Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 18 dub 2019 15:47

Postupně dávám tento týden ven, viz moje vlákno.
Ale ber to tak že je to balkonoterasa, nádoby, a dost pečlivě vybrané pěstební pozice do kterých jdou první pokusné kytky, mám je průběžně na očích, není jich moc takže je zvládnu i pozdě večer překrýt netkankou když nebudu mít z krátkodobé předpovědi dobrý pocit, atd.
A hlavně: letošní jaro mám poprvé přesná meteodata měřená pár desítek metru od bytu, takže jdu do vysokého rizika abych si nabral zkušenosti pro další roky. Do volné půdy bych ještě chvilku počkal, s vyjímkou nějakých extrémně dobrých pozic typu závětří u stěny směr jih a otevřeno směrem na východ aby se hned po východu slunce mohly prohřát, dobré mikroklima lokality kde se pěstuje,...atp., bych si myslel že půda ještě vůbec není prohřátá a pokud se k nim dostane vítr tak se uplatní místo teploty zdánlivá teplota, rázem bude např. z -1,5 °C efektivně nějakých -4,5° a pokud kytky vůbec přežijí, tak než se uzdraví a rozhodnout se znovu růst tak uplynou klidně 3 týdny a místo zisku tím člověk kytky v důsledku zabrzdí.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 18 dub 2019 22:13

Trixy rajčata vše doženou. Mně se pravidelně vyskytne "na poli" samovýsev z předchozího roku a když dojde na zrání, tak je skoro nepoznáš od těch rychlených /roste to jak kopřivy :-)/ Loni se mi dokoce zdálo, že tam rostla rajčata, která jsem nikdy neměl :-) /nějaká červená vajíčka, tak 5cm na výšku/. Letos mám jen 45 sazenic - asi část rozdám. Dost je zájem o ty čínský čmeláky.

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Trixy » 24 dub 2019 07:12

Co je to čínský čmelák? :dunno:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 24 dub 2019 09:13


Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 24 dub 2019 13:02

Mám vysázené saláty, brambory, cibuli žlutou, červenou i zimní. Vysetou petržel, mrkev .... Sazenice rajčat i chilli pěkně rostou, tak to ještě cca měsíc vydržet a budu mít větší byt :-) Snad někam zasadím i dvě kustovnice /pokud máte zkušenost, tak se podělte, prosím/.


Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod padr » 26 dub 2019 13:03

Hlásím první letošní sklizené ovoce - zimolez kamčatský (aka kamčatská borůvka). Mám je vedle skleníku, takže jim možná pomohl k rychlejšímu zrání. Oproti loňsku mají skoro 2 týdny náskok. A to jsem si vloni řkal, jak je všechno brzo.
57159

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 28 dub 2019 22:07

Ovlivněna Padrem jsem zkontrolovala naše Kamčatky, u nás obě zatím ve slušivé zelené. Dnes jsem likvidovala růžičkové kapustičky, nedám na ně dopustit. Nenáročné, celou zimu po ruce, sklizeň od podzimu, vydrží přes zimu, dnes z nich otrhán ještě kbelík.
57207
Bacula


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů