Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Ostatní recepty s chilli
diabolus
Nový člen
Reputace: 57
Obrázky: 0

Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod diabolus » 26 črc 2020 23:48

Co budeme potřebovat? nebudu tu psát váhy a objemy...

- papričky - odrůda je na vás...lze použít jak :nuke: , tak i ty nepálivky
- tavený sýr typu "trojúhelníček" nebo smetanový sýr Apetito, Smetanito, Philadelphia, Veselá kráva, Skyr apod.
- zelí - sterilované, buď normální nebo kysané - dle osobních preferencí (v nálevu v omniovce se šroubovacím víčkem) scezené, případně lze
dle mě použít i čerstvé zelí...ale to je moc křupavé a nezměklé na plnění - min. bych ho spařil
- bylinky - bazalka, tymián, oregano nebo jaké komu vyhovují
- sůl
- pepř
- česnek
- kuličky nového koření
- bobkový list
- olej - já používám řepku, ale lze použít od lněných, slunečnicových, olivových (drahé a moc aromatické), ale v podstatě co kdo preferuje

Ze sýru, zelí, bylinek, soli a pepře uděláme směs - ideální je to promíchat vidličkou nebo to zkusit ručním mixérem s metličkami. Touto směsí naplníme lusky paprik (já to plním "vrškem" tam jak paprička visí z rostlinky),já tam nechávám vnitřek papričky, ale můžete ho s klidným svědomím vyloupnout - každý si vybere odrůdu dle sebe...ale doporučoval bych nějakou "masitější" typu jalapeno, large cherry red, obyčejný kulatý feferon. Ale dají se i plnit menší kousky - moje mamka plní takové co si sama vypěstovala, snad to není ani uznaná odrůda...jsou menší cca 3-4 cm dlouhé, tenší, světle zelené, ale blbě se plní, tak je podélně řízne a naplní...pokud by vám zbyla směs, tak jako pravidelně mně, udělejte z ní kuličky jako ty z Ikea.
Do plastové uzavíratelné krabičky ci skleněné dózy (jako na sladkosti nebo na nakládaný hermelín) s patentním uzávěrem dám olej, na plátky nakrájený česnek, kuličky nového kořením bobkový list a kdo chce může i bylinky. A námi naplněné papričky, kuličky anebo obojí přesuneme do krabičky s olejem, česnekem, novým kořením, bobkovým listem a bylinkami. Uzavřeme a dáme do ledničky...Taky je dobré je nechat nějakou dobu "naležet" v lednici. A pak stačí jen pojídat a sledovat jak se rychlostí světla krabička/dóza vyprazdňuje :laugh: .
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Bacula
Stálý člen
Reputace: 3249

Re: Chilli plněné sýrem,zelím a bylinkami v oleji....

Příspěvekod Bacula » 27 črc 2020 09:32

To určitě vyzkouším, díky.
Bacula

diabolus
Nový člen
Reputace: 57

Příspěvekod diabolus » 03 zář 2020 12:00

Jak jsem slíbil, tady přidávám pár fotos výroby....když už jsem se k tomu dostal :wave: :thumbup:

Suroviny - zde chybí vyfocený jen olej (řepkový) a česnek
68798

68799

68800

68801

Nachystané papričky
68802

Koupací lázeň
68803

A tuná jsou krasavyce nachystané na koupel :thumbup:
68804

A tu už plavou!!! Zde si můžete vlevo všimnout 2ks bílých kuliček...to je ta zmiňovaná směs co případně zbyde.
68805

Je potřeba je úplně potopit!!!!
68806
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Trixy
Stálý člen
Reputace: 51

Příspěvekod Trixy » 15 srp 2021 09:09

Jak dlouho to v tom oleji vydrží? Mám v plánu pouze plnit sýrem s bylinkama

chris
Stálý člen
Reputace: 3757

Příspěvekod chris » 15 srp 2021 21:20

Řek bych že záleží především (a skoro jenom) na tom, kolik zámků máš na chladničce a na jak vzdálená místa od domova jsi schoval klíče od jednotlivých zámku... :D :D

Anebo trošku vážněji: nikdy se mi nepodařilo aby mi chilli papričky plněné sýrem vydržely po otevření (=momentu kdy jsem je začal ujídat) déle než nějakých 5-6 dní. A bylo jedno jestli kupované nebo homemade, velikost sklenice/krabičky,... prostě jak to má člověk v lednici, tak to chodí průběžně užírat a za pár dní je to fuč. :D

Leda snad že by byl člověk řezník a měl k dispozici nějakou tu chladící místnost kde by spolu se za sucha stařenými půlkami a čtvrtěmi mohl mít i několik soudků kde by měl naloženo desítky litrů celoroční zásoby... ale pokud nejsi v téhle situaci, tak bych to neřešil, slupneš to daleko dříve než by se to mohlo začít kazit. :)

Zpět na „Ostatní chilli recepty“