Symbivit - zkušenosti?

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
stodvacitka
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: 14 črc 2018 20:53
Reputace: 130
Obrázky: 0
Bydliště: 515 m.n.m.

Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod stodvacitka » 03 úno 2020 14:27

Ahoj všem,

prosím, máte někdo zkušenosti s tímto přípravkem?

děkuji

S.

Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod Numex » 03 úno 2020 23:52

Ano, byť ne z papričkami. Zkusil jsem ho jeden rok při předpěstu rajčátek a klasických paprik jako jsou třeba Kapie. Neviděl jsem sebemenší rozdíl oproti jiným rokům. Možná to funguje, leč u mě se nijaký rozdíl neprojevil.

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 219
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 613
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod JanaK » 04 úno 2020 07:04

Zkoušela jsem také ale bez valných rozdílů. Někde jsem se dopátrala informace, že to má větší efekt u chudých, přípandně sušších půd, kde kořínkům pomáhá lépe vytěžit živiny. U dostatečně vyhnojených a zavlažovaných rostlin se to neprojeví, protože rostlina si zvládá sama vzít kolik potřebuje. Navíc je to houba a jakýkoliv postřik proti houbovým chorobám, případně univerzálni mix, či desinbfekce ji spolehlivě zahubí.

stodvacitka
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: 14 črc 2018 20:53
Reputace: 130
Obrázky: 0
Bydliště: 515 m.n.m.

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod stodvacitka » 04 úno 2020 09:27

Tak to děkuji, myslím, že jste mi ušetřili tři stovky.

Děkuji

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod chris » 04 úno 2020 15:00

Já používám Symbivit při zakládání nového truhlíku a maličko i při jarním oživení substrátu ve starých. Je klidně možné že bych se bez něj zcela obešel, ale přijde mi docela dobrý nápad na začátku trochu podpořit rozvoj příznivé části půdního společenstva v hodně umělých podmínkách truhlíků kde chybí bohatost přirozeného života volné půdy. A vzhledem k tomu že mi balení za tuším 120 Kč pro těch mých pár kytek vydrží na víc než 2 roky, tak si říkám že mi to za ty cca 2 nevypitá piva ročně stojí i kdyby to mělo jen placebo efekt, alespoň mne to donutí pořádně promíchávat substrát z předchozího roku. :-)
Jinak řečeno, mám k tomu podobný přístup jako k supresivnímu substrátu, tj. uškodit to nemůže a o tom jak moc či málo to pomůže stejně ve finále rozhodne především přiroda a náhoda.
Při pěstování ve volné půdě bych to skoro jistě řešil jinak, volné finance bych přednostně směřoval hlavně do kvality půdní vrstvy (kompost, mulč, atd.), jednorázové naočkování jedním druhem příznivé houby by mi přišlo jen jako taková docela malá třešnička na dortu.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod gandalf » 04 úno 2020 20:20

Taky jsem to na kytkách nepoznal. Já do substrátu teď míchám vermikompost. Loni se mi osvědčil - vlastně ho přidávám ke všem kytkám. Koupil jsem ho asi 20 kilo, poctivejch.

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod gyver » 05 úno 2020 10:13

Ja som zatiaľ dával symbivit asi každý rok, posledné 2 roky to dopĺňam aj dreveným uhlím. Napozeral a načítal som si niečo a odvtedy dodržujem zásadu, že kedykoľvek zakopnem do zeme, ide do jamy aj uhlie. Doteraz som si pálil drevené uhlie sám (z drevených peliet) alebo som nadrvil grilovacie brikety, tento rok asi kúpim hotovú vec - Humac Agro, vychádza to pri väčšom balení cenovo podobne ako tie brikety. Pestujem svoje veci na lúke u svokrovcov, je to tam v lete ako betón a po dažďoch ako močiar. Teraz v zime tam stupíš a topánka sa ti zaborí 2-3 cm do blata. Pritom počuješ o meter ďalej ako zo zeme začnú unikať bublinky... Naopak v lete, keď som sadil pred 2 rokmi, jamy som vŕtal motorovým vrtákom, minulý rok som kopal krompáčom. Keďže je to na lúke, nie je to žiadne porýľované políčko, sadenice sú de facto v tráve, pred sadením som ju len skosil alebo skopal motykou z povrchu, po výsadbe som to namulčoval pokosenou trávou a to výrazne spomalilo nárast buriny okolo... A keďže táto "záhrada" je 80 km od nás, niekedy to tam je bez kontroly aj 2-3 týždne (okrem kvapkovej závlahy, ktorú mi púšťa podľa potreby svokor...).
Takže hocijaký prípravok, ktorý rozšíri autonómiu a životaschopnosť rastlín, ktoré sú bez dozoru a bez akejkoľvek starostlivosti, je u mňa výrazné plus. Netvrdím, že všetko robím správne, ale pre pokoj na duši ... ako písal chris, tých pár pív oželiem a náklady na megaúrodu sú aj tak stále násobne nižšie ako za nejaké paradajky z Tesca za 12€/kg alebo sušená Aji Charapita za 23000€/kg :foods:
Je to u mňa špecifický prípad, keď mám ku rastlinám obmedzený prístup.
:dunno:
možno si to už našiel cez vyhľadávanie, ale niečo je popísané napr. aj tu: hnojeni-chilli-paprik/hnojivo-conavit-t6872.html

stodvacitka
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: 14 črc 2018 20:53
Reputace: 130
Obrázky: 0
Bydliště: 515 m.n.m.

Re: Symbivit - zkušenosti?

Příspěvekod stodvacitka » 05 úno 2020 19:35

Děkuji všem


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů