Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Ostatní recepty s chilli
Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod diabolus » 26 črc 2020 23:48

Co budeme potřebovat? nebudu tu psát váhy a objemy...

- papričky - odrůda je na vás...lze použít jak :nuke: , tak i ty nepálivky
- tavený sýr typu "trojúhelníček" nebo smetanový sýr Apetito, Smetanito, Philadelphia, Veselá kráva, Skyr apod.
- zelí - sterilované, buď normální nebo kysané - dle osobních preferencí (v nálevu v omniovce se šroubovacím víčkem) scezené, případně lze
dle mě použít i čerstvé zelí...ale to je moc křupavé a nezměklé na plnění - min. bych ho spařil
- bylinky - bazalka, tymián, oregano nebo jaké komu vyhovují
- sůl
- pepř
- česnek
- kuličky nového koření
- bobkový list
- olej - já používám řepku, ale lze použít od lněných, slunečnicových, olivových (drahé a moc aromatické), ale v podstatě co kdo preferuje

Ze sýru, zelí, bylinek, soli a pepře uděláme směs - ideální je to promíchat vidličkou nebo to zkusit ručním mixérem s metličkami. Touto směsí naplníme lusky paprik (já to plním "vrškem" tam jak paprička visí z rostlinky),já tam nechávám vnitřek papričky, ale můžete ho s klidným svědomím vyloupnout - každý si vybere odrůdu dle sebe...ale doporučoval bych nějakou "masitější" typu jalapeno, large cherry red, obyčejný kulatý feferon. Ale dají se i plnit menší kousky - moje mamka plní takové co si sama vypěstovala, snad to není ani uznaná odrůda...jsou menší cca 3-4 cm dlouhé, tenší, světle zelené, ale blbě se plní, tak je podélně řízne a naplní...pokud by vám zbyla směs, tak jako pravidelně mně, udělejte z ní kuličky jako ty z Ikea.
Do plastové uzavíratelné krabičky ci skleněné dózy (jako na sladkosti nebo na nakládaný hermelín) s patentním uzávěrem dám olej, na plátky nakrájený česnek, kuličky nového kořením bobkový list a kdo chce může i bylinky. A námi naplněné papričky, kuličky anebo obojí přesuneme do krabičky s olejem, česnekem, novým kořením, bobkovým listem a bylinkami. Uzavřeme a dáme do ledničky...Taky je dobré je nechat nějakou dobu "naležet" v lednici. A pak stačí jen pojídat a sledovat jak se rychlostí světla krabička/dóza vyprazdňuje :laugh: .
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2223
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3633
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod Bacula » 27 črc 2020 09:32

To určitě vyzkouším, díky.
Bacula

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod diabolus » 03 zář 2020 12:00

Jak jsem slíbil, tady přidávám pár fotos výroby....když už jsem se k tomu dostal :wave: :thumbup:

Suroviny - zde chybí vyfocený jen olej (řepkový) a česnek
68798

68799

68800

68801

Nachystané papričky
68802

Koupací lázeň
68803

A tuná jsou krasavyce nachystané na koupel :thumbup:
68804

A tu už plavou!!! Zde si můžete vlevo všimnout 2ks bílých kuliček...to je ta zmiňovaná směs co případně zbyde.
68805

Je potřeba je úplně potopit!!!!
68806
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod Trixy » 15 srp 2021 09:09

Jak dlouho to v tom oleji vydrží? Mám v plánu pouze plnit sýrem s bylinkama

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod chris » 15 srp 2021 21:20

Řek bych že záleží především (a skoro jenom) na tom, kolik zámků máš na chladničce a na jak vzdálená místa od domova jsi schoval klíče od jednotlivých zámku... :D :D

Anebo trošku vážněji: nikdy se mi nepodařilo aby mi chilli papričky plněné sýrem vydržely po otevření (=momentu kdy jsem je začal ujídat) déle než nějakých 5-6 dní. A bylo jedno jestli kupované nebo homemade, velikost sklenice/krabičky,... prostě jak to má člověk v lednici, tak to chodí průběžně užírat a za pár dní je to fuč. :D

Leda snad že by byl člověk řezník a měl k dispozici nějakou tu chladící místnost kde by spolu se za sucha stařenými půlkami a čtvrtěmi mohl mít i několik soudků kde by měl naloženo desítky litrů celoroční zásoby... ale pokud nejsi v téhle situaci, tak bych to neřešil, slupneš to daleko dříve než by se to mohlo začít kazit. :)

formule99
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2022 10:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod formule99 » 14 srp 2022 10:08

Ahoj. Už to tu je delší dobu, ale na nakládání doporučuji slunečnicový olej. Řepkový spíše na tepelnou úpravu. Ale jinak každý, jak má rád. Já zase třeba nemusím olivový.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 773
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2345
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod vsezved » 14 srp 2022 21:25

S olejem je to stejně individuální, jakos chilli.
Na jednoduché špagety používám olivový, nejraději rozlévaný olej z Makra (vyzkoušeno mnoho olejů, ale žádný nám doma tak nechutnal). Na nakládání na gril se naopak moc neosvědčil.
Na tepelnou úpravu používám slunečnicový olej. Řepkový olej mi tak nějak smrdí. Ani brambůrky, které jsou dělané na řepkovém oleji mi pro jeho specifickou chuť nejedou.
V loni jsem si nakládal do oleje papričky s bylinkami a měkkým sýrem a též se mi osvědčil slunečnicový olej. Olivák byl příliš aromatický (a taky při té spotřebě to byla škoda kvalitního oleje). Pak bod tuhnutí olivového oleje je trochu výš a v ledničce ty papričky vypadaly, jako naložené v sádle.
Kde jsem olivák rád použil pro jeho chuť bylo při orestování paprik na sucho a naložení do olivového oleje. Tam jsem zase po vyndání čekal na ohřátí a ztekucení oleje a zbytek oleje ze skleničky se výborně hodil do špaget Aglio di olio. A pokud griluji například zeleninu, tak na potření a okamžité hození na gril je olivák též skvělá volba.
Ale nejlepší je vlastní zkušenost.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.


Zpět na „Ostatní chilli recepty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů