Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Poliss88 » 05 kvě 2021 21:36

Tak schválně co si o tom myslíte? Mám zhruba 130 kytek a nějakých 40 druhů a vše v pohodě. Tohle je Thunder Cacho Brown, jediné dvě rostliny co mám a oboum se v podstatě ve stejnou chvíli začali točit listy opačně a jakoby uvadat. Na rostlině vlevo už opadávají spodní listy, jinak se rostlina tváří naprosto zdravě. Jsou to 3 měsíce staré sazenice pěstované 1,5 měsíce pod světly a nyní jižní okno. Substrát je Plagron Lightmix, květináče 0,5 litru. Dvakrát aplikován v zálivce lignohumat a jednou asi měsíc zpět Vitality Complex rajče paprika. Zaléváno jako vše ostatní až do úplného vyschnutí cca 1x týdne odstátou vodou, takže za mě to přelitý opravdu není. Někdo nějaký nápady co tohle způsobuje? Na listech nic, v hlíně taky nic, až na ty listy vypadá zdravě a nasazuje nové květy.
731467314773148
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Bonebreakers » 06 kvě 2021 00:33

Neotevřel jsi na ně okno, že by nějaký průvan ? Podle toho co píšeš mi už nic jiného nenapadá :dunno:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3499
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3583
Obrázky: 0

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod MartinS » 06 kvě 2021 10:01

Jako zaliti az do uplneho vyschnuti a sveseni listu, si muzes dovolit u vetsich kytek(a stejne to uplne nemohu doporucit) U techto sazenic bych to tedy nedelal.
Neni potreba to takto delat. Jedna se tak trochu o dogma. Je to spis takova prvni pomucka pro novacky aby ustavicne neprelevali chilli.

Jinak to ale dlouhodobe nedela dobrotu. Zaliti jednou tydne znamena, ze mas nekde problem.
Zdrava rostlina, takto maly kvetinacek, vypije do dvou dnu.
(vezmu v potaz zalivku 1/4 objemu substratu) pokud je to 0,5l, zalevej pravidelne mensi mnostvni ale casteji.
Tj kolem decky a pul cca 2-3x tydne podle potreby.

Podle fotky kytky proste nemaji vodu. Kdyz je nechas vyschnout az do proschunti substratu, ktery pak neudrzi novou davku vody, tak se neni cemu divit.
U vetsich to nemusi byt problem, maji korenu hodne a substrat je hloubeji jeste vlhky.

Listy kytka shazuje, protoze uz je neuzivi, tak aby prezila tvoje tyrani.

Defacto stridas dehydrataci s prelitim, pokud zalevas 1x tydne. Chapu ze je to pohodlne zalevat takto, ale viditelne jim to neprospiva.

Neco jineho je to pak u vzrostlych keru, kde mas 30l kvetinac, tak kdyz neprazi slunicko, narves tam pomalu 5 litru vody a vydrzi ti to tyden.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9055
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Tea Racer » 06 kvě 2021 12:24

Ještě se zeptám, nejsou náhodou nad topením? Nepozoruješ škůdce na listech? Spíš to vidím na suchý vzduch a změny teplot.

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Poliss88 » 06 kvě 2021 19:03

MartinS píše:
06 kvě 2021 10:01
Jako zaliti az do uplneho vyschnuti a sveseni listu, si muzes dovolit u vetsich kytek(a stejne to uplne nemohu doporucit) U techto sazenic bych to tedy nedelal.
Neni potreba to takto delat. Jedna se tak trochu o dogma. Je to spis takova prvni pomucka pro novacky aby ustavicne neprelevali chilli.

Jinak to ale dlouhodobe nedela dobrotu. Zaliti jednou tydne znamena, ze mas nekde problem.
Zdrava rostlina, takto maly kvetinacek, vypije do dvou dnu.
(vezmu v potaz zalivku 1/4 objemu substratu) pokud je to 0,5l, zalevej pravidelne mensi mnostvni ale casteji.
Tj kolem decky a pul cca 2-3x tydne podle potreby.

Podle fotky kytky proste nemaji vodu. Kdyz je nechas vyschnout az do proschunti substratu, ktery pak neudrzi novou davku vody, tak se neni cemu divit.
U vetsich to nemusi byt problem, maji korenu hodne a substrat je hloubeji jeste vlhky.

Listy kytka shazuje, protoze uz je neuzivi, tak aby prezila tvoje tyrani.

Defacto stridas dehydrataci s prelitim, pokud zalevas 1x tydne. Chapu ze je to pohodlne zalevat takto, ale viditelne jim to neprospiva.

Neco jineho je to pak u vzrostlych keru, kde mas 30l kvetinac, tak kdyz neprazi slunicko, narves tam pomalu 5 litru vody a vydrzi ti to tyden.
No hele asi máš pravdu, ale jako ten týden jsem střelil od boku, je to tak každých 5 dní dvě až tři deci dostanou. Jde o to, že ostatní jsou v pohodě úplně a tyhle dvě jsou těžký herečky teda 😁
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Poliss88 » 06 kvě 2021 19:05

Tea Racer píše:
06 kvě 2021 12:24
Ještě se zeptám, nejsou náhodou nad topením? Nepozoruješ škůdce na listech? Spíš to vidím na suchý vzduch a změny teplot.
[/quote

Škůdci na listech nejsou vůbec, ale nad topením kytky jsou, jako většina teda každý rok, když to takhle predpestovavam pořád stejně, proudění vzduchu mě nenapadlo teda, zajímavé 🙂
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Laďa » 09 kvě 2021 12:26

Tea Racer píše:
06 kvě 2021 12:24
Ještě se zeptám, nejsou náhodou nad topením? Nepozoruješ škůdce na listech? Spíš to vidím na suchý vzduch a změny teplot.
Moje rostliny jsou taky u okna na parapetu nad topením a žádný problém se neobjevil.
Jinak já zalevam každy den, maximálně ob den s 0,5 l květináčem.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9055
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčení listů u sazenic Thunder Cacho Brown

Příspěvekod Tea Racer » 09 kvě 2021 16:13

Laďa píše:
09 kvě 2021 12:26
Tea Racer píše:
06 kvě 2021 12:24
Ještě se zeptám, nejsou náhodou nad topením? Nepozoruješ škůdce na listech? Spíš to vidím na suchý vzduch a změny teplot.
Moje rostliny jsou taky u okna na parapetu nad topením a žádný problém se neobjevil.
Jinak já zalevam každy den, maximálně ob den s 0,5 l květináčem.
Což to já je tam mám taky, ale stačí více topit a chladný vzduch a je to. Pak už máme podmínky každý zcela jiné.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti