growbox

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 16 úno 2021 10:31

Dal jsem si praci a nasel muj post pred necelym rokem co jsem sem daval:
zacatecnicky-koutek/growbox-t8159-80.html

Mimo jine jsem tam dokreslil do obrazku jak bys to mohl mit.
63648


Motame se porad dokola, je to jako nekonecny serial. A je jasne, ze kdyz se me zeptas za rok a ja mezitim otestuji neco jineho, ze se moje odpoved muze rozchazet. Clovek si nevzpomene co vsechno mas vlastne koupeneho a co jeste ne.
Kdybys ten mars zminil zase hned na zacatku, tak neresime dalsi 150W ledku jak jsem tu pred par posty resil.
Defacto ten obrazek rok stary a stale plati. Dokonce i box jsi po vsech uvazovanich a zmenach zase vybral stejny.
Podle me ani zenska za cely zivot neni dele u zrcadla nez ty premyslis na boxu :-D

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: growbox

Příspěvekod Bonebreakers » 16 úno 2021 17:34

Netopýr není žádná netopýrová ( jo to mně rozsekalo s tím zrcadlem) on jen vážně a rozumně rozvažuje co pořídit a že to bude trvat nějaký ten rok nech bejt, jo problém nastane až si tak za 5 let vybere a oni už to nebudou vyrábět, to potom bude fičák.
P.s.: V tom Homo boxu bude od těch světel takové teplíčko že tam bude pěstovat kaktusy a ne chilli.
Naposledy upravil 1 dne Bonebreakers; celkem upraveno 16x.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 16 úno 2021 17:38

Nebo pro odchov hadu treba...no rozhodne to bude topit mene, nez kdyz na kazde patro da 4x55W v zarivce. Viz minula stranka.

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod Faboš » 17 úno 2021 07:02

Kluci, máte dobrý nervy... :respect:

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod Deus ex machina » 17 úno 2021 08:15

Zdravím,

chci si zařídit box. A váhám u osvětlení. Chci použít led pásky. Nevím zda použít bílé světlo, nebo kombinaci modré a červené. Bílé světlo je složka RGB a rostlina přece nevnímá zelené světlo, takže si kytka vezme z cool white světla taky vlastně jen červeno-modré spektrum,ne? Box budu využívat v době, než dám kytky na balkón. Takže potřebuju světlo jen růst a na růst je přece lepší modré světlo a červené spíš na květ. U modro-červeneho led pásku dominují hlavně červené diody. U bílého světla je to 1:1 mínus zelená složka. Není teda lepší na růst spíš bílé světlo a modro-červené spíš na květ?

Potom se chci zeptat jak moc velkou roli hraje vlnová délka. Co vím modrá by měla idealně být 450nm a červená 660nm. Je to tak?

Děkuji za reakci.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: growbox

Příspěvekod Bonebreakers » 17 úno 2021 08:37

Na počátku života vyžaduje většina bylin a plodin specifické světelné spektrum s vyšším podílem modrého a bílého světla. Cenově dostupné LED osvětlení na malý box TLED SECRET JARDIN 26W - RŮST a je připravena rovnou k zapojení a jinak tady máš 58 stránek k osvětlení post99020.html?hilit=Sv%C4%9Btlo#p97135
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

netopier
Stálý člen
Příspěvky: 179
Registrován: 16 zář 2017 00:10
Reputace: 11
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod netopier » 22 úno 2021 17:45

moju zostavu vidite na obrazku https://postimg.cc/CzsyBm5Y
moze byt???

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod Milli » 22 úno 2021 17:58

Osobně bych si za ty peníze koupil nějaký basic grow tent třeba od Mamootha, LED panel 150 W, pod kterým můžeš pěstovat celý rok s rozumnou spotřebou a vydrží ti mraky “světlohodin”. Větráček na clips dovnitř a maximálně jeden axiální na ventilaci a jedeš....celkově tak za 6-7 tisíc Kč a vypěstuješ, tam cokoliv budeš chtít tak na m2. Na ostatní bych se vykašlal to co tam máš je na předpěst zbytečně moc love...

PS: moje varianta je samozřejmě na celoroční pěst.
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů