Povánoční Harley Pub Otroky

Co se kde a kdy děje, slevy, akce, kde nakoupit
Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod DarthVikta » 27 úno 2020 10:24

Pedro, Accuface: jsem rád, že jsem Vás potěšil :)

chris: No, musím přiznat, že jsem po návratu hodně přemýšlel nad změnou značky, jelikož takhle jsem s sebou neustále tahal 15-17 kg na hrbu... Oly vypadá v pohodě, dělají lehký věci, ale štvě mě ten pidi snímač, kterej na vyšších ISO hodně šumí...
Jen pro představu: Nikon D600, 50G, 24-70G, 80-400G, 135; Nikon FE+50AiS, blesk, náhradní baterie, powerbanka, stativ, příslušenství... Vzhledem k tomu, že jsem spíš hospodskej povaleč a silnej kuřák, než nějakej turista, tak to bylo místy hodně náročný - třeba z Bandipur do Bimalnagar. Je to sice z kopce, ale nějakých 900 výškových na 3,5 kilometrech... Ufff... Každopádně chci natrénovat a příští rok v květnu udělat trek, kterej jsem chtěl udělat minulej rok - snad to tentokrát vyjde :)

Chitwan a okolí je super, koncem listopadu tam bylo 27-29°C takže pohoda :) V Pokhaře bylo okolo 23-25°C, takže taky naprosto v klidu, akorát když jsem ráno lezl na kopec (Sarangkot nebo i k World Peace Pagoda), tak bylo okolo 5°C, takže to chce něco teplejšího na sebe. Nemyslím tím teda růžový hadry... :D Každopádně Nepál doporučuju - není tam draho (až na pivo, to je drahý jako prase), fajn lidi, příjemný podnebí, úžasný výhledy a maj rádi ostrý jídlo :D
Kde teda byla pekejná kombinace horka a vlhkosti, tak to jednoznačně Bukit Lawang. Venku 32-34°C, 100% vlhkost, džungle a drápeš se po kořenech nahoru... Byl jsem slitej potem jen co jsme vyšli :D Ale ti orangutani stáli za to :)

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod Baron z Žop » 27 úno 2020 11:42

Zítra bude k vidění taky orangutanů na Harleyi :jalapeno:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod chris » 27 úno 2020 12:09

Díky za infos k lokalitám, dáme řeč až se někde potkáme, Dachovy třeba. :-)

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod DarthVikta » 27 úno 2020 12:34

Baron z Žop píše:
27 úno 2020 11:42
Zítra bude k vidění taky orangutanů na Harleyi :jalapeno:
No, v Inonéštině "orang" znamená člověk a "utan" znamená bez, toš doufám, že to nebude bez lidí :D Nicméně "orang utan" znamená lesní člověk (hutan = les) ;)

Sama sama :)
Naposledy upravil 1 dne DarthVikta; celkem upraveno 27x.

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod DarthVikta » 27 úno 2020 12:35

chris píše:
27 úno 2020 12:09
Díky za infos k lokalitám, dáme řeč až se někde potkáme, Dachovy třeba. :-)
Jj, Dachovy = značka ideal :)

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod Pedro » 27 úno 2020 18:30

Zítra si to užijete 😉. Škoda, že já nemůžu, jel bych hned, ale žena má víkendovou dámskou jízdu a tak to nejde.
To DarthVikta: jak jsi popisoval tu cestu pralesem, tak mám stejnou zkušenost. Dva lidi s mačetama prosekávají cestu, vlhko jako prase, všude tleje listí ve kterém se mohou schovávat hadi. Mraveci na každém stromě. První poučka, když jsem vlezl do pralesa byla:"Nikdy se nechytej stromu, když náhodou uklouzneš, prostě spadni na zem." Pochopil jsem, když ksem viděl, že každý pátý strom má na kmeni trny. Okamžitě díky vlhkosti jsem se potil jako v sauně. Ano, výhled a výsledné fotky z vrcholu kopce stály za to. Vypil jsem za 2hodiny snad 4litry vody, oblečení promočené.
No a pak jsem byl tady u kadeřnice a ta mi říká:"Co děláš v tom kempu po práci? Já bych se chodila odpoledne procházet do lesa (pralesa)." 😂🤣😂🤣
Taková malá příhoda na pobavení.

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod Faboš » 27 úno 2020 20:10

Pane Pedro, opět nám dáváš košem??? Toš toto snad neé.

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Povánoční Harley Pub Otroky

Příspěvekod DarthVikta » 28 úno 2020 10:03

Pedro píše:
27 úno 2020 18:30
...všude tleje listí ve kterém se mohou schovávat hadi. Mraveci na každém stromě. První poučka, když jsem vlezl do pralesa byla:"Nikdy se nechytej stromu, když náhodou uklouzneš, prostě spadni na zem."
Já se stromů, lián a všeho okolo statečně chytal, prostě pohoda :) Až jsem šel další den mrknout na hady, tak mi došlo, že to nebyl úplně dobrej nápad :D Hadi skoro "na každým listu". A když ne had, tak nějakej nechutnej pavouk :D


Zpět na „Události, schůzky a akce, novinky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů