Zaštipování rostlin

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Zaštipování rostlin

Příspěvekod chris » 14 dub 2020 13:35

Co se baccatum týče, tak v mých podmínkách to vychází přibližně nastejno. Takže zaštípnutím růstového vrcholu člověk řeší vlastně jen špatně zvolený temín výsevu. Resp. ono by to teoreticky mohlo mít smysl protože by kořenový systém dostal více času na rozvoj. Jenže to by musel mít dostatečně velkou předpěstovou nádobu, což samozřejmě v bytových podmínkách nemá, právě naopak, začátkem dubna obvykle řeším jestli bych neměl nějak zkusit zpomalit rozvoj kořenů. :-)
Ono stejně nejvíc záleží na odrůdě, u pár odrůd (Jamaican Bell, Malawi Piquante,...) jsem byl nucen stříhnout růstové vrcholy i 3krát za sezónu a koncem září měli stejně nejdelší výhony okolo 2 metrů :D

Chinesky u mne zaštipovat nepotřebují, do výšky rostou optimálně pomalu když mají jen bytové světlo, u těch je spíše problém jejich prostorová rozlehlost už jako mladých sazenic, kdyby je člověk předpěstovával s optimálním rozestupem tak se mu touhle dobou vejde jen jedna kytka na každé jedno křídlo okna. :-)

Anumky člověk vysévá dostatečně pozdě na to, aby bylo potřeba na nich něco zaštipovat.

O chlupatice jsem se ani nepokoušel, habitus doširoka a letní balkónová vedra pro ně imho nejsou ty správné podmínky.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů