Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Tea Racer » 22 srp 2021 14:03

Rocottu se nejlépe daří v přístinu. Když jsem ji mel na plném slunci, tak to bylo znát. Pokud tam není škůdce, bude to sluncem.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod chris » 22 srp 2021 14:14

Rocota jsem sice ještě neměl, ale tohle bych viděl na poměrně jednoznačný nedostatek dusíku. Počasí sice nějakou roli hrát bude, ale máš to v látkáči, takže přemokření a tím pádem načatý kořenový systém nehrozí. Být to moje kytka tak už dávno přihnojuju něčím s (přiměřenou) hojností dusíku. A klasika, raději víckrát slabší dávkou, počkat si jak kytka zareaguje, než tam naprat jednorázově brutál.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Bacula » 22 srp 2021 16:27

Souhlasím s názorem Chrise, rostlinka mi přijde hladová.
Bacula

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Trixy » 22 srp 2021 21:02

Děkuji vám za názory,myslel sem si to...

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Tea Racer » 22 srp 2021 21:27

Jsem trochu v rozpacích, výživa je základ, tys to vůbec nehnojil? Na první pohled to vypadá jako rostlina bez výživy, ale předpokládal jsem, že výživu jsi zajistil. :-) A řešíš jiný problém. Ostatní papriky o kterých píšeš vypadají stejně? Jinak rocotta plňená sýrem a zapačená, je pohádka....

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Trixy » 22 srp 2021 23:35

Tea racer: rocoto sem bral jako takový pokus omyl ,dal sem ji na jaře do textilního květináče (hlína smíchaná s hrstí granulovaného kravského) a dal sem ji víceméně do stínu s tím že si žila až doteď v podstatě svým životem. Dva plody už jsou zralé a já si řekl že by si zasloužila nějakou péči,chtěl bych jí pak zazimovat ( nikdy sem to nedělal).
Ostatní papriky o kterých píšu mám ve skleníku a už pomalu ale jistě lezou z okna ven :laugh: (aji mango a aji fantasy ), jak sem psal v jiném vlákně měl sem lehce problém na své fakt asi nejoblíbenější papričce Sugar rush peach (musím si zajistit čistě osivo do dalších sezón,páč ve skleníku je fakt džungle) se sviluškou,nakonec sem jí tam fakt našel a myslím podle listu že došlo i k rozšíření na okolní papriky,takže sem skleník stříkl (byť to nerad dělám) vertimecem a snad bude klid...no snad to dokupy dává nějaký smysl,palu zdar

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Tea Racer » 23 srp 2021 08:40

Aha, takže hnojení granuláčem proběhlo. Sviluška asi také, protože to vypadá jako od svilušky tedy....
Já měl rocotto doma (viz mé starší vlákna) bylo 3 metrové, ale moc neplodilo, na balkoně ano. Pokud bylo na slunci, nic moc, když jsem ho dal do polostínu, paráda.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod Pedro » 24 srp 2021 00:13

Tea Racer píše:
23 srp 2021 08:40
Aha, takže hnojení granuláčem proběhlo. Sviluška asi také, protože to vypadá jako od svilušky tedy....
Já měl rocotto doma (viz mé starší vlákna) bylo 3 metrové, ale moc neplodilo, na balkoně ano. Pokud bylo na slunci, nic moc, když jsem ho dal do polostínu, paráda.
Já mám rocoto třetím rokem. První rok dostalo skvělé stanoviště ve stímu a závětří. Výsledkem bylo 0 plodů. Nic, sice kytka jako kráva, květů asi milion a nic. Loni a letos stejné stanoviště, jak říkám, žásné s*aní s tím. Takže plné slunce, dostává co ostatní a až si vzpomenu, tak vyfotím. Jedna kytka je trošku mizernější, protože se mi ucpaly odtokové díry v kbelíku a stálo den ve vodě, ale jinak obě kvetou a plodí jak protržený.
Takže za mne houby stín, prostě slunce, vodu a výživu. Klasika.
73829
74979
A loni
67995
67994
69603


Zpět na „Capsicum Pubescenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host