JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 214
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 590
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod JanaK » 09 led 2020 19:01

:tiphat: Koukám jak to už všichni rozjíždějí naplno a taky mne začínají svrbět prsty, tak si alespoň založím vlákno s předběžným seznamem. :tiphat:

Loni jsem se seznamovala s postupy i s rozmanitýma odrůdama co do typu i ostrosti. Pokusím se zopakovat celkem úspěšný předpěst a současně se vyvarovat chyb, kterých taky nebylo málo. Naštěstí mám vše zdokumentováno v loňském vlákně. :thumbup:

Konečně už mám alespoň trošku představu a tak vím, že pro naší rodinu stačí jen pár rostlin, spíš méně pálivých na zub a max 2ks ostřejší na sušení. Omáčky stejně vařím ze sladkých a jen lehce “přiostřím” kouskem Habanera nebo špetkou sušeného :veryhot:

S výsevem začnu až koncem ledna a to Chinesky i Baccatum současně. Annuumky během února + případné náhrady pokud něco nevzejde. Od každého druhu počítám se 2 rostlinama jen Jalapeno bude víc kusů na skvělé Lobovy Kalňáky.

Tady je tedy můj (zatím předběžný) playlist:

Perlička (kříženec od kolegy - malá, chutná a nádherná) (2)
Minipaprička (noname - původně samovýsev od mámy) (2)
Kristián (2)
Jalapeno (Senorita, Jalahot F1 + směs z různých plodů) (8)

Aji White Fantasy (2)
Aji Fantasy Orange (2)
Bishop´S Crown (1)
Atomic Starfish (2)

Peito de Mocca (2)
Habanero Tasmanian (2)
Habanero Yellow (2)
Carolina Reaper (2)


V půlce března příjde řada na rajčata, které měly loni mimořádný úspěch, takže jejich seznam bude o něco delší a plný novinek k vyzkoušení. Ještě pravděpodobně dojde ke změnám, neboť počet míst je omezen a ještě pár kousků mám objednaných. Pokud dorazí, nebudu přidávat ale nahrazovat - vysévat budu jen po 1 rostlině od každé odrůdy.


Divoké rybízové červené
Divoké Galapagos žluté
Divoké Sweet Pea - nově doplněné
Divoké Gold Rush- nově doplněné
Divoké rajče žluté- nově doplněné

malé keříčkové do truhlíků
Tumbling Tom Yellow - převislé
Tumbling Tom Red - převislé
Azték - keříčkové
Vilma - keříčkové
Venus - keříčkové

tyčkové převážně cherry
Dwarf Shadow Boxing
Clackamas Blueberry
Green tiger
Santa Orange
Mandat
Goldkrone
Sungold F1
BumbleBee Pink
BumbleBee Gold
Datlo
Jahodo
Sunchocola F1
Sunpeach F1
Sweet aperitiv

tyčkové červené na vaření
Bejbino F1
Gennaro F1 (typ San Marzano)
Cherokee- nově doplněné
(Blumko - zrušeno)

Po loňské premiéře ani letos nebude chybět ačokča, cuketa, lilek a nějaký meloun.

EDIT: úprava seznamu rajčat
EDIT: dopnění počtů vzešlých kytek
Naposledy upravil 3 dne JanaK; celkem upraveno 9x.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod Chozee77 » 09 led 2020 19:42

Ahoj Jani 🙂 loňské vlákno jsi měla super zmáknutý👍👍😇 a to letošní bude určitě ještě lepší...😎 A ještě Jednou díky za podzimní zastávku u mě a vzorky tvých plodů...rokota sem měl od tebe poprvé a oblíbený hned na poprvé,letos je taky zkusím a snad ne naposledy, protože to jsou taky super chuťovky...👍👍😇 No a jak si určitě založí co nevidět taky vlákno bacula,tak už tu budou zase obě rajčátkový královny 👍😇😉
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 24 led 2020 19:46

Vítej Jani, do nové sezóny hodně zdaru a žádnou pohromu. Koukám, že playlist si také korunovala něčím ostřejším, to ti chválím. 😉👌
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 214
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 590
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod JanaK » 25 led 2020 08:37

Quentin_Bull_89 píše:
24 led 2020 19:46
Vítej Jani, do nové sezóny hodně zdaru a žádnou pohromu. Koukám, že playlist si také korunovala něčím ostřejším, to ti chválím. 😉👌
:thanx:
Tu Karolínku mám jen ze zvědavosti a tak trošku z hecu. Vyhradila jsem si 1 místo pro nějakou "vraždu" a zkusím každý rok něco jiného jen tak pro radost z pěstování. :thumbup: Nepředpokádám, že by to bylo pro nás poživatelné ale nasuším a uvidíme :thumbup:

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 214
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 590
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod JanaK » 01 úno 2020 20:04

Prozatím se toho moc neděje, tak alespoň stručný přehled za leden.

18.1. 2020
Zprovoznění starého akvárka a příprava květináčků se substrátem

20.1.2020
1. kolo výsevu (loni 12.1.2019), teplota 27°C, 24 hodin předem máčení v ředěném lignohumátu

Vysety všechny Chinenses a Baccatum, plus 2 malé annuumky, které budu mít na okně v květináči jako celoročky.

Na zkoušku jsem vysela i truhlíková rajčata jako předskokany. Mám v plánu opakovaně vysévat v různých termínech na porovnání. Předpokládám, že nepůjdou do záhonů, takže mne nebudou brzdit “Zmzlíci”. Ráda bych se u nich dopracovala k dřívější sklizni. Přebytečné rostlinky ubytuju v práci.

63032
63031

30.1.2020
Prozatím je venku u paprik 8 z 20 vysetých semínek a u rajčat 9 z 10.

63033
63035
63034

Poznámka pro příště:
Vysévat hlouběji - skoro třetina vylezla s helmou, která šla snadno odstranit díky vysoké vlhkosti v akvárku.
Co nejdříve vytahovat na světlo - opět jsem některé nestihla přestěhovat včas, takže mám špagety

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 773
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2345
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod vsezved » 01 úno 2020 21:02

Vidím,. že spaget máš dost. Trochu se potácím mezi hloubkou výsevu X rychlost vyhnání ze substrátu X síla semínka (zda vůbec vyleze ze substrátu a v jaké kondici). Mám velkou "neměřenou" vlhkost, předpokládám ke 100% (uzavřená plastová krabice). Rád mám věci pod kontrolou a tak mám semínka na vrchu, nebo jen mírně ponořena, abych zachytil počátek klíčení, poté okamžitě semínko zastrčím zároveň se substrátem a výsledek je velké množství helem. V loni jsem sázel do cca 3 mm pod povrch ale množství vyklíčených papriček bylo velmi malé.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4842
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod koniash » 01 úno 2020 21:10

:tiphat: správně činíš,je potřeba přitlačit na pilu a vypěstovat i nějakou mordu co prohřeje fest,ať se daří a pěkný plant :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 773
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2345
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: JanaK 2020 - druhá ověřovací sezona

Příspěvekod vsezved » 01 úno 2020 22:11

@JanaK

A co na ty špagety jít trochu od lesa. Koukám, že dáváš semínka rovnou do zeminy. Tak dej jen trochu zeminy a když se vytáhnoju, budeš moci výhonky přisypat a je to.
U jiffů je toto problematičtější.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů