Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Ostatní recepty s chilli
diabolus
Nový člen
Reputace: 47
Obrázky: 227

Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod diabolus » 26 črc 2020 23:48

Co budeme potřebovat? nebudu tu psát váhy a objemy...

- papričky - odrůda je na vás...lze použít jak :nuke: , tak i ty nepálivky
- tavený sýr typu "trojúhelníček" nebo smetanový sýr Apetito, Smetanito, Philadelphia, Veselá kráva, Skyr apod.
- zelí - sterilované, buď normální nebo kysané - dle osobních preferencí (v nálevu v omniovce se šroubovacím víčkem) scezené, případně lze
dle mě použít i čerstvé zelí...ale to je moc křupavé a nezměklé na plnění - min. bych ho spařil
- bylinky - bazalka, tymián, oregano nebo jaké komu vyhovují
- sůl
- pepř
- česnek
- kuličky nového koření
- bobkový list
- olej - já používám řepku, ale lze použít od lněných, slunečnicových, olivových (drahé a moc aromatické), ale v podstatě co kdo preferuje

Ze sýru, zelí, bylinek, soli a pepře uděláme směs - ideální je to promíchat vidličkou nebo to zkusit ručním mixérem s metličkami. Touto směsí naplníme lusky paprik (já to plním "vrškem" tam jak paprička visí z rostlinky),já tam nechávám vnitřek papričky, ale můžete ho s klidným svědomím vyloupnout - každý si vybere odrůdu dle sebe...ale doporučoval bych nějakou "masitější" typu jalapeno, large cherry red, obyčejný kulatý feferon. Ale dají se i plnit menší kousky - moje mamka plní takové co si sama vypěstovala, snad to není ani uznaná odrůda...jsou menší cca 3-4 cm dlouhé, tenší, světle zelené, ale blbě se plní, tak je podélně řízne a naplní...pokud by vám zbyla směs, tak jako pravidelně mně, udělejte z ní kuličky jako ty z Ikea.
Do plastové uzavíratelné krabičky ci skleněné dózy (jako na sladkosti nebo na nakládaný hermelín) s patentním uzávěrem dám olej, na plátky nakrájený česnek, kuličky nového kořením bobkový list a kdo chce může i bylinky. A námi naplněné papričky, kuličky anebo obojí přesuneme do krabičky s olejem, česnekem, novým kořením, bobkovým listem a bylinkami. Uzavřeme a dáme do ledničky...Taky je dobré je nechat nějakou dobu "naležet" v lednici. A pak stačí jen pojídat a sledovat jak se rychlostí světla krabička/dóza vyprazdňuje :laugh: .
Chilli rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.Letos jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,které by nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Bacula
Stálý člen
Reputace: 2451
Obrázky: 701

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod Bacula » 27 črc 2020 09:32

To určitě vyzkouším, díky.
Bacula

diabolus
Nový člen
Reputace: 47
Obrázky: 227

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod diabolus » 03 zář 2020 12:00

Jak jsem slíbil, tady přidávám pár fotos výroby....když už jsem se k tomu dostal :wave: :thumbup:

Suroviny - zde chybí vyfocený jen olej (řepkový) a česnek
68798

68799

68800

68801

Nachystané papričky
68802

Koupací lázeň
68803

A tuná jsou krasavyce nachystané na koupel :thumbup:
68804

A tu už plavou!!! Zde si můžete vlevo všimnout 2ks bílých kuliček...to je ta zmiňovaná směs co případně zbyde.
68805

Je potřeba je úplně potopit!!!!
68806
Chilli rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.Letos jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,které by nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Zpět na „Ostatní chilli recepty“