Hydroponie a bylinky

Vše o hydroponickém pěstovní, v živném roztoku
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Hydroponie a bylinky

Příspěvekod Lexter » 13 úno 2018 12:16

Inu, plácl jsem se přes kapsu a pořídil si jeden z nejznámějších hydroponických systémů Ariel-Hydroponics 3in1 = no bubler, no shading, no professionalism.

44853

Teď vážně: Zásobník je asi litrový, v jednom budou bazalky, ve druhém saláty. Hydroponické hnojivo Krystalon Modrý. Plnospektrální hnojivo i pro hydroponii. Důvody: Stojí pár kaček a prodává se na každém rohu (když koukám na cenu bio hydro hnojiv, jdu do kolen); Používají ho začínající hydroponisté i na doporučení zkušenějších jako dobrou levnou alternativu. Hele já vím, že to pak nebudu moct jíst dokud to na konci nebudu krmit čistou vodou min. týden. Testujeme. :)
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Ondřej Liška » 13 úno 2018 15:14

Zajímavý. Proč by ne. Jsem zvědavej jak ti to pojede. Jen si tak říkám, jestli se ta voda nebude bez bublin kazit, uhnívat kořeny atd.?

Uživatelský avatar
komar
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2016 15:45
Reputace: 77
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod komar » 13 úno 2018 16:12

Nejsem žádný expert, ale loni jsem taky podobné pokusy zkoušel. Letos na zdokonalování asi nebude čas. Doporučil bych každopádně maximálně zatmavit rezervoáry na živný roztok a pořídit vzduchovač z akvaristiky.

edit: a bacha na médium, hodně jsem bojoval s tím, že mi keramzit šíleně rozhazoval ph roztoku.
Naposledy upravil 1 dne komar; celkem upraveno 13x.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod chris » 13 úno 2018 16:13

Tak ty krabice od Arielu ti těžce závidím, nemám doma jediný box do kterého by šli hydrokošíky dát a nic podobného bohužel není v běžném rodinném nákupním sortimentu.

ad hnojivo: yep, jdeš mi zrovna do rány, včera večer jsem si znovu procházel kde v čr koupit nějaký hydrohnojivo za rozumný peníze a lidské množství. A je to dost bída, resp. je to pohoda pokud má člověk využití pro 25 kg pytel. Což bohužel nemám, to bych měl na víc než dekádu.
Je fakt že modrej kristalon se jeví složením docela použitelnej pokud člověk rezignuje na ladění složení, ale hlavně má tu výhodu, že se prodává i jako 3 kg balení, takže na pokusy proč né.
Kdyby ale někdo věděl kde koupit za rozumný peníze třeba 3 kg balení hnědého kristalonu, dejmi mi pls vědět.

Anebo ještě lépe, nechce se někdo z širšího okolí Prahy podělit o 25 kg pytel základního Universolu od Everrisu? Já bych z toho potřeboval tak cca 5 kg, to mi na pár let vystačí.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 13 úno 2018 16:36

Komár, Ondra:
Nejde o průtokáč ani bublinkovač, ale o obyčejnou kratky metodu. Ideálně pro krátce rostoucí rostliny jako je právě salát. Sem tam se doplní roztok a jednou za čas komplet vymění aby se neusazovala rezidua, která by se mohla časem kazit. Je to samozřejmě to absolutně nejjednodušší a nejzákladnější co jde, o tom žádná. Voda by se kazila mnohem rychleji při použíti bio hnojiv, ale při minerálních to trvá mnohem ale mnohem delší dobu.

Vzduchovač je jistě dobrý nápad a nejspíš na něj i dojde. Zatmavení proběhne zcela určitě. Obeženu to černou netkanou textilií. Díky za rady!

Nejlevnější jsem našel: https://www.akvamex.cz/vzduchovaci-moto ... -aco-6600/ a i ten bude asi příliš výkoný, zdá se že nemá regulaci. Ale co, škrtidlo na kapačku se doma najde.

Chris:
Nezáviď, včera v noci jsem šel okolo kontejneru na plast a našel je tam. Člověk nesmí být vybíravý a porozhlédnout se kde to jde. Nikomu to ale neříkej! A hnědý kristalon? Vím, že je na hydro nejlepší, ale pokud vím musí se dovážet například z Holandska. Ale pozor, Kristalon modrý se prodává i po půl kile (500l roztoku), jen se jmenuje Kristalon Start. :thumbup:

Pokud máš zájem o hnědý, bude lepší se zeptat na grower.cz, tam ho dost lidí používá a třeba by něco upustili.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod chris » 13 úno 2018 17:14

Dík za tip na plast kontejner, budu místní sledovat okem ostřížím :-)

Kristalon: a heleme, já furt říkam že to je banda mizerů, ono totiž složení kristalonu v hobby krabicích nikde na krabici ani na webu nedajdeš, to si musíš tak trochu naslepo krabici koupit, a až pak, během otevírání krabice najdeš tuším na vnitřní straně horní chlopně detailní složení. Tím pádem na hrátky ideální, zbytek balení kdyžtak hravě schroupnou moje chinampas jako součást kombinované stravy :-)
ad hnědý a imho ještě lépe, ten Universol: pro salát atp. asi netřeba nějak extra ladit, ale pro plodové kytky člověk fakt nechce v druhé fázi tolik dusíku jako má modrý. A taky potřebuješ plodům dodat vápník, atd. Ale to už je poněkud OT tohoto vlákna o svícení.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 13 úno 2018 17:15

chris píše:
13 úno 2018 17:14
...a taky potřebuješ plodům dodat vápník, atd. Ale to už je poněkud OT tohoto vlákna o svícení.
Neboli Kristalon červený, v půl kilovém balení známý jako Kristalon Květ a plod. :thumbup: Jo jsou to hajzlíci. Asi máš pravdu, jsme trochu OT.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Hydroponie a bylinky

Příspěvekod Lexter » 14 úno 2018 19:28

Tak lezte děcka, lezte:

44863

V každé kostce jsou tři semínka. Pro jistotu. Ještě že máme toho Darwina. Tedy měli jsme.

Výhoda rockwoolu je, že i při klíčení může klidně stát v trošce vody. I při promáčení v sobě váže velké množství kyslíku. Když jsem ho ale poprvé vzal do ruky, byl jsem překvapený. Je dost tuhý.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Hydroponie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů