Petr Polášek - Sezona 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 22 bře 2020 15:20

A dnes mám další lahůdku. Vyklíčila mi poprvé divoška - Caspicum Lanceolatum. Je to k nevíře; Anuumky nejsou schopny vylézt 4 týdny od výsevu a C. Lanceolatum vyleze po 7 (!) dnech. Mě už z těch paprik letos asi jebne :jalapeno: :naga: :jolokia: :chipotle:

EDIT: Odstraněny překlepy.

Uživatelský avatar
Deadbull
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: 15 led 2019 13:58
Reputace: 163
Obrázky: 0
Bydliště: Plzen

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Deadbull » 23 bře 2020 07:02

K tomu klíčení. Já to dávam do vlhkýho hadříku, celý to zamotám a dám do sáčku aby se to rosilo samo. Stačí položit v obýváku na skřín nebo proste nekam kde není moc zima a Annumky mi vycházeli do 5 dní. Jalapenos 10 z 10, sparkler 10 z 10, elephant´s trunk 6 z 6 - tenhle rok to kličí tak že jsem to ani nečekal, nemám to kam dávat pomalu :D Pak to stačí už rovnou nastrkat do kelímku s hlínou, nemusím pak rozsazovat/přesazovat - maj mín stresu. Tenhle rok moc nesvítím, mám je proste na okne a zatím paráda... :D at se daří
:firy: Není nad domácí :jalapeno:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 23 bře 2020 08:43

Já mám na klíčení vyhřívaný skleníček, takže podmínky mám ideální. Jen to letos nějak zlobí. Jinak v minulých sezonách bylo vše bez problémů. Namočil jsem včera další vlnu Anuumek, jsem zvědav, jestli bude rozdíl. Taky jsem zvyklý na to, že Anuumky jsou do týdne venku :hmmm:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 27 bře 2020 19:56

Ta Cayenka, jak je stará? Moc pěkný to kousek. Ta by se dala ještě pěkně tvarovat. 👌
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 28 bře 2020 09:27

Quentin_Bull_89 píše:
27 bře 2020 19:56
Ta Cayenka, jak je stará? Moc pěkný to kousek. Ta by se dala ještě pěkně tvarovat. 👌
Asi jsi měl na mysli odrůdu Cheyennne v litrovém květináčku. Vyséval jsem ji loni po Dachovech (semínka byla od Jirky Kosiny ze zbytků) za účelem získání čistého osiva (izolované pěstování). To se povedlo (semen je dost), ale chci to pro sichr zopakovat ještě teď na jaře než pokvete vše ostatní. Zmlazovací řez již dostala, obrázek uvidíš v příštím reportu.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 29 bře 2020 22:02

Od poslední várky fotek již nějaká doba uběhla, nyní vše napravím. Dnes dáme i pár detailů. Takže jdeme na to.
Takto vypadal můj pěstební koutek minulý týden
64142
A takto vypadá dnes
64143
Vysel jsem druhou vlnu Anuumek, snad už polezou. Minulá vlna nějak neklapla, v Jiffech vylezlo vše, ale ze substrátu vykouklo jen pár kousků.
Přezimovaná odrůda Cheyenne dostala zmalozvací řez
64145
První 3 odrůdy Baccatum šly do litrového květníku
64144
Zleva Aji Guyana, Bishop´s Crown, Malawi Peppadew.
Chinensky dnes
64146
Klíčení
64147
V letošní sezóně nastává další mylník - rostliny si začínají zvykat na přirozené světlo, zatím sluním Chinensky
64148
Dáme si pár detalů. Toto jsou méně pálivé až nepálivé odrůdy C. Chinenses
64149
Zleva Santa Lucia Yellow Seasoning, Aji Jobito, NuMex Suave Red, NuMex Suave Orange.
Habaneros
64150
Zleva Habanero Red, Habanero Maya Red, Habanero Orange, Habanero Mustard, Habanero Chocolate. Chybí zde pouze Habanero Green, které se teprve zakořeňuje po přesazení. Počítám s tím, že se začne slunit tak do 14 dnů.
Fialové krásky
64151
Zleva Pimenta De Neyde a CGN 21500
Jediný superhot na koření JPGS
64152
Semínka mám od Kartuze, stonek má ze všech mých Chinensek nejsilnější. Listy mi přijdou nějaké zvrásněné, uvidíme, co tato hérečka kytka ještě předvede.
Další Baccatum na přesazení
64153
Zleva Inca Berry, Brazilian Starfish, Aji Ahuachapau, Aji Amarillo, Aji Cristal. Všimněte si, že u posleně jmenované roste daší kousek. Je to tím, že tato odrůda byla vyseta ve dvou vlnách, přičemž jsem použil stejný Jiff. Neumím však říct, jestli hlavní rostlina narostla z první nebo druhé vlny výsevu. Každopádně jsem ji oddělil a zasadil, vypádá, že chytí.
Tradiční zelená záclona založena
64154
Z Baccatum zbývá přesadit do 1l květináče ještě El Oro De Ecuador, Aji Golden, Aji Lemon Drop, ty příjdou na řadu za týden až dva. Poslední Aji White fantasy byla přesazena před týdnem do kořenáčku a teprve se rozjíždí. Snad to brzy dožene.
Jediná moje odrůda C. Frutescens, kterou je purrira, byla již přesazena do kořenáčku, z Anuumek to jsou Bola, Ancho Poblano a Hungarian Wax. Detaily dáme příště, až to trochu povyroste.
Dnešní report končí, ale brzy sem dám další. Ať se Vám daří nejen v pěstování, přeji hodně zdraví a ať se situace nejen u nás brzy vrátí do normálu :tiphat:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod chris » 29 bře 2020 22:35

Tyhle tvoje jarní report fotky vždycky potěší. :-) :thumbsup: Ta houština slunících se chinesek je docela masakr.
Btw, jaký objem mají ty tvoje černé květináčky ze kterých jsi přesazoval? Odhaduju tak 0,35 nebo 0,4 litru?
A vidím správně že Aji Guyana se sama začala větvit už při této výšce?

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 29 bře 2020 22:51

Květináček má objem okolo 0,37l (hrubý výpočet). Ta Aji Guyana už korunku má, předpokládám, že půjde ještě víc do výšky; patra lístků jsou hodně u sebe. Každopádně tato odrůda nežene tolik do výšky, odhadl bych zhruba kolem jednoho metru vč. nádoby. Jede hlavně do šířky a vytvoří víceméně kouli. Je náročná na vyvazování, má hodně tenké větvičky, které pak úroda nemilosrdně táhne k zemi.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů