Tady je Colostomizerovo ...

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod Colostomizer » 04 zář 2014 11:01

koos995 píše:Musím se taky trochu revanšovat,
Máš nádherný latifundie, ten prostor prostě musím zcela "sobecky" závidět. Příští sezónu asi hodně dám kamarádovi na volnou terasu o rozměrech kolem 35m2.
Podle skoro 14 dní starých foto ti úroda teprve dozrává a příroda už má mezitím podzim. "A ščije a ščije!" Doufám, že bude platit to, co mi předloni řekla ředitelka. 1/2h mě vykládala v létě, co nás čeká za práci a nakonec se zeptala: "A kdy budeš mít dovolenou?" Já v žertu odpověděl: "No jak slyším, tak asi v říjnu!!" Její odpověď byla: "V říjnu taky ještě může být hezký počasí!" To jsem ještě měl celou dovolenou. :D.
Ale právě tohle přeju všem kolegům, včetně kolegy z práce, kterým teprve úroda dozrává. Slunné dny, abychom se dočkali kýžené očekávané úrody a zúročili celé to letošní úsilí.

Ať pálí!
Díky! Jsem rád, že se líbí :)

Zraje to strašně pomalu :dunno: Okrasky ještě docela jdou, ty už jsem sklízel (teda kromě Black Pearl), ale s habanery to nějak vázne ... Snad ještě využijí následujících pár dní sluníčka. Ale přesto to tam je barevnější než před dvěma týdny, radost pohledět ... Zkusím co nejdříve aktualizovat fotografie.


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod zodyac » 04 zář 2014 13:03

Dakujem ti velmi pekne za info.U mna budu tiez na balkone ale priame svetlo mat nebudu bohuzial:( ale tak uvidime co to da.Vela zdaru :thanx:

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod JuraS. » 04 zář 2014 14:16

Colostomizer píše: Zraje to strašně pomalu :dunno: Okrasky ještě docela jdou, ty už jsem sklízel (teda kromě Black Pearl), ale s habanery to nějak vázne ... Snad ještě využijí následujících pár dní sluníčka. Ale přesto to tam je barevnější než před dvěma týdny, radost pohledět ... Zkusím co nejdříve aktualizovat fotografie.
Jak jsem psal jinde. To že je pod mrakem ještě neznamená, že to nepálí čistě červené spektrum. Problém tedy může být jen v teple, že kytky z tropů prostě mrznou. Kolik je přes noc když ráno je 15C ? Mezi 3-4 hod může být i pod 10C a to je na kytky z trinidadu a tobaga fakt málo. Dej ven nějakýho exotickýho pavouka, gekončíka a nebo ještěrku z tropů a uvidíš co to s nima udělá. Problém tedy bude spíš s tím teplem. Jak se teď ty dva dny oteplilo tak se mi začali žloutnout TSBT. Musel jsem mít i hodně nízkou teplotu protože mi pár listů zežloutlo a odpadlo. Prostě rostlina teď potřebuje teplo a červené světlo a hnojení aby měla sílu dávat energii do plodů. Teď potřebuje fosfor víc než když se klube.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod Colostomizer » 04 zář 2014 15:50

JuraS. píše:
Colostomizer píše: Zraje to strašně pomalu :dunno: Okrasky ještě docela jdou, ty už jsem sklízel (teda kromě Black Pearl), ale s habanery to nějak vázne ... Snad ještě využijí následujících pár dní sluníčka. Ale přesto to tam je barevnější než před dvěma týdny, radost pohledět ... Zkusím co nejdříve aktualizovat fotografie.
Jak jsem psal jinde. To že je pod mrakem ještě neznamená, že to nepálí čistě červené spektrum. Problém tedy může být jen v teple, že kytky z tropů prostě mrznou. Kolik je přes noc když ráno je 15C ? Mezi 3-4 hod může být i pod 10C a to je na kytky z trinidadu a tobaga fakt málo. Dej ven nějakýho exotickýho pavouka, gekončíka a nebo ještěrku z tropů a uvidíš co to s nima udělá. Problém tedy bude spíš s tím teplem. Jak se teď ty dva dny oteplilo tak se mi začali žloutnout TSBT. Musel jsem mít i hodně nízkou teplotu protože mi pár listů zežloutlo a odpadlo. Prostě rostlina teď potřebuje teplo a červené světlo a hnojení aby měla sílu dávat energii do plodů. Teď potřebuje fosfor víc než když se klube.
Souhlas. Vypozoroval jsem už v červnu u paprik na venkovním záhonu, že největší problém jsou nízké noční teploty. A teď je v noci fakt kosa (měl jsem k ránu i okolo 5C).

Hnojím pravidelně jednou týdně a střídám Natura pro celou zahradu a slepičáky/guáno ...


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod Filichilli » 04 zář 2014 17:54

Jen upravím JuraSe, místo fosforu potřebují draslík a vápník, fosfor zhrubě stejně jako magnesium momentálně když plodí o sto šest a půl.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod JuraS. » 04 zář 2014 20:45

Trochu se oteplilo a ejhle. Stačil jediný den.19765 a takhle to vypadá 1976719766

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod TOM » 05 zář 2014 21:10

Aj ja som postrehol dozrievanie po dvoch teplych dnoch :)...dufam ze este par dni sa to urdzi nad 25 °C ...dnes sme tu mali 29°C ...

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ...

Příspěvekod Colostomizer » 08 zář 2014 18:19

A je tady čas na další aktualizaci. I přes poměrně nepříznivé počasí se lodžie postupně vybarvuje ...

19800

19801

19802

19803

19804

19805

19806

19807

Ať se daří!
:wave:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017



Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů