TerasovaSahara - 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
MartinS
Stálý člen
Obrázky: 442
Reputace: 694
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod MartinS » 06 říj 2018 09:10

Co je to za meteostanici s tak krasnymi grafy?

chris
Stálý člen
Obrázky: 408
Reputace: 1004

Příspěvekod chris » 06 říj 2018 15:08

@Bacula: Mno to víš, místa málo, výšky málo, tak jsem si řekl že abych měl trochu solidní úrodu takže že nechám kytky postupně narůst a plodit ve dvou vrstvách. Takže většina rajčat a ajin na JZ straně má vlastně na výšku okolo 3 metrů :D
Rostou do cca 170 cm a pak se ohýbají zpět až k zemi. A při letošním počasí to parádě zafungovalo, první várka stihla skoro všechna dozrát dříve než je druhá vrstva klonící se zpět k zemi zcela překryla.
V mokrém roce by to byl naivní a bláhový způsob, zkosily by to plísně, ale letos se ten risk vyplatil 8-)

@MartinS: poloprofi meteostanička z místního participativního rozpočtu. V tuhle chvíli jede druhý týden v betaprovozu, je potřeba odladit pár posledních detailů než se pustí data do veřejné mapy a na stránky MČ. Stanička umí tohle http://www.meteo-pocasi.cz/funkce-a-hod ... eostanice/
TerasovaSahara 2017 | TerasovaSahara - 2018
"Don't just grow the chiles, let them grow you!"

chris
Stálý člen

Příspěvekod chris » 06 říj 2018 16:12

Dneska jsem udělal finální prosvětlení jak chilli tak rajčat aby měla finální várka plodů během následujících pár dní babího léta co nejlepší podmínky pro dozrání. Teď podvečer ještě posbírám a zpracuju všechno co už je ke dnešku plně dozrálé a pak už to bude jen o výdrži babího léta a hloubce propadu teplot za úsvitu :-)

Meloun: jak jsem tak koukal na stav jeho listů a měl zrovna nůžky v ruce, tak jsem si řekl že už ho dál trápit nebudu.
Takže letošní pokusný výsev dnes ukončen. Plod měl cca 1/4 kila, dozrálý po 95 dnech od extrémne pozdního výsevu ještě nebyl, zrovna začínal červenat. Chuťově už i v tomto stavu velmi chutný, mírně sladký, byť zdaleka né tolik jako ve finální zralosti.

chris
Stálý člen

Příspěvekod chris » 11 říj 2018 12:07

Týden už je krásně, přišlo babí léto, za ústvitu mlhy podrží teplotu na plusových hodnotách...a ke dnešku tahle předpověď :) :-)
53864
Tak si říkám že jsem asi ustřihnul ten meloun předčasně.

chris
Stálý člen

Příspěvekod chris » 12 říj 2018 21:39

Ke dnešku jsou kytky venku 173 dní. A předpověď zatím drží, vypadá to že letošní sezóna chilli bude u mne 180 dní :-)
Loni to sice bylo dokonce 188, ale rozdíl v průběhu druhé půlky září a řijna je velikánský, místo loňského větrného pošmourného chladna probíhá ukázkové babí léto.
Jen těch několik dní mezi zářijovými třičítkami a nástupem babího léta v řijnu bylo hodně hraničních. A něco podobného nastalo i loni v podobné době, tohle bude zjevně každý rok loterie, někdy to vyjde, někdy to pomrzne.

- 9. a 10. litřík srirachy už kvasí :-) Tahle várka kvasí opět se semínky, příliš mnoho menších plodů (malawi, strawberry, atp.) u kterých by odsemínkování zabralo příliš času.

- na ajinách ke dnešku visí dalších minimálně 3 kg průběžně dozrávajících plodů. Asi se pustím do pokusu o džemy, protože (když to mám napsat tak mi to přijde jako rouhání) srirachy už mám opravdu dostatek :D

- další várka druhé úrody rajčat KBX právě začíná chytat první tóny oranžové :-)

- SubArctic stihl kompletní dvě ůrody. Né jen takovou tu první a druhou vlnu, ale komplet druhou úrodu na vijanech které začinali růst až v okamžiku kdy jsem začínal sklízet tu první. A to vše na severní straně v polostínu :-O

- už jsem o tom přemýšlel před týdnem ale to mi to přišlo jako nesmysl takto pozdě na konci sezóny, leč s touhle předpovědí budu zítra muset kytky nepatrně naposledy přikrmit na list. Jak dozrávají další a další plody tak listy už vykazují postupující nedostatek mikroprvků a už se objevili první tři plody kterým chybí vápník. Dám o dost slabší ředění, to by mělo postačit. Finální sklizeň bude nejspíš až příští víkend, spousta času aby kykty výživu zpracovaly do formy chutné dobroty :-)

- při denních maximech okolo 20-22° konečně stíhá zalévadlo zalít i ten můj chilli prales a zbylá rajčata tak, jak je potřeba, konev jsem měl v ruce naposledy někdy před cca 10 dny :-)

do poznámek: na příští sezónu koupit klasický klikový odšťavňovač! Při tomhle množství srirachy to už dává smysl :-)

koniash
Stálý člen
Obrázky: 137
Reputace: 567

Příspěvekod koniash » 12 říj 2018 22:26

:tiphat: při takovémto počasí po tak dlouhou dobu dává smysl cokoliv co usnadní práci,jelikož nemrazím,tak o tom mám drobnou povědomost :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“