Pochutiny pro cely den

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 13:39

Colostomizer píše:Ujec Google tvrdí, že to má nejen TESCO, ale i Sainsbury's ... připiš si to rovnou na seznam ;)
:wave: Ten už toho nakecal... ;) V Sainsbury's jsem jej právě neviděl a do Tesca, pokud možno, nelozím. Ale koukám, že jej maj i v ASDA, takže jsme klidní :) Kua, už bych ho zakous... :) Původně jsem jim chtěl vrazit dvě, tři pětky, ale koukám, že to bude chtít větší investici :-)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 23 kvě 2015 19:22

Po dlouhe dobe jsem opet rozjel "Chilli nakupni horecku" a dopral si nejaky ty dobrutky...
23756
23754
23753
...recenze jednotlivych dobrutek prinesu v prubehu tydne(doufam ze budu mit cas).

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 21 říj 2017 15:16

Dobrý den vážený kolegové a sebatríznitelé,
po dlouhé době jsem zpět. Dnes se cítím jak Indiana Jones v Poslední křížový výpravě když našel svatej grál. Byl jsem nakupovat v Tescu a jelikož mám děravou hlavu píšu si lístečky s věcmi co mám koupit. Jak tak procházím regály a čumim do toho papírku mě náhle něco osvítilo a přišlo na mě nutkání hned pozvednout svůj zrak a tak jsem tak učinil. A co mé oči uviděly....
43292
43291
43290

...Srirachu s červeným víčkem. Fakt existuje :jalapeno: :jalapeno: :jalapeno:
Dlouho jsem jí neviděl tak jsem si už myslel že jí přestali vyrábět opak je však pravdou. Ne neutíkejte hned do Tesca nakoupit za košík tyhle dobroty!
háček je poněkud v tom že se jedná o Brytský řetězec Tesco.
Mám však pro vás malý kvíz: Kolik % chilli obsahuje Sriracha prodavana v Čechách?
Tady ta se zeleným víčkem 61% a s tím červeným 70%. Prosím jestli někdo máte po ruce lahvinku hoďte sem info.
Děkuji a...

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Tea Racer » 21 říj 2017 21:47

Mohl bys napsat nebo nafotit presny složení té britské?

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod chris » 22 říj 2017 00:28

V ČR prodávaná klasika s kotoutem (Huy Fong) má, se zeleným víčkem, klasických 61%.
btw, dík za připomenutí, mám poslední pul lahve, člověk sice teď po sezóně má zásoby vlastního palu, ale týhle klasiky není nikdy dost, budu muset dokoupit zásoby. A tahle červenovíčková extra hot "s husou" se tu taky v prodeji vyskytuje.

Jen tak pro srovnání, kolik si za tu červenovíčkovou 70% dobrotu "s husou" britský Tesco učtuje?

p.s. Kupovat srirachu v balení menším než to velké 730 ml mi přijde vyloženě plýtvání časem :-)

p.p.s. @TeaRacer: AFAIK: složení tý extrahot od husy: chilli 70 %, cukr, sůl, voda, kyselina octová E260, kyselina citronová E330, glutaman sodný E621, stabilizátor E415, konzervant E202.
klasika od kohouta je: chilli 61 %, cukr, sůl, česnek, voda, destilovaný vinný ocet, E415, konzervanty: E202 a E222

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Tea Racer » 22 říj 2017 10:04

Díky moc, šance že se to dá koupit bez tech škodlivých E už asi není ani v zahraničí, naopak je jich tam každý rok více. Kdysi se to dalo koupit bez toho, pak se tlačilo na trvanlivost a moznost skladování ve vyšších teplotách a je konec. Není nad to, udelat si to sám. :-)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 22 říj 2017 10:39

Tea Racer píše:
21 říj 2017 21:47
Mohl bys napsat nebo nafotit presny složení té britské?
Tady to máš:
CHilli 70%, cukr, voda, sůl, zesilovač chuti: E621, stabilizátor: E415, regulátor kyselosti: E260, E330, konzervant: E202

No prostě samý dobroty ale když si koupíš salám taky si olížeš všech deset a to ani nejíš maso( alespoň né čerstvý).

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Tea Racer » 22 říj 2017 10:55

Já salám ani podobná svinstva nejím :-) Šlo mi jen o to, zdali to maji jinde lepsí. V Rakousku, kam to mam pár km, je složení vseho totálně jiné, dnes si delam chilli majdy sám tak už nevim, drive jsem tam kupoval srirachu, sladkou chilli atd.. zcela jiné chuti a složení, bohužel ta sama znacka prodavaná tady už byl brak.

Dneska jdu delat chunan pastu, tak pálit bude opet. :-)


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti