Pepinuv první rok

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Kuki058
Stálý člen
Příspěvky: 538
Registrován: 09 led 2020 16:37
Reputace: 1317
Obrázky: 0
Bydliště: Hrhov 216 m n. m.

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Kuki058 » 02 čer 2021 15:53

Nádherné rastlinky :respect: :tiphat:

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 05 čer 2021 21:44

Diky...

Dneska jsem si trochu hral a nechal se inspirovat paprikosudama, ktere jsem tu vykoukal v sousednich vlaknech. Akorat jsem nemel sud...... Tak jsem udelal hokus pokus s paprikokyblem. :-D
736897369173690

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod chris » 05 čer 2021 22:17

ad vermikompost: čeče tak mne čekalo poněkud nepříjemné překvapení, to spodní plato co tam bylo už od podzimu bylo poměrně dost vodnaté a blátivé. Nefotil jsem to, hlavně kvuli tomu že když jsem viděl konzistenci (a taky to jak hodně se zmenšil objem) tak jsem ho místo uložení rovnou osadil znovu jako vrchní patro, nechal tu vlhkost vykapat do spodních pater, a ještě k tomu něco přihodím aby to prošlo cyklem ještě jednou.
Poté co to za 2 dny vykapalo, tak už by to bylo v pohodě použitelné, ale už to nechám jak to je, tj. projde to druhým cyklem.
Zjevně se u mne projevilo to, že jak týdny pršelo (a na balkóně u mne jde déšť na žížalí palác šikmo), tak opakovaně stékal déšť po stěnách pater a zatékal dovnitř. Ani se moc nedivím, za prvních 20. dní května tu spadlo 91 mm. A zpětně jsem si uvědomil že to bylo vidět i na barvě žižaláku, musel jsem stáčet často a byl hodně světlý.
Btw, taky mne tohle patro poučilo abych tolik neflákal nadrcení vaječných skořápek. Vím že jsem na to loni koncem sezóny hodně kašlal a házel tam i velké kusy, daleko větší než v první polovině roku (i když vím že se to nemá). A ono tam existuje taková dost ostrá hranice pro velikost kousků skořápek, do určité velikost (pár mm) skoro všechno úplně zmizí, kusy nad tuhle kritickou velikost zůstanou skoro nedotčené rozkladným procesem.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 07 čer 2021 15:34

Chrisi díky za info, skořápky drtíme úplně na prach, v tom problém nebude. Déšť na naše žížaly taky vliv nemá, protože máme kompostér normálně v pokoji.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 13 čer 2021 21:58

Lidi pomoc! Neustale mi na zahon chodi hrabat nejaka kocka z okoli a nevim jak se ji zbavit. V baraku je pes, ale to je prd platny, nejaky postriky s cesnekem a chilli taky nefungujou. Uz mi podruhy vyhrabala cast afrikanu a zacina me to lehce s*at. :-)

Nekde jsem cetl, ze se ma po zastipovani ruzi ten bordel s trnama nahazet do zahonu a mica si to hrabani rychle rozmysli, ale bordel z ruzi je davno fuc, takze tahle moznost odpada.

Edit: hlavne je problem ze sem tech kocek leze vic, takze potrebuju zpusob co je bude vsechny motivovat chodit delat bordel k sousedum, nebo na pole...

Kuki058
Stálý člen
Příspěvky: 538
Registrován: 09 led 2020 16:37
Reputace: 1317
Obrázky: 0
Bydliště: Hrhov 216 m n. m.

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Kuki058 » 13 čer 2021 22:23

Kámo.... :D mi máme 3kusy mačiek a to je v .... Kde zariješ len tak ran-dom už sú tam...všetko čo je skultivované berú za wc/ležovisko,alebo ich len zaujíma čo to tam ten človek zase dal.... odporúčam bulteriéra,tigra alebo napichať všade konáriky ktoré vyvalia a vys*rú sa ti nato akože gesto mieru alebo čo ;)
Na nente som včera našiel plašiče na kuny...možno také niečo,alebo ešte ak tak sokol/orol ;/...víš jak :D
Ps: nafotim keď budem doma jalapeños :D

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2223
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3633
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Bacula » 13 čer 2021 23:03

Nám si chodila lehat kočka do takové menší borůvky, zapíchali jsme kolem ní tyčky a konečně se vzpamatovala. Až budeme na zahradě, vyfotím to. Jinak je pravda, že rády chodí kadit do toho mulče, co sypu kolem rajčat. No tak to lopatkou seberu....
Bacula

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 15 čer 2021 16:10

Ja nikde bobky nenasel (tedy az dnes se jeden zjevil na dlazbe) ale vzdy to tam jen rozhrabe a jde dal.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů