Tmavnutí listů sazeniček

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
mjagos
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2021 12:42
Reputace: 3
Obrázky: 0

Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod mjagos » 01 bře 2021 19:50

Ahoj, na začátku února jsem úspěšně zasel odrůdy 7pot jonah, naga morich, rocoto a habanero red. Klíčil jsem mezi dvěma ubrousky a pak vyklíčená semínka přendal do sadbovačů se substrátem pro výsev a množení. Tam pod světly a za občasného zalití sazeničky až do teď přebývají a daří se jim, řekl bych, vcelku dobře. Po třech týdnech má většina již druhý pár pravých listů a vypadají celkově zdravě a spokojeně :)
V posledních dnech jsem si ale všiml, že pravé listy některých sazeniček začínají mírně tmavnout. Toto tmavnutí postihlo všechny sazeničky habanero red a také jednu nagu morich. Ostatní toto tmavnutí nevykazují. Zaléval jsem za tu dobu všehovšudy asi 3x odspoda z toho do poslední zálivky jsem přidal trochu domácího výluhu z kompostu asi v poměru 1:10. Sazeničky mám za JZ oknem za nimi odrazovou desku a svítím ráno a večer cca 4h CFL lampou 125W/6500k. Přes den mezi 11 - 17h ne, pouze odrazová deska. Tak babo raď, čím to může být, nebo mám se tím vůbec znepokojovat? Díky předem za zkušenosti!

71685

71684

:hot:

Uživatelský avatar
Vydricak
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2019 23:25
Reputace: 317
Obrázky: 0

Re: Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod Vydricak » 01 bře 2021 19:56

mjagos píše:
01 bře 2021 19:50
Ahoj, na začátku února jsem úspěšně zasel odrůdy 7pot jonah, naga morich, rocoto a habanero red. Klíčil jsem mezi dvěma ubrousky a pak vyklíčená semínka přendal do sadbovačů se substrátem pro výsev a množení. Tam pod světly a za občasného zalití sazeničky až do teď přebývají a daří se jim, řekl bych, vcelku dobře. Po třech týdnech má většina již druhý pár pravých listů a vypadají celkově zdravě a spokojeně :)
V posledních dnech jsem si ale všiml, že pravé listy některých sazeniček začínají mírně tmavnout. Toto tmavnutí postihlo všechny sazeničky habanero red a také jednu nagu morich. Ostatní toto tmavnutí nevykazují. Zaléval jsem za tu dobu všehovšudy asi 3x odspoda z toho do poslední zálivky jsem přidal trochu domácího výluhu z kompostu asi v poměru 1:10. Sazeničky mám za JZ oknem za nimi odrazovou desku a svítím ráno a večer cca 4h CFL lampou 125W/6500k. Přes den mezi 11 - 17h ne, pouze odrazová deska. Tak babo raď, čím to může být, nebo mám se tím vůbec znepokojovat? Díky předem za zkušenosti!
:hot:
Ahoj,

pohoda, niektoré odrody to majú geneticky dané a majú tmavšiu farbu listov.

Podľa mňa je to viac sexy. :tiphat:

Kuki058
Stálý člen
Příspěvky: 538
Registrován: 09 led 2020 16:37
Reputace: 1317
Obrázky: 0
Bydliště: Hrhov 216 m n. m.

Re: Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod Kuki058 » 01 bře 2021 19:59

...je to veľmi sexy ;)


Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod Bonebreakers » 01 bře 2021 20:58

Se ti tam nacpal nekdo z BLM, takže pohoda mas to druhove, barevne a i bezpohlavne genderove vyvazene.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod vsezved » 01 bře 2021 21:20

U některých kytek se barva změní po tom, co je dáš na sluníčko ven.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

mjagos
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2021 12:42
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod mjagos » 01 bře 2021 21:25

OK, diky za odpovedi borci. Necham, je zit ;)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavnutí listů sazeniček

Příspěvekod petr.polasek » 02 bře 2021 08:12

Pěkné kytky, ať to roste. Pokud mají rostliny dost světla, mohou některé odrůdy takto ztmavnout díky tvoření antokyaninového barviva. Je to stejný efekt, jako když se opalujeme.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů