Pepinuv první rok

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 04 lis 2021 13:03

Tea Racer píše:
04 lis 2021 09:43
vsezved píše:
03 lis 2021 22:43
U mně Chunan kvasí hodně pomalu. Kolikrát ani nepozoruji žádné kvašení (hlavně na začátku, když to sleduji). Třeba po 1/2 roce zjistím, že to muselo vykvasit, že jsem skleničku naplnil příliš. Pak víčko dotáhnu, utřu skleničko i přeteklý obsah a již nic víc nevykvasí. Teplotu skladování mám mezi 20-26℃ a nikde nepozoruji žádné kažení. Vlastně jo, plíseň jsem měl z venku na skleničce na závitu, když jsem ji špatně otřel.
A dáváš tam kvalitní víno? V receptech se objevuje vodka nebo jiný silnější alkohol, což je vlivem špatného překladu. A tím alkoholem se to naopak konzervuje a nekvasí. Ideální rýžové víno, což se dneska snadno koupí. Já mám nejlepší zkušenost s tím červeným tedy...
Tak to je ten důvod proč jsem nepozoroval skoro žádné kvašení. To co jsem tam dával mělo tuším 38%.... Takže příště stejné množství vína?

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Faboš » 04 lis 2021 14:38

Mě to vykvasilo aji s vodkou bez problému, ale víno je lepší a potom i chutnější.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Tea Racer » 04 lis 2021 17:27

Množství vína musíš trochu přizpůsobit složení papriček, nekdy jsou sušší, někdy vodnaté.
Alkohol je konzervant, čím více tím hůře to kvasí. Pochopitelně to bude kvasit i s tou vodkou, ale víno mi vždy kvasilo více a jak bylo řečeno je to chutnější.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 31 pro 2021 17:27

Tak vám tu všem dámy a pánové chci moc poděkovat za pomoc, fajn přístup k nováčkovi a spoustu inspirace, kterou jste mi tu dali. Doufám že v příštím roce budu mít více času na papričky i na forum.

Přeji jen to nejlepší v Novém i novém roce.

Ať to roste! :)

evastudena
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2019 12:34
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod evastudena » 28 úno 2022 10:31

Jaké kvalitní víno byste tam dali? To rýžové se mi moc nelíbí
Naposledy upravil 1 dne evastudena; celkem upraveno 1x.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Bonebreakers » 28 úno 2022 16:58

Jestli ti to rýžové víno nejde pod nos, tak si tam dej co je libo, ale rýžové víno se přidává několik století je to tradiční ingredience.
Jen pro doplnění první chunanku jsem zalil premiovou vodkou, další nějakým bílým pozdním sběrem z moravy a nakonec rýžovým vínem tady z krámku od větví. Nakonec tu chunanku uděláš ze všeho, ale nejlepší pořád bude z rýžového, i když ani ta s vodkou není špatná, jen se to musí nechat delší dobu v teple nez začne kvasit.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 03 bře 2022 20:39

Já do toho dal to co jsem měl doma, takže jsem naprosto barbarsky vzal bílý rum a chunanka je naprosto super. Tvrdého se předpokládám dává podstatně méně než vína, takže v té mé není vůbec cítit. Ale četl jsem tu recepty s červeným vínem, bílým vínem, atd. Asi to fakt půjde udělat ze všeho a je čistě na tobě, co Ti bude nejvíc po chuti. Pokud se mi letos zadaří, určitě vyzkouším červené víno :P


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů