Petr Polášek - Sezona 2019

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod Bacula » 14 dub 2019 21:43

Petře, to je nádhera, jede ti to neskutečně :respect:
Bacula

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod chris » 15 dub 2019 22:28

Hodně dobrá práce :thumbsup: a moc pěkný report.

ad baccatum: ty zelelé záclony jsou hodně působivé, o malawi nemluvě :-)
Ale v mých podmínkách si něco takového vůbec neumím představit, při otevřených dvěřích či oknu na balkón mi tu semtam foukne docela svižně do bytu a udělá se průvan, imho by se mi musely složit k zemi, né-li se bez opěrné tyče (v případě malawi spíše špagátu vedenému od stropu :-) ) i zlomit. Tím pádem jsem rád za můj pozdější termín výsevu, moje mají cca 50 cm, nikoliv metr a více jako ty tvoje :-)
Předpokládám správně že tam kde je máš nic takovné nehrozí, že se vzduch v tom pokoji pohybuje jen velmi zvolna?

Btw, loni jsem baccatum vysel dříve a následně byl nucen kvuli výšce všechny topnout (a byl jsem dost spokojen s výsledkem), letos jim můžu nechat přirozený vývoj, jednak topnutí není nezbytné, ale hlavně si chci porovnat průběh růstu a větvení vůči loňsku od okamžiku kdy se dostanou na pořádné světlo venku na finálních pozicích. Takže ty tvoje pozorně sleduju, máš je o pár týdnů napřed, takže ideální etalon na porovnání.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod petr.polasek » 16 dub 2019 11:07

Díky všem za pochvalu vážím si toho. Co se týče výživy; používám směs Chilli Focus - Lignohumát - Vitality komplex. V praxi to probíhá tak, že do hrnečku vody (cca 250ml) odměřím po 1ml Chilli Focusu a Lignohumátu. Vitality komplexu dávám trochu od oka. Příslušné objemy tj. hrnečku i Vitality komplexu přesně změřím a dodám sem kompletní přesný poměr komponent. Režim hnojení je takový, že po přesazení rostlinky do výsevního substrátu (Jiff i přepikýrovaná rostlinka), počkám cca 10 - 14 dní, až se kytka rozjede. Poté odměřím rostlince 5ml výše uvedené směsi. V případě pozitivního výsledku (rostlinka prosperuje) přidám po týdnu dalších 5ml. Následně zvyšuji dávku na 10ml 1x za 4 dny. Toto tempo sazenicím v mých podmínkách vyhovuje. V další fázi vývoje, kdy je sazenice již větší, postupně zvyšuji dávku směsi zejména dle vybarvení listů. Odrůdy C. Chinenses, Frutecens a Baccatum si o větší dávku výživy takto zpravidla samy řeknou. U Anuumek v tomto režimu deficit výživy nepozoruji až tak často (výjimku tvoří Jala NuMex Pinata). V současné chvíli je dávka Anuumkám 10ml směsi, Chinenskám a Frutecenskám 15ml, odrůdy Baccatum dostávají již 20ml, ale tuto dávku brzy zvýším - světlají listy od spodu.

Každopádně dám sem přesný návod i statistiku hnojení z loňského předpěstu - letos to nemám tak přesné, přišel jsem o disk s daty a pěstební deník jsem neměl zálohovaný. Každopádně se díky mému vláknu podařilo letošní záznamy zrekonstruovat z cca. 90%

Chris: O ty vyšší Baccatum se až tak bát nemusíš, v této velikosti jsou stonky již dost pevné a musel by to být blbý pád, abys kytku nalomil (to se mi stalo, ale je to moje chyba - pád z větší výšky)

EDIT: odstraněny překlepy

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod petr.polasek » 21 dub 2019 07:47

Někteří z Vás projevili přání, abych dal do placu své pěstební záznamy. Dám sem pěstební deník z roku 2018 i ten současný. Věřím, že zde najdete inspiraci pro Vaše pěstování.
Chilli 2018.xlsx
(230.46 KiB) Staženo 126 x
Chilli 2019.xlsx
(218.79 KiB) Staženo 112 x
Pár poznámek, abyste se lépe orientovali
-záznamy z předpěstu 2018 jsou úplné, v tom letošním jsou oriantační co se týče klíčení a přesazení vychází to +/- týden
-záznamy o hnojení jsou úplné, v roce 2018 jsem ale nazanamenával objem výživy při zvyšování dávky
-aplikovaný objem kapaliny platí pro směs všech komponent, jednotlivé komponenty jsou rozepsané zvlášť

V případě nejasností se samozřejmě ptejte

Brzy rostliny nafotím a dám sem další report :tiphat:
Naposledy upravil 1 dne petr.polasek; celkem upraveno 21x.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod chris » 21 dub 2019 09:30

Díky a mazec, sice si taky semtam něco poznamenám, ale jen pár klíčových momentů v sezoně typu doba klíčení, 1. květ, 1. plod, 1. zralý plod. Mít takto precizně podchyceno co se dělo s jednou každou kytkou to je úplně jiná liga :-)
A taky se mi to hned letos vymstilo, nechal jsem některý sazeničky zbytečně dlouho hladovět ve výsevním, protože jsem z loňska neměl o začátku přihnojování v záznamech ani písmenko a pořádně si to uvědomil až na rajčatech na kterých to, jak jsou rychlíci, opravdu nešlo přehlédnout.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod koniash » 21 dub 2019 22:28

:tiphat: mno...takže precizní vrah :thumbup: :thumbup: :thumbup: ...s kompletní dokumentací :respect:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod petr.polasek » 28 dub 2019 11:10

Nějaký čas od minulého updatu uběhl, je čas na další. Rostliny jsou venku po celý den, pokud to počasí umožňuje. Sazenice si již na slunce zvykly, pár listů se při aklimatizaci spálí vždy. Kytkám je již odštípu, další už přibývat nebudou. S rostoucí teplotou kytky nabírají pěkné tempo, takže zvyšuji dávku výživy na 40ml směsi pro odrůdy C. Baccatum, 20ml pro odrůdy C. Chinenses a Frutecens, Anuumky dostanou 15ml. Dnes dáme i nějaké detaily rostlin. Fotky jsou týden staré, ale na zhodnocení progresu ideální.
Slunící se sazenice
57178
Odrůdy C. Baccatum
57179
Habaneros
57180
Pimenta De Neyde a NuMex Suave Orange, Red
57181
Nungarian Wax a Cayenny - Red, Yellow a Sweet
57182
Greek Peperoni a Pimientos De Padron
57183
Anaheim, Peperoncino a Ring Of Fire
57184
Fialové odrůdy
57185
Jsou zde Peru Purple, Fluorescent, Cayenne Purple, Purple Tiger, Bolivian Rainbow a Black Scorpion Tonque.
Kozí rohy z Maďarska (Hungairan Sweet) a Elephant´s Trunk
57186
Jalapenos
57187
Jsou zde J. Early, J. M. (Mexico) a J. NuMex Pinata
Odrůdy C. Frutecens
57188
Jsou zde odrůdy Tabasco, Chilli z Izraele (tipuji Bird´s Eye) a Purrira (s plodem na čisté osivo).
Pomocník spokojeně odpočívá, dle jeho výrazu je vše v pořádku
57189
Každou novou věc na zahradě a terase je nutno prozkoumat
57190

Postupně u Anuumek zvýším dávku výživy až na 20 ml. Do výsadby zbývají 3 týdny, je pomalu nutno zahájit přípravy a vše překontrolovat a případně doplnit. Dnešní report je u konce, další bude určitě brzy následovat. Ať se Vám všem daří nejen v pěstování :tiphat:

EDIT: průběžně odstraňovány překlepy

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Petr Polášek - Sezona 2019

Příspěvekod Holu » 28 dub 2019 13:08

Nádherná práce pane..


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů