foliovník

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: foliovník

Příspěvekod matoha » 18 led 2018 22:30

bez svetla sa v teple budú ťahať.fólia na otvorenom priestranstve pustí rastlinke viac svetla ako hociktoré jedno alebo dvojstranne otočené okno na byte či dome
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: foliovník

Příspěvekod tydzej » 13 úno 2018 09:08

:tiphat: Ahoj všem, tak nakonec rozhodování dopadlo úplně jinak. Byl jsem skoro rozhodnut pro obloukový polykarb. skleník 3x4m, po mnoha hodinách strávených na netu a po přečtení spousty recenzí, praktických zkušeností a cenových srovnání zůstal ve výběru skleník 3x6m a kvalitní konstrukce z jeklů, ne skládačku z hliníkových profilů. S 4mm polykarb., 6mm už je cenově jinde. Když už skleník, tak pořádný. Nicméně se mi nepodařilo sehnat firmu, která ho dodá za ještě rozumný peníz a v rozumném čase. Takže jsem to nechal pro letošek plavat...

... a koupil klasický fóliak 3x4,5m v zeleném provedení. Snad neuletí a něco vydrží. Zatluču do země pár ohnutých roxorů. A k tomu si snad postavím domado přístřešek ze zbytků plotových dílů překrytých obyč. igelitem cca. 2x2m na rostlinky, které by jinak byly venku v nádobách. Takový hokus pokus.

Ještě jednou všem díky za rady a inspiraci. :thanx:

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: foliovník

Příspěvekod pan_klobouk » 13 úno 2018 10:45

tenhle foliak mi uletel pri poslednim orkanu :D uplne to rozlamalo konstrukci a plachta fuc :D
pan_klobouk

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: foliovník

Příspěvekod honzek86 » 13 úno 2018 11:46

tydzej: Když už si dáš práci s ohýbáním roxorů a skládáním plotových dílů, tak to udělej celý homemade a je to, ne? :) kup v Hornbachu fólii z role, odstřihnou ti, kolik chceš. Záleží, co vyjde levnějc ;) jestli ta fólie, nebo hotový foliák.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: foliovník

Příspěvekod tydzej » 13 úno 2018 13:18

Tak uvažoval jsem i o homemade foliáku z kari sítí, špekuloval jsem pouze nad pořádným ukotvením do země. Ale letos to do jara nezmáknu, třeba přes léto udělám konstrukci a na další jaro si nechám jen fólií. Uvidíme.
Koupený fóliak už mám v garáži, jsem si dal předčasný dárek k narozkám.
A to jsem chtěl původně pěstovat rostlinky jen pod širákem, ty nej maximálně u jižní strany baráku. První vážná sezóna už stála nějakou tu kačku, ale co... koníčky něco stojí, ne?

to pan_klobouk: a jak dlouho vydržel? Nebo ulítl hned první sezónu??? :no:

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: foliovník

Příspěvekod pan_klobouk » 13 úno 2018 13:42

hele na konci prvni sezony,jak byla ta velka vichrice ,nemel narok to ustat :/ mam ho nekde na fotkach v lonskem vlaknu
pan_klobouk

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: foliovník

Příspěvekod chris » 13 úno 2018 15:38

Přístřešek s průsvitnou střechou je skvělá věc, speciálně pro rajčata je to mazec, ale i chilli bude hodně rádo že na něj neprší. Navíc z něj, při šikovném tvaru, rovnou můžeš sbírat vodu na zelévání těch nádob.

Marek47
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 bře 2018 09:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: foliovník

Příspěvekod Marek47 » 28 bře 2018 09:16

Zvažuju taky nějakou nějaké to venkovní překrytí pořídit a zatím u mě vyhrává fóliovník. Mám něco vyhlídnutého tady: https://www.a-market.cz/3537-foliovniky, ale zvažuju, jestli raději ten obloukový, nebo klasický. Myslím, že obloukový fóliovník by mohl vydržet větší zatížení větrem, ale zase se bude hůř opravovat, kdyby něco...přeci jen rovnou tyč vždycky nějak opravím, vyztužím apod., ale u těch oblouků je to složtější. Nedokáže někdo poradit z vlastních zkušeností, který bude rozumnější?


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů