Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod Ondřej Liška » 28 říj 2017 14:12

Kolegové, je nějaký rozdíl mezi Perlitem co se používá ve stavebnictví a Perlitem přidávaným do substrátu? Děkuji

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 28 říj 2017 15:05

Zalezi jestli je to skutecne Perlit nebo Liapor nebo jak se to jmenuje.
Ja kupoval na higarden 100l Perlitu za 500 nebo 600,- a je po starostech

Uživatelský avatar
oskar69
Stálý člen
Příspěvky: 759
Registrován: 05 srp 2014 14:35
Reputace: 808
Obrázky: 0
Bydliště: uherskohraďišťsko

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod oskar69 » 28 říj 2017 17:58

tusim agroperlit by měl obsahovat minimum prachu - měl by být tríděný. Osobně co sem viděl tak prach je všude, a pokud chceš míchat s hlínou tak je to uplně jedno

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod chris » 28 říj 2017 18:24

afaik: když vynechám horší homogenitu velikosti částeček, což je pro moje "balkonové chinampas" nedobré ,ale v klasickém květníku to člověka trápit nemusí, tak bych hlavní potenciální zádrhel viděl v tom že:
- u stavebního materiálu jako je perlit, keramzit, atp. se nepočitá s použitím, kdy se dlouhé měsíce až roky louhuje ve vodě, která hned poté přimo vstupuje do potravy člověka. Takže nějaká ta špetka nežádoucích sloučenin vůbec nevadí, stačí že to je pod limitem i kdybys každodeně olizoval stěny :-) Zatímco když se to objemově vylouhuje...tak už je potřeba limitů přísnějších... a hlavně aby je alespoň semtam ve výrobě vůbec někdo zkontroloval :-)
- naopak, pro nějaké specifické stavební technologie může být velmi žádoucí, aby dodávky perlitu atp. byli už z výroby ošetřeny/napuštěny něčím, co stavbaři technologicky pomůže, ale pěstitele nepotěší.

netopier
Stálý člen
Příspěvky: 179
Registrován: 16 zář 2017 00:10
Reputace: 11
Obrázky: 0

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod netopier » 20 pro 2017 13:54

skusal niekto z Vas tento substrat?
http://www.growland.sk/sk/detail/light-mix-50-l
ak ano ake s nim mate skusenosti

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 20 pro 2017 15:09

Biobizz ma dobra hnojiva, ale substraty ma podle me lepsi firma Canna, vice mas info v sz jak jsi mi psal.

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod honzek86 » 17 led 2018 13:29

Chápu to správně, že první přesazení (např. Jiffy tablety) do většího už provádím do speciálního substrátu, který je předhnojený (tzn. ne do výsevního, ale např. do té Forestiny pro papriky a rajčata)? kromě Rocot teda, jak jsem pochopil, ty by měly jít poprvé ještě do výsevního a přihnojovat pomalinku ... je tak?
Omlouvám se za pro mnohé blbý dotaz, ale jedu to letos poprvé :) doposud mám zkušenosti tak max. s růstem plísně ve sklepě a hub v lese :D tak bych to nerad zvojtil... asi se tu budu teď v různých vláknech dost ptát, tak to se mnou zkuste vydržet :thanx:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký použít substrát na pěstování chilli papriček

Příspěvekod Tea Racer » 17 led 2018 13:34

Já to dělám tak, že jiffy už bud zasadím do klasického substrátu s perlitem a tam dám granulovaný konský hnuj, ziviny se uvolnují pomalu....
Pokud použijes předhnojený tak nicim nehnoj. V zásade mas dvě cesty, bud prirodne organicky, nebo chemicky můžes hnojit. Připadne tedy to smíchat. Já hnojim jen kravskym granulovaným, pak slepicim tekutym, občas guano a vitality komplex.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů