Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod Tea Racer » 08 črc 2020 10:34

Dneska 6°C, kytky docela ok, pokroucené listy. Všechny rostliny mám malé, tak mesíc a více pozadu jsem.. :-( Na kopečkách tady mrzlo...

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod Tea Racer » 13 črc 2020 09:53

Opět teploty k 6 °C, odpoledne 25 °C, kytky nedokáží reagovat na tyto skoky, pokroucené atd... pár kytek je u zdi, kde nejsou takové výkyvy a tam veliké, krásné a plodí. Rozdíl cca 1.5 m ale méně se prehrivaji, mene prochladnou a neuveritelné. Takové skoky jsem tu nemel ani nepamatuji. Dokonce mšice se prestaly množit. :-)))

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod vsezved » 13 črc 2020 14:13

Jednou, až 2x do týdne najdu ve skleníku jednu mšici, tak ji rozmáčknu. Žádné nálety mšic se ale nekonají, takže to vůbec neřeším. Spíše je to tak, že si je tam zavlíknou mravenci, které pomocí logru z kávy neustále stěhuji z jednoho konce na druhý. I těch mravenců nejsou žádné velké armády. Nechce se mi na jednu mšici rozdělávat ani nimbový olej.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod chris » 13 črc 2020 22:26

Kdy jindy než když je počasím nejzajímavější rok mi tu mohl blesk odprásknout lokální meteostančku...
Když to vezmu dle údajů z nebližších okolních stanic, tak tu dnes nad ránem bylo něco jako 7,5-8°.
Kytky se fakt nenudí, během nějakých cca 36 hodin potkaly jak cca 34° ve stínu, tak i méně než 8° nad ránem. A k tomu docela svěží větřík za úsvitu, který je ještě dále ochlazoval...
Letos to prostě není zrovna paprikový rok.
Ale na druhou stranu, letošní počasí neskutečně vyhovuje rajčatům. Sice se furt bojím že přijdou brzké plísně, ale prozatím se jim to počasí libí výrazně nejvíc za 4 roky co pěstuju. Dozrávat sice letos budou později, ale tak bujné-zdravé-s_mohutnou_násadou kytky jsem ještě neměl.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod gandalf » 13 črc 2020 23:22

Mně, jak to tak pozoruju, se zase nejlépe daří těm ze samovýsevu /předpěstovaná pochopitelně rostou, nasazují plody/. Silné, zdravé a rostou fakt jako z vody. Jako vždy mi ve folijáku začala klíčit loňská semínka chilli.

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 483
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1010
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod Praha » 29 črc 2020 11:38

No přátelé z jihu a Moravy, doufám, že jste to včera přežili bez úhony.Co jsem četl, tak ve Vlasaticích to bylo fakt hustý.Četl jsem i nějaký příspěvek od nějaké ženské z Hulína, že prej nic takového nepamatuje. No a u nás v Bolce ani kapka.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod Bacula » 29 črc 2020 12:33

V Praze také nic.
Bacula

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Počasí, kuriozity klimatických změnách atd.. 2020

Příspěvekod diabolus » 29 črc 2020 23:08

Praha píše:
29 črc 2020 11:38
No přátelé z jihu a Moravy, doufám, že jste to včera přežili bez úhony.Co jsem četl, tak ve Vlasaticích to bylo fakt hustý.Četl jsem i nějaký příspěvek od nějaké ženské z Hulína, že prej nic takového nepamatuje. No a u nás v Bolce ani kapka.
Zdravím z jihu Moravy...co bylo včera jsem ještě neviděl!!!!! :ohmg: :ohmg: :ohmg: Zrovna jsem si říkal, že se tu na fóru poptám jak jste dopadli...zejména ti s outdoorem...já právě a z těchto důvodu mám všechno ve fóliáku!!!! :dance: ...a musím to ťuk ťuk ťuk zaklepat, fóliák drží a nedošel, krom jedné dírky od krup k úhoně...Přihnalo se to k nám do Petrova rychlostí blesku a během 15 min. bylo po všem...z okna jak mám v galerce sadbu na parapetu nebyla ani vidět silnice před domem, která je cca 3m od domu!!!! No a po 21.h už jsem pomáhal sousedům ob 2 baráky kýblovat vodu ze sklepa a garáže...až už to skoro všechno bylo vykýblované - růčo asi v 6 lidech, tak si přihasili hasiči se svým korábem a že prej stejně nemůžou vyčerpávat vodu tam kde je míň jak 20cm vody...takže byli úplně k :shit: !!!! Taky se před sousedovic domem prověsil kábl EOnu a ti trubci v pohodě ze svého korábu nahazovali reflexní vesty kolem toho káblu aby to nějaký kombajnista/traktorista netrefil...to by byl snad i Eliášův oheň :laugh: . No bylo to včera veselé, souseda naproti má asi 3 díry zvící menšího skotu v taškové střeše, soused dnes "sbíral" okurky, resp. co po nich zbylo...z vinohradu nic nebude...brambory lehlé jak kdyby se tam prohnalo stádo bizonů :weep: :weep: :weep: ...po půlnoci jsem se dostal propocený a zmáchaný do vany a pak do betle...usl únavou jak špalek. Opravdu mám radost, že ta moje kůlnička na papriky přežila bez úhony :dance: - praxe prověřila...A to že od té doby do dneška cca 13h nešla elektřina je jen taková sladkobolná tečka. Ještě díky bohu že jim jela aspoň jedna fáze nebo co (jinak si to neumím vysvětlit, že něco v domě jede-svítí a něco ne), protože mamka co má na dvoře domeček jela a svítila z poloviny a nám naštěstí jel aspoň kotel s bojlerem. Tak přeju co nejmíň obětí v zahrádkách, sadech a skleníích a fóliáčích.
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů