growbox

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: growbox

Příspěvekod Bonebreakers » 22 úno 2021 18:57

Už jsme Ti několikrát psali, že to je čistě každého věc co si pořídí, i bez ničeho to jde, stejne jako v přírodě, to že si dokoupením kupy různých uďělátek hrajeme tak trochu na Bohy, je jen takovej hračičkovej bonus. Nakonec tam zase máš úplně něco jiného. Jo na box nemohu nic říci mám stejný a i to světlo. No asi by i stačilo jen to dvou-lampové. Hmm za 10.500 ,- jen pro předpěst :thumbsdown: a kde je nějaká ventilace, a ta tam bude potřeba a to docela dost. Ve stejné sestavě mám 30°C když větrák odpočívá, takže pokud svítí světla je potřeba docela intenzivně větrat ! Ten GARDEN HIGHPRO LIGHTHANGER je jen do 5 kg a tohle světlo Ti to neudrží budou prokluzovat ty provázky přes tu brzdu. Dobrej by byl GARDEN HIGHPRO PROCUFS hlavně z důvodu uchycení, páč ten SJ má 16mm trubky a ty malilinké karabinky tam neprovlečeš.
A ještě ventilátor i když by jsi dával nějaký PC, tak to je zase pár stovek, tedy pokud nemáš nějaký doma. Já jsem za celou svoji sestavu dal cca.půlku a neřeším energie a stejně si myslím, že to je tak na hraně s rozumnou cenu.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2021 10:24

Milli píše:
22 úno 2021 17:58
Osobně bych si za ty peníze koupil nějaký basic grow tent třeba od Mamootha, LED panel 150 W, pod kterým můžeš pěstovat celý rok s rozumnou spotřebou a vydrží ti mraky “světlohodin”. Větráček na clips dovnitř a maximálně jeden axiální na ventilaci a jedeš....celkově tak za 6-7 tisíc Kč a vypěstuješ, tam cokoliv budeš chtít tak na m2. Na ostatní bych se vykašlal to co tam máš je na předpěst zbytečně moc love...

PS: moje varianta je samozřejmě na celoroční pěst.
K tem led panelum.

nedavno jsem dostal tip na
https://www.higarden.cz/viparspectra/vi ... ries-p600/

Kdybych nemel dva alucrafty DIY 150W, GC-4, dva Bioledexy 30W a pak SJ Jardiny Cosmorrow (IR, UV, 2xBLOOM) + 2X Tled 26W,
Tak bych do toho sel. Hlavne ta regulace, slusne nizky profil atd...

No ono se to za ty roky nastrada, kdyz clovek nechodi do hospody/nechodil jsem ani predtim...jen kdyz byl nejaky sraz, a je fanda do techniky a navic uvidi treba nejakou peknou cenu, tak ono to samo nejak.

Take jsem zacinal na homemade pascich, reflektorech, led mcob chipech z Ciny, ale nema to smysl. Hlavne ne dnes.
Dneska uz je LED dostupny. A regulace me prijde super. Pouzije se pro semenacky a da se nad tim i sklizet.
Viz ten Alucraft 150W, testuji provoz v Homeboxu R80S na cca 70W to uchladim pri velmi tichem provozu celeho boxu.

Ano, poridit svetlo na propagator a semenacky nez to jde ven je super(tam jsou ty SJ 26W za me jedno z nej reseni). Ale neni od veci jak uz jsem zminoval drive, jit rovnou do neceho univerzalniho co se da pouzit na cely cyklus i na vetsi kere pri zimovani napriklad.


Jeste se kratce vratim k sodiku jen pro vysvetlenou jak jsem tu pred par strankami doporucoval.
Zena nesnese box doma a uprimne na to neni misto.
Takze predpestovavam v DP90 ktera je na balkone v polycarbonatovem pristresku, ktery jsem si vytvoril. Muzete nalezt fotky ze zacatku tematu.

A ten sodik jsem vyuzil na vytapeni boxu pres zimu.

Ze Spudnik 125 radiatoru foukal teply vzduch do boxu a tam ho rozhanel oscilacni fan. Takze jsem dokazal mit i pri -5°C venku, kolem treba 15°C v boxu.
Kdyz bylo tepleji, pridal jsem otacky na odvetravacim fanu. Nasavani pasivni pres 3x baffle SJ.
No jde to tak do Brezna-Dubna stejne max, pak kdyz sviti slunicko v lete, je v boxu i 50°C jak je na Jihu. Takze opravdu jen zima predpest.
S tim ze Unor-Brezen si muzu uz dovolit svetlo pres den vypinat a vyuzit slunicka aby ohralo vevnitr vzduch misto nej.
Pak Duben-Kveten se to lame, ze je tam ve dve vedro i kdyz je zhasnuto. Premyslim o zakryti umelym travnikem jako mam na podlaze balkonu.

Dokopy jsem mel treba 250W sodik + 120W LED. A Chilli v rustu muzes klidne drzet na 24h sviceni, jako u bylinek.
Ono se nic jineho nedalo delat, jinak by to zmrzlo. Pak jsem v Dubnu z boxu tahal 60cm sazenice.
Ano vskutku, v boxu je od skla radiatoru po dno 73cm. A Kytky mohly byt klidne 5cm od skla.
Vzduch v tom cooltube radiatoru prohanel velmi silny vetrak.

Budu to ale rusit a zkusim nahradit Full led. Tak prave vyuziju neco co se me ted vali doma navic. Nejvetsi adept je Alucraft 150W s wide optikou + Greenception GC-4. + Necham po stranach dva 30W bioledexy, stejne pro ne nemam vyuziti.
Stejne je to na pokusy a dopestovani mensich na podzim + na zacatek pestovani jaro. Pres leto to opravdu neuchladim, zatim :-)
Mysleno pres leto ve dne kdy je svetlo v boxu vypnute, tak stejne je uvnitr skoro 50°C.
Nekdy loni me to prekvapilo uz nevim v Dubnu, musel jsem ve dne box otevirat abych kytky neupekl slunickem. Kdyz je venku 15, ale diky slunicku bylo v boxu 36°C

Zpet k led
Vyhoda Alucraftu je regulace, a vyhoda GC-4 je zapinani na segmenty. Takze defacto lze mit najednou i jen 70W pri snizeni obojiho a pritom plocha bude slusne pokryta.

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod Milli » 23 úno 2021 12:01

Po tom jsem se taky díval Martine. Tenhle rok dojedu CFL lampu co mám a příští rok jdu určitě do led panelu. Dnes je to jediná racionální volba pro celoroční pěst. Při spotřebě 90W jako alternativa k 250W HPS se ti to stejně vrátí ta počáteční investice (a ta dnes už není zase o tolik větší, když si vezmeš, že u HPS kupuješ mimo žárovky ještě clonu a předřadník).
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2021 12:39

DP90 v polycarbonatovem homemade pristresku

7148171480
71482

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2021 12:49

BBS60
60x60x100cm

GC-4 a Alucraft
7148571484

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2021 12:53

Homebox R80s
Budto zregulovany Alucraft bez optiky
Nebo Cossmorow ruzna kombinace
Nebo se daji pouzit treba ty Tled26W.
Do 80W se da uchladit potichu jakakoliv kombinace
7148771486

Defacto to hazim sem pro inspiraci, kdyz uz jsme se tu tak rozsoupli.
Btw BBS60 chci predelat na susarnu masa na vzduchu. A ty ledky (Alu+GC-4) dat prave do DP90 misto toho sodiku.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2021 13:10

Co se tyce vetrani, krome vyjimek jiz pouzivam jen PC vetraky, ty kvalitnejsi s timto zdrojem a redukcemi.
Nakonec po vsech TT, Vents atd jsem skoncil u PC vetraku. Cena/ticho/zabrane misto je jasne pro.

https://www.mironet.cz/napajeci-zdroj-2 ... +dp137018/
https://www.mironet.cz/akasa-kabel-redu ... +dp131950/

Ten grid co je mozno videt na strope BBS60, jsou SJ mrizky.
Vymyslel jsem si to kvuli lepsim moznostem uchyceni cehokoliv kdekoliv na strope.
Hadice zlute jsou na zalejvani rucni pres trychtyr, abych nemusel v zime otevirat moc casto box.
Pak se to koliky na to urcenymi prichyti k substratu.

DP90 ted zeje prazdnotou, i BBS60, takze mam prostor rozmyslet predelavky :-)
Jinak v DP90 je nyni:

https://www.higarden.cz/stinidla-prima- ... mm-flange/
https://www.higarden.cz/250w/sylvania-g ... st-i-kvet/
https://www.higarden.cz/lumatek/elektro ... 50w--230v/

2x https://www.beleuchtung-mit-led.de/biol ... 82420.html
3X Cosorrow 20W SJ ruzne typy na dosviceni hluchych mist.

Nejake vetraky, nekolik modularnich 70mm otvoru, atd atd... :-D

Defacto stridam svetla behem zimy aby stale neco topilo. Podle denniho slunicka pak lze vypnout svetla uplne a nechat jen proudit vzduch.
Ono se to nezda, ale jak je to Jih, venku jen 5°C a v boxu 20°C.

Letos jsem nic nepredpestovaval(ani v BBS60 ani v DP90). Jen delam pokusy v malym Homeboxu R80s doma.
Takze cas na vylepsovani a tak...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: growbox

Příspěvekod MartinS » 23 úno 2021 13:35

Tohle jsou jen tipy, kde je pri nejakem pristrizeni nebo ohnuti moznost celorocniho pestu.

Netopier stejne bude vybirat jeste 5 let, takze tema bude slouzit spise pro nadsence jako jsem ja :-D

Nicmene ledky uz je treba brat v potaz, nyni uz opravdu lze koupit neco mezi 3-4tisici a da se to vyuzit na vice nez jen predpest.
Ty regulace nebo moznost vypinani casti je dost dobra zalezitost.

Pak je to na zvazeni, jestli do DP90 vzit treba 3x Tled 26W, nebo rovnou tu Viparspectra PRO Series P600.
Cena obojiho je stejna. Ale ten LED modul je nekde jinde a ma vyuziti mnohem vetsi.
Nemit ty male Cosmorrow, beru tu Viparspectru na pokusy a zkusim regulaci atd...prijde me to jako "hezky kus nabytku"


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů