Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Jichis
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2022 13:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Příspěvekod Jichis » 18 kvě 2023 21:29

Dobrý den, chilli papričky mám na balkóně ve fóliovníku asi začátkem druhého týdne v květnu jsem je tam dal a zdá se mi že moc nerostou přitom jsem je od semínka pěstoval v jiffu a pak v květináči který se může zasadit do hlíny a rozloží se. Nevíte v čem může být problém? Je tedy pravda že zatím moc slunečných dnů nebylo to jediný mě napadá jako problém proč nerostou. A ještě jsem se chtěl zeptat jak velké rostliny máte teď za půlkou května? Díky za radu a pěstování zdar Honza.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Příspěvekod Mikymoto » 18 kvě 2023 22:36

Nevím jakou teplotu máš v tom foliáku na balkoně, ale chlad paprikám moc nesvědčí a může dost výrazně zpomalit, nebo na čas zastavit růst. Druhým důvodem může být prostor pro kořeny - tedy velikost květináčů, kterou jsi neuvedl. Když jsi přesazoval z jiffu - sundal jsi košilku, nebo jsi ji tam nechal? Kořeny prorostly bezproblémově i ty rozložitelné (předpokládám rašelinové) květináče?

Moje kytky čekající na svou šanci ve velkých jogurťácích mají teď většinou lehce přes 30 cm.

peret
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 23 srp 2022 10:31
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové 230 m.n.m

Re: Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Příspěvekod peret » 18 kvě 2023 23:43

řeknu to lapidárně, když dáš kytku z tepla do zimy tak zpomalí růst, když ji přesadíš potřebuje čas zakořenit. Pokud ji chceš trochu pomoct je dobré zalévat večer odraženou vodou okolo 30°C, aby květináč přes noc tolik neprochladl. navíc rozložitelný květináč se dřív rozpadne pokud je vlhký, ale nepřelévat, voda co zbývá v podmisce víc než hodinu po zalití je navíc a může se slít.
Mám ještě spoustu dobrých rad, ale Vám už docházejí... :chilli11:

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Příspěvekod Bonebreakers » 20 kvě 2023 21:18

Tak obecná poučka jak zelévat : "Vždy ráno nebo večer, když není teplota půdy příliš vysoká. Papriku je třeba zalévat vodou, jejíž teplota je přibližně stejná, jako teplota půdy. Maximální možná odchylka se pohybuje v rozmezí 4 - 6 stupňů celsia."

Použít radu o odstáté vodě o teplotě 30°C, tak podle mně pošleš papriky pá pá do paprikového nebe :respect:, ale jsem asi :wall:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

peret
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 23 srp 2022 10:31
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové 230 m.n.m

Re: Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Příspěvekod peret » 21 kvě 2023 02:23

Vycházím z dotazu: květen, velký rozdíl nočních a denních teplot, fóliák, balkon. Venku 0 - 25°c, ve foliáku 5 - 30°C .Pokud vím, že v noci bude jasno = zima zálivka večer pomůže zvýšit teplotu i relativní vlhkost a omezí noční chlad. V takovém případě se vejdu do tolerance +6 °C mírně zvýším teplotu půdy a částečně i rostliny.
Lepší teplé pivo než studená Němka...
Mám ještě spoustu dobrých rad, ale Vám už docházejí... :chilli11:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozastavený růst papriček + velikost rostlin

Příspěvekod gandalf » 21 kvě 2023 11:45

Někdy se také stane, že rostliny v malém prostoru vytvoří kolem stěn nádoby těsný obal a ten nějaký čas brání prorůstání nových kořenů. Pokud rostlina zároveň nasadí i na květ, tak to neutáhne a končí. Takže rostlina "stojí" než kořeny prorostou. Proto je lepší ten obal z kořenů narušit /jako obal jifu/.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů