Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod chris » 20 lis 2017 22:29

za mne: světla máš správně, líp se opečovává když nemusíš tlačit světlo 2-3 cm nad koruny kytek (intenzita světla na jednotkovou plochu klesá s druhou mocninou vzdálenosti) a taky to nemusíš tak často posouvat.
Dokonce bych řekl, že když to máš na předpěst, tak by jsi s touhle intenzitou možná mohl být tak rozmařilý, že bys je namontoval rovnou fixně až nahoru (odpadnou háky/řetězy/kladky, přibude několik cm pěstební výšky...).
Co tam nevidím je nějaká příprava na větráček, ani né tak kvuli chlazení, jako kvuli občasné simulaci nejdřív vánku a později větříku (ať si kytky posilují kostru a připravují se na venek plus ať to plísně nemají tak snadné).

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod Lexter » 20 lis 2017 22:55

chris píše:
20 lis 2017 22:29
Co tam nevidím je nějaká příprava na větráček, ani né tak kvuli chlazení, jako kvuli občasné simulaci nejdřív vánku a později větříku (ať si kytky posilují kostru a připravují se na venek plus ať to plísně nemají tak snadné).

Díky za připomínku. Větrání mám řešeno jednoduše. Strop bude volný, nepotřebuji ho díky reflektorům. Podlaha bude laťková a tedy v praxi to bude vypadat tak že teplý vzduch bude stoupat nahoru, unikat prázdným stropem a místo něj se natlačí nový od podlahy. Mám to vyzkoušené na menší verzi boxu pro bylinky. Je tam pokojová teplota po celou dobu svícení. Ale na chlazení ses neptal... Sakra... Lépe číst Honzo.

Větráček tu mám takový malý šikovný na klipsnu. Díky lištování ho budu moci upíchnout jak budu chtít a jak bude potřeba.. Modelovat ho by byla strašná pruda. Mám tendence dělat vše pořádně takže bych nejspíš modeloval i elektroniku i když vidět není. :dunno: Aji ty zářivky na modelu mají vymodelované úchyty a trubice. :D Jo jsem pako.

Obrázek

Co se týče výšky, není daná zatím. Jako ovšem žádný z rozměrů. Stavět budu až podle výsledku názorů tohoto vlákna. Celý závěs svítidel je rozmyšlen jako dvě oddělitelné lišty s háčky a řetízky, jednoduché, účinné. Takže je možné si s tím hrát i během pěstování. Celé to bude sešroubované, takže mi nevadí ani větší rozměr, na jaro a léto se to rozmontuje a hodí do kouta. Do ledna se nechá jedna zářivka pro bazalku a další bylinky nebo do doby než je vytlačí zelenina. :thumbup:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod Lexter » 23 lis 2017 10:30

Tak tady to je upravené. Celková pěstební plocha je 1,65m2. Přebytky můžu klidně rozdat. Asi jich bude dost. :thumbup:

Obrázek

Příští týden jedu pro materiál. Díky za spolupráci!
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod Lexter » 08 pro 2017 12:59

Úá, materiál mám doma (celkem i proschl), cirkulárka mi prsty ani nic jiného neuřízla a zkusmo jsem na zem dal základnu. Sakra, já vyrábím plantáž! Můžu si klidně dovolit předpěstovávat v třílitrech. Nebo budu prodávat sazenice. V půllitrech se jim tam pár set vejde :D :D :D. Prostor na to v novém pokoji mám, ale možno to lehce zůžím. Je to obluda. Na druhou stranu se mi ale znovu s cirkulárkou zacházet nechce. Je to nebezpečná potvora. Jednou mi sekla do suku. Nepříjemné jak to dřevo poskočí.

Teď flexa, bruska, vrtačka. O víkendu bude co dělat. I když to nevidím na práci delší jak pár hodin.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod Lexter » 13 pro 2017 16:14

Hurá, mám tmel. Přece jen ta flexa a hlavně cirkulárka se mohou sem tam zaseknout a udělat nehezký vryp nebo i vykousnou třísku. Mamka mi říká že jsem nemocný perfekcionalista... Asi jsem.

Edit: Základní kostra je pohromadě. Můžu si to klidně patentovat jako mobilní hangár pro nákladní letadla.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod honzek86 » 14 pro 2017 16:50

Jaké máte zkušenosti s osvětlením a ventilátorky v grow boxech jako je tento, vzhledem k vlhkosti, která tam vzniká? Asi nepoužíváte zařízení s vysokým IP krytím - to byste se nedoplatili, co? :) Dáváte to dovnitř? Ještě jste nikdo neměli zkrat? Myslím např ten ventilátor v boxu Lextera o 3 příspěvky výše :) asi mi jde hlavně o světlo - napadlo mě provrtat jen dírku na kablík a dát světlo na prasáka dovnitř, abych nemusel dělat díru do vrchního deklu. Zkoušel to někdo?
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod Lexter » 14 pro 2017 19:43

honzek86 píše:
14 pro 2017 16:50
Jaké máte zkušenosti s osvětlením a ventilátorky v grow boxech jako je tento, vzhledem k vlhkosti, která tam vzniká? Asi nepoužíváte zařízení s vysokým IP krytím - to byste se nedoplatili, co? :) Dáváte to dovnitř? Ještě jste nikdo neměli zkrat? Myslím např ten ventilátor v boxu Lextera o 3 příspěvky výše :) asi mi jde hlavně o světlo - napadlo mě provrtat jen dírku na kablík a dát světlo na prasáka dovnitř, abych nemusel dělat díru do vrchního deklu. Zkoušel to někdo?
S vlhkostí problém mít nebudeš pokud nebudeš mít uzavřený systém. Třeba trávě se vzduch vlhčí, ale paprikám netřeba.

Klidně ho dej dovnitř, budeš řešit spíš odtah tepla pokud to budeš mít uzavřené než vlhkost.

Jinak mám svítidla s IP65 i proti tryskající vodě. Na 2x36W, cena 360kč tuším.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Dimenzace boxu vzhledem k dostupnému osvětlení

Příspěvekod honzek86 » 14 pro 2017 21:47

Tak to jsi sehnal dobře. Já jsem dnes koupil za 220 IP20. Páč to bylo na rychlo.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů