Chozee77-druhá s.2018

Naše chilli papričky v roce 2018
koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1555
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4899
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod koniash » 08 čer 2018 21:52

slušný napalmoidní výběr..a dosti pěkné prozatímní výsledky..to my 600m.n.m jsme rádi za první květy....ale pochválit je třeba...nádhera
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod Chozee77 » 08 čer 2018 22:02

Kdybych květy vyštipoval do konce května tak také nic ještě nebude..😀😎
To si chci vyzkoušet až příští rok...že bych měl od druhu dvě rostliny a na jedné chci aplikovat vyštipování a i topování...a druhou nechat jak sama bude růst...a hlavně pak porovnat jaké mezi nima budou rozdíly...😇😎zatím je mi to hrozně líto kvítky trhat 😍
Po loňské první zkušenosti s pěstováním..kdy sem je také nechal tak..a úroda byla...no...předčila několikrát všechna očekávání 😇☺️
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1555
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4899
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod koniash » 08 čer 2018 22:31

a asi tady je ten zakopaný čokl,letos mám od každé kytky pár kusů a ke každé se chovám jinak,něco nechám bez zásahu,něčemu krutě ubližuju od mala,něco jen tak lehce tuním...sám jsem zvědavý kam to povede..,,mám tam tři dorset a každá je jinak řešená,jedna naprosto bez omezení,druhá záštip od mala a třetí něco mezi...ale myslím že se to projeví až tak za měsíc,zatím jsou všechny docela v kondici,jen ta hodně trimovaná je krapet košatá..a ohledně úrody se letos neboj ničeho,počasí je pro hořlaviny vyloženě exclusiv
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod chris » 08 čer 2018 22:49

ad vyštipování: imho je to o odrůdě (tj. doba zrání) lokalitě (tj. předpokládané délce sezóny), dostatku světla a kvalitě půdy ve které kytky jsou. Ta tvoje oáza vypadá moc šikovně, nadmořskou výšku máš taky dost dobrou, typická délka sezóny bude hodně dobrá, já bych nejspíš nevyštipoval.
Pokud kytka stíhá jak živit první plody tak rozšiřovat korunu a skoro hned po vytvoření první koruny a nasazení květů v ní vyrazí vzhůru stavět její další patro, tak je imho vyštipování na finálních pozicích spíše ke škodě než že by z něj byl nějaký užitek.

Btw, moc se mi líbí ten oblázkový mulč, je to pěkné na pohled, oblázky určitě zafungují jako teplotní akumulátor, nehrozí přenos chorob válením se listů na hlíně. Akorát je otázka co s tím na konci sezóny. Plánuješ to shrábávat-propláchnout-uložit a další rok to použit jako nové (docela dost práce) nebo to necháš postupně zarůst?
Ptám se mezi jiným proto že jsem na letošek zvažoval to samé v malém, oblázkový mulč v truhlíkách. Ale nakonec jsem to letos nedával, odradila mne právě ta představa konce sezóny, na terase se tyhle separačně-proplachovací práce dělají fakt blbě, hrozilo by definitivní ucpání už tak napůl zarostlého vnitřkem vedeného odtoku.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod Chozee77 » 08 čer 2018 23:59

Já jsem celkem spokojený s kačírkem...
Celou sezónu žádný plevel...
Čisté rostliny...
A evidentně jim to nevadilo ...když sem je tam dal poprvé loni...
Letos sem si tedy dal trochu zabrat...s vyhrabaním a odstraňování kamínků..abych se dostal pod něj při chystání míst nových sazeniček..
Protože sem záhonek letos rozšířil o dalších 7 ks rostlin..a hlavně sem musel upevnit nové tyčky... protože asi polovina záhonku je umístěna na původní betonové ploše co tam byla... naštěstí beton je dost tenký a stačilo provrtat jen asi 5?7cm abych se dostal skrz .a do dír nasunul ty zelené tyčky.. které teď v tom betonu dobře drží...
Kdybych to neudělal tak by to nemělo ceny je tam jen zapychnout do hlíny...protože by v té rozhrnuté zemině nedrželi..je tam asi jen cca 20cm výška hlíny...
Příští rok mám po letošní zkušenosti připravený jiný způsob výsadby..ato ne všechno zaráz odkrýt. .vytahat... připravit díry na sazenice...
Ale udělám to tak že odhrnu jedno dřevěné torzo... vytahnu...připravím díru a zasadím novou sazenici..zakryju textilkou a zahrnu..a pokračují na další rostlince ...
Tím mě odpadne krkolomný balanc mezi tyčkami...nachystanymi dírami a kačírkem ...
Ještě sem tak loni zasadil do kačírku stále plodící jahody ...a také super..nic jim nechybí ..nijak se o ně nestarám... zimu přežily všechny...krásně plodí..a hlavně se to líbí dětem. .že jahody jsou čisté když je ozobávají ...
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod Chozee77 » 09 čer 2018 00:08

A ještě sem nic neproplachoval..snad to vadit nebude ...ten kačírek je celkem čistý..když leží na textilii..
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Jenda
Stálý člen
Příspěvky: 151
Registrován: 24 úno 2017 14:52
Reputace: 142
Obrázky: 0

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod Jenda » 09 čer 2018 12:05

Chozee, Pane pěstiteli, všimnul jsem si, že máš i epesní trávník! Jak ho řešíš? Stači ve zkrácené verzi😊Dík a sorry za offtopic.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77-druhá s.2018

Příspěvekod Chozee77 » 09 čer 2018 12:29

Jenda píše:
09 čer 2018 12:05
Chozee, Pane pěstiteli, všimnul jsem si, že máš i epesní trávník! Jak ho řešíš? Stači ve zkrácené verzi😊Dík a sorry za offtopic.
Já a pěstitel..😀😀😀to určitě neee..ale i tak díky za titul..😇😍
Zas tak pěkný travnik není...bohužel nemám čas ho aspoň dvakrát denně zalévat..
Ted sem se dokopal k tomu že jo aspoň jednou zaleju..a hlavně když zaprší to potřebuje nejvíce...
Takže první je voda..
Pak tak 2x týdně sekám ..ale ne moc nízko...
Jen na prostřední výšku co mám nastavitelnou na sekačce...nevím asi 7 cm???
A co šest sečení přihnojit hnojivem má trávník...
To je tak cca 3 týdny..
Teď mám hnojivo na trávník z Mountfieldu...
Na tu moji plochu...tuším že toho je celkem 160m tak asi 3,5 kila...ten pytel deset kilo na třikrát.
A když se objeví plevel..tak mám za pár korun takový železný vypichovač plevele..a po sečení si projdu trávník a pampelišky vytrham...to je celé..
A na jaře..už druhým rokem projedu trávník vertikutatorem...
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti