimálně polovina kytek bude muset být ve dvojici na pěstební pozici, velmi podobně jako byly loni. Holt se kytky, stejně jako loni, budou muset trochu poprat o světlo.
Jestli bude léto a teploty jako loni, tak to sice bude se zálivkou dost řehole, ale tak to prostě je :-)
Koneckonců, na dobu dovolené bych stejně musel naorganizovat někoho na zalévání tak jako tak, takže to vlastně žádný velký rozdíl není :wink:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 15 led 2019 23:58

Po přečtení vezdejších poučných komentářů nabývám dojmu, že ačkoli mám za sebou již několik pěstebních sezón, pořádně pěstovat jsem ještě ani nezačal. :smart:
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 16 led 2019 19:09

Protože mi dneska dorazil výsevní substrát, taky poslední květináč co jsem chtěl na balkoně vyměnit z provizorního na definitivní, plus pár dalších drobností... ale hlavně proto, že už mne už nebaví jen koukat na to jak to tu skoro každému masivně klíčí a roste, tak jsem dneska vybalil pařníček a pár týdnů před první várkou výsevu si připomenu, jakže jsem to vlastně loni klíčil.

Dal bych stejně jako loni a předloni jedno chilli a jedno rajče, ale chilli už mám sazeničku ("PalBacka") z vánoční besídky, takže dneska večer půjde do pařníku jedno rajčátko.

Vybral jsem Venus v naději, že mne nemá šanci vytěsnit z bytu :-) ani zabrat většinu prostoru u okna který by za cca tři týdny chyběl hlavní vlně chilli výsevu.

Uvidím jak se mu bude líbít to velmi omezené zimní světlo a slabounký přísvit v kombinaci s docela vysokou bytovou teplotou. Když bude prosperovat a nestane se z něj jen neduživá špageta, tak nejspíš budu mít letos místo dvou mých standardních předskokanů (jedno chilli, jedno rajče) předskokany tři.

Do poznámek: Sezóna 2019 započata 16.01.
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 16x.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod Pedro » 16 led 2019 21:23

Quentin_Bull_89 píše:
15 led 2019 23:58
Po přečtení vezdejších poučných komentářů nabývám dojmu, že ačkoli mám za sebou již několik pěstebních sezón, pořádně pěstovat jsem ještě ani nezačal. :smart:
Tak tenhle pocit mám téměř u všech tady. Je tady spousta borců s neskutečnými vědomostmi a praxí. No a to ani nemluvím o odrůdách co pěstují... :tiphat:
No ať nám to všem roste :thumbup:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 16 led 2019 22:34

Jak jsem se tak chystal namočit kokosovou tabletu do odstáté kohoutkovky, tak mne napadlo že čistě preventivně zkontroluju její pH.
Dost nepříjemné překvapení, dokonce jsem raději ještě jednou kalibroval sondu.
To že loni tu byla v prvních měsících roku voda zásaditější (něco jako 8,1) vím.
Ale že mi z kohoutku může téct i něco s hodnotou 9,4 jako dnes večer by mne rozhodně nenapadlo. Inu, norma pro pitnou vodu afaik povoluje rozmezí 6,5 až 9,5. Takže nic nenadělám.
Zjevně Stankar nebude letos jedinný kdo bude muset průběžně hlídat přiměřenou mírnou kyselost vody pro zálivku.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2019

Příspěvekod chris » 18 led 2019 01:16

Můj předběžný playlist pro letošek:

CHILLI:
(dvě až tři kytky z těch nejméně pálivých půjdou na balkón v rámci rodiny :-)

Anumky:
Pimento de Padrón (gen2.)
Peperoncino (heirloom, gen2.)
Elephant‘s Trunk
Fish Pepper
Shishito

Baccatum:
Aji Amarillo (jiná genetika než loni)
Aji Mango (gen2.)
Berry Amarillo
El Oro de Ecuador
Jamaican Bell (gen2.)
Aji Guyana

Chinesky:
Aji Margariteno (yellow ph.)
Numex Suave Orange (semínka 2017)
Dorset Naga (fórum výzva)

indoor:
„PalBacka“


RAJČATA:
(ta jsou zatím trochu provizorní, pár těch co bych chtěl mi zatím chybí...)

Venus
Datlo
Jahodo
Subarctic Plenty
Green Tiger
Black Cherry
Cherokee Purple
Black Crime
Tlacolula

Orange Caprese (Artisan) - CHYBÍ
Cuore Di Bue - CHYBÍ
Naposledy upravil 2 dne chris; celkem upraveno 7x.



Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů