Hanácké sklenik

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
malej Ondra
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10 říj 2016 17:00
Reputace: 54
Obrázky: 0

Hanácké sklenik

Příspěvekod malej Ondra » 26 črc 2017 12:30

Vím, že s tímto začínám relativně pozdě, přece jen už se blíží konec července ;)

Přesto bych však nemohl přispět něčím převratným ohledně klíčení, který bylo naprosto jednoduchý - troška substrátu, troška vody, velká plastová miska a pár semínek. Letošní podmínky a prostory neumožnili nejsnažší pěstování, ale v zemi už to rostlinky docela dohnaly.

Odrůd je pro letošek víc než jsem počítal, jelikož v některých obálkách bylo víc odrůd než jsem původně čekal (především díky OMOvi :respect: ), s některými odrůdami jsem pokoušel štěstí, jelikož jsou vykuchaný z paprik zakoupených na chillibraní a některý z loňska. Botanická zralost ověří čistotu osiva :sm:

Pěstování se věnuje i můj kolega, ke kterému pak přifrčela velká většina rostlinek, jelikož má k tomu taktéž nadšení, ale hlavně více místa :sm:

Z těch méně pálivých a nepálivých jsou to:

"Kozí" a "beraní rohy" z přilehlých zahradnictví, pokud někdo trvá na přesnějším popisu, tak bych řekl feferonky typu cayenne a sweet banana,
Aji Lemon Drop - chillibraní,
Hamík - loňský, na zavaření bude dobrej,
Loco - z Nové Paky,
Siyah Parmak Biber - od Johna Forda, ale pouze hádám, že se řadí k méně pálivým
Jalapeño Piñata - loňské, naprostá mizérie, moc neklíčily, prd to roste a plodů je velmi málo, příští rok seženu lepší odrůdu

Pálivé odrůdy - spousta Habaner a Habanerových typů:

Habanero Mustard - chillibraní,
Habanero Red Savina - loňské,
Habanaro Orange - loňské,
Antillais Caribbean - z Nové Paky,
Habanero Ivory - OMO,
Habanero Martinique - OMO,
Habanero Kukulkan - OMO,
Fatalii Yellow - chillibraní,
Bahamian Goat - z Nové Paky,
MOA Scotch Bonnet - OMO,
Devil's Tongue Yellow - OMO,
Madame Jeanette - chillibraní, setkal jsem se už z názvem Surinam Yellow, ale nezkoumal jsem co je na tom pravdy :dunno:
Naganero - OMO.

Na závěr ty velmi pálivé:

7 Pot White - z Nové Paky, mě už stihla pojít a kolegovi ta potvora plodit nechce :dunno:
BOC - OMO,
Bhut Jolokia - OMO,
Bhut Jolokia Chocolate - OMO,
Big Black Mama - John Ford,
Dorset Naga - OMO, zvládla vyklíčit jen jedna a nic z ní nebude, je nějaká nedomrlá
7 Pot Apocalypse - OMO,
Carolina Reaper - OMO,
Nagabrain Chocolate - OMO, ... no momentálně je to největší paprika co máme a plodí jak vzteklá :veryhot:
7 Pot Jonah - z Nové Paky i OMO,
7 Pot Chocolate Brain Strain - John Ford

Zde na fotce (všechny foceny mobilem) již zmíněný Brain Strain, který roste vzhůru, což mě překvapilo. Aspoň že se plody vyvedly a mají krásný lalůčky přes ocásek. Listí je trošku porkoucený, dost možná že mi ujela ruka s hnojivem.
40964

7 Pot Jonah taky krásně plodí, tolik květů z jednoho internodia jsem u jiné odrůdy neviděl - napočítal jsem 10, ale všechny se nechytly. Plodů je dost, že mi ani tolik nevadí ta ohavná práce slimáka.
40965

BOC patří letos u nás k opozdilcům, ale zventila se.
40967

Na dalších dvou fotkách je habanero mustard, velikost papriček mě zaskočila, tak velký jsem je ani nekupoval :thumbup:
4096840970

A na závěr opozdilci, ale lepší pozdě než vůbec. První je žlutá fatálka a druhý Bahamská koza
4096940966

Časem přijdou další odrůdy a fotky. U kolegu je taky slušná nadílka :firy:

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1365
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3318
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod Baron z Žop » 26 črc 2017 22:30

Seznam parádní a Omo ten je přes semínka nepřekonatelný!!!

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod stankar » 27 črc 2017 07:58

Vitej :wave:
Mas paradni seznam a verim, ze z nej bude super urodicka :) Jen tak dal :thumbup:

malej Ondra
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10 říj 2016 17:00
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod malej Ondra » 28 črc 2017 21:50

Děkuji za uvítání :thanx:

Jak jsem slíbil tak přichází další nadílka :jalapeno:

Začnu rostlinkama, který vzbuzují několik otázek. V obou případech se má jednat o Habanero Kukulkan. Na první fotce je ta co roste u mě a na druhé co roste u kolegy. Když jsem zadal název do guglu, tak mi vypadly obrázky, který si dali na web Kosinové a jednalo se o krásný kulatý papričky, ale dřív jsem viděl video, kde pěstitel prezentoval podlouhlý kukulkány. Tak kde je teď pravda a jaký je žádoucí fenotyp? Hádám, že nebyly do světa vypuštěny s vyčištěným genotypem.

41039

41038

Tyto jsou Antillais Carribean. Plody mají u šťopky trochu anthokyanů, nejsem si jist jestli je to dobré znamení u odrůdy, která má mít přechod ze zelené do červené.

41036

Siyah Parmak Biber od J. Forda, má je na webu taktéž jako Black Finger Pepper, plodí uvnitř rostliny a papričky nejsou moc vidět. Je dvakrát tak vyšší oproti okolním paprikám a neroste skoro vůbec do šířky. Stěna tenká, šťavnatá.

41037

A monstrum na závěr, Nagabrain. Vůbec se nedivím OMOvi, že s ní dělá tolik crossů. Neotrhával jsem žádný prvotní kvítky, narostla velká a pak vypuklo šílenství, pořád nasazuje, ale nevím jestli dozraje všicko.

41040

Příště zase něco fotnu :jalapeno:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod Bacula » 29 črc 2017 08:25

Ahoj, vítám tě tu, máš to pěkné. Kukulkan mám také vysazený, podobá se tomu, co má kolega. Semínka jsou ze stejného zdroje-Kosina. Tvá Nagabrain je fascinující.
:thumbup:
Bacula

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod chris » 29 črc 2017 11:10

ad kukulkan: vidím je na netu tak i tak, u jednoho prodejce kdesi na německých stránkách jsem to zahlédl i přímo označeno jako hybrid který produkuje oba tvary a s fotkami obou tvarů.
btw dle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=t5rswT3i258 od australských pěstitelů bych řekl že podlouhlá feno nezklame :-)

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod OMO » 01 srp 2017 10:37

Paráda kámo, jdou ti suprově. Uvidíš že jak to začne zrát tak pár kukaček zakuká. Čistotu neřeším, takže tak ;)
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Hanácké sklenik

Příspěvekod Vasjis » 01 srp 2017 14:28

Ta poslední fotka je velkej luxus !


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů