TerasovaSahara - 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Jazwec
Stálý člen
Příspěvky: 119
Registrován: 28 dub 2020 21:17
Reputace: 192
Obrázky: 0

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod Jazwec » 16 kvě 2020 22:48

Lisovany kokos pouziva svagor ku tarantuliam ale zrejme to tiez asi nakupuje drahsie ako vsetky teraristicke a akvaristicke veci, zatial som perlit nepouzival jedine pri kaktusoch, do exterieru by ste ako pripravovali subastrat?

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod chris » 16 kvě 2020 23:29

Jj, teraristické prodejny je jedna ze stabilních možností kde koupit v čr. Druhá je produkce německého rombergu, afaik třeba rosteto je jen přebalený romberg. A pak samozřejmě growshopy, ale tam je veliký rozptyl ceny, od překvapivě akceptovatelné až po nesmyslnou snad i pro ganja pěstitele :-)
Míněno samozřejmě malospotřebitelsky.

Ad perlit: S použitím na volno nemůžu sloužit, v nádobách tak, jak jsem už psal, řekněme 5-20% dle toho s čím dalším to člověk chce smíchat. Jedna věc na kterou bych si dal trošku pozor při použití někde venku (třeba na vyvýšených zahonech bez stříšky) je to, že jak je velice lehký, tak má tendenci se časem trochu vyplavovat na povrch.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod chris » 18 kvě 2020 12:35

PaSeBoŽo report:
letos se není moc čím chlubit, rozhodně jsem už měl touhle dobou v minulých letech kytky i v lepším, pokročilejším a rozrostlejším stavu.

Pokaždé mne to vede k tomu uvažovat jestli ten velmi brzký přesun na finální venkovní stanoviště vlastně stojí za riziko a nervy.
Speciálně letos mám, shodou náhod, jedno pěkné porovnání na rajčatech. Pink Tiger, semínka ze stejného zdroje a pravděpodobně i ze stejného plodu, rostliny od sebe dělí 7 dní, a to jak výsevem, tak datem vyklíčení. Ta starší zůstala v bytě jako záloha, ta mladší byla vyštvána ven nejdříve jak to jen šlo.
65304
Záložní indoorka v květináči dole, na mráz vyhnaný semenáček vlevo nahoře v truhlíku.

Jenže pak přejde doba zmrzlíků, noční teploty se posunou někam okolo 10°, denní maxima jdou nad 20° a venkovním podmínkám už plně přizpůsobené kytky jsou najednou o centimetry větší každé ráno a ukazují tohle:
65307
65308
65306
65305

Tak si říkám že to za tu každoroční etapu nerváků na přelomu dubna a května asi přecijen stojí. :-)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod petr.polasek » 18 kvě 2020 22:52

Máš to pěkné, obdivuji tvoji odvahu s takto brzkou výsadbou :respect:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod chris » 18 kvě 2020 23:46

Mno pěkné... proti loňskému bídnému stavu na konci května dejme tomu, ale člověk se neubrání to neporovnat i s rokem 2018. A to byly kytky ke dnešku uplně někde jinde. Asi takto:

58002
2.červen roku 2019

versus

47294
14.květen 2018

Btw, vím že bych to porovnávat s rokem 2018 neměl, rekordní průměrná teplota dubna toho roku, slunečný květen, žádní zmrzlíci, a celkově vyjímečně příznivý rok pro pěstování jak chilli tak rajčat,...ale ono to člověku nedá. :-)

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod Pedro » 19 kvě 2020 00:22

Máš to super, jako vždy.
Jinak jsem zase projížděl Tvoje vlákno, protože letos jedu Dorset Nagu. Teď jsem o víkendu přesadil sazenici, kterou jsem dal kamarádce na zahradu. Dostala 25litrů kbelík a to samé plánuji na zahradě. No Ty jsi to měl na své kouzelné terase parádní. Tak ať ti to roste.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod chris » 19 kvě 2020 13:18

Dík.
ad dorsetka: moc se mi na ní líbí především dvě věci. Jednak celková stavba kytky, a hlavně ta její neskutečná vitálnost a tendece obrůstat už od mala a hned odspodu. A to co takto obroste/naroste jsou minimálně plnohodnotné větve (né-li sekundární kmeny :-) ) které nemají moc tendenci se lámat pod tíhou plodů, resp. potřebují jen malou pomoc vyvázáním či podepřením.
Proti mým chuťově a mírou palu oblíbeným baccatum je jí (na poměrně větrné terase) radost pěstovat, není s ní (s výjímkou příměřené závlahy a dostatečné výživy v nádobě) skoro žádná práce.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2020

Příspěvekod chris » 20 kvě 2020 14:07

Pvní květy:
- z chilli už kvete všechno, až na Aji Margariteno Yellow na S straně, ta bude potřebovat ještě tak 3-5 dní. A samozřejmně taky zoombíe Peperoncino, ta kvetla už spolu s Shishitem jako první, ale o všechno přišla.
- z rajčat jako první venku dneska ráno otevřelo květy Fuego Rosa na JZ straně. Záložní Pink Tiger už má i první úspěšný květ, ale ta se nepočítá, má náskok z bytu.

Za měsíc je tu letní slunovrat, takže pár poznámek k dosavadnímu stavu a průběhu:
- z chilli kytek ke dni nejsem uplně nadšen, ale taky to není uplně bída, velká většina začíná hezky obrůstat.
- zato rajčata letos vypadají opravdu hodně dobře. Zdravé listy, silné stonky, o poznání kratší internodia, hned několik odrůd už se chystá otevřít květy na prvním vijanu, ten je v průměru o poznání níže než jiné roky. Zjevně vliv dubnového slunce skrz okno, konečně letos byl rok kdy bytová teplota ladila s mírou osvětlení sazenic. :-)
- věc co mi letos u chilli dělá proti loňsku radost, je větvení, rekordně slunný duben a dostatek světla u okna v bytě se jim zjevně taky líbil, úplně všechny kytky mají ke dnešku moc pěknou první vidličku aniž by je topnul. I zoombie jí mělo. A už se i dále větví, začínají vytvářet pvní plochou kvetoucí korunu. :-)
- všechny kytky včera podvečer dostaly letošní první příkrm na list, mikroprvky a vápník wuxalem. Mladší listy na pár odrůdách už vypadali že by rozhodně nepohrdli (trošku moc dlouho světlé, maličko tendence nechávat si přizvednuté okraje).
- a i když to běžně nedělám, tak kytkám myslím dám koncem týdne na list pro jednou i standardní krmení makroprvky, chci trošku podpořit to obrůstání když aktuálně počasí dopřává dostatek světla i příznivé teploty. Navíc na začátek příštího týdne je v předpovědi déšť, takže kytky si vezmou co budou potřebovat a pak se listy opláchnou deštěm.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů