První papričkový pokus

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: První papričkový pokus

Příspěvekod Filichilli » 19 črc 2014 14:16

Konečně plodí a pěkně :) A mám radost, že nejsou nijak hybridizované, paráda ! :)

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: První papričkový pokus

Příspěvekod Tehir » 24 črc 2014 12:22

Holkám už bude skoro půl roku (většině), takže nabízím rekapitulaci:

Obrázek
Costeňo Amarillo se vytasilo s množstvím plodů.

Obrázek
Druhá rostlina je taky obsypaná, zbylé dvě sežral v nevhodnou dobu slimák a jsou z nich zakrslíci s pěti osamělými papričkami.

Obrázek
První centimetrové habanero, zbytek květů stále vytrvale opadává.

Obrázek
Thanksgiving, nejvděčnější kytka.

Obrázek
Loco, čekám na změnu barvy.

Obrázek
Black Pearl konečně přestaly opadávat a tak mám naději, že mi do zimy něco dozraje.

Obrázek
Mulato Isleňo, po posledních teplých nocích přírůstky na plodech zhruba půl centimetru za den.

Obrázek
Jalapeňa od souseda se tváří spíš jako kozí rohy, ale zas tak moc mi to nevadí, když je jich tam tolik. :chilli11: :chilli11: :chilli11:

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: První papričkový pokus

Příspěvekod Tehir » 18 zář 2014 15:11

Kolem dovolených jsem nestíhala updatovat, takže jen dvě fotky z prvního sklízení- zatím všehovšudy něco přes půl kila, ale jsem se svým prvním pokusem spokojená.

Obrázek

Obrázek

Co není na semena, suším v troubě horkým vzduchem. Costeňo amarillo má tenké stěny, je to hned, ostatním to trochu trvá.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: První papričkový pokus

Příspěvekod proki73 » 18 zář 2014 19:45

krásná práce vypadají moc dobře hned bych jednu skousnul

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: První papričkový pokus

Příspěvekod Tehir » 22 zář 2014 12:03

Právě jsem se v celkovém součtu sklizených plodů dostala nad kilo a ještě tam trochu mám, něco převážím na nové stanoviště domů, něco rozdám k zazimování, něco si vezme můj milý do práce a některá nedochudčata půjdou na kompost. :) Tento úspěch slavím sušením jako o život a nějakým tím zavařováním, nejraději používám malé skleničky, líp se rozdávají.

Zavařené papričky v kyselém nálevu, mix druhů+česnek a cibule.
Obrázek

Usušené holky z minulého příspěvku:
Obrázek

Mám ráda sladké medové omáčky a mám ráda kousky, rozmixovaný kečup si taky dám, ale když to má kousky, beru si to hned. Takže tady je sladká omáčky s limetkou. Kousíčky hořké citrusové kůry jí právě dělají tak zajímavou, jinak jde o omáčku, jakou by mohli prodávat i ve vaší nejbližší vietnamské večerce. :)
Dovnitř přijde kromě paprik nakrájená limetka, cukr (hodně cukru), sůl, cibule, šalvěj a kousek masoxu.

Obrázek

Všechno se vaří spolu v hrnci a přidává se cukr, dokud nevznikne medovitá konzistence, nejlíp se to vyzkouší, když si lžičku tekutiny přendáte na studený talíř, za horka je řidší. Kdo chce ještě hustší, může přidat trochu želatiny nebo škrobu, já to ale nedělám. Cibuli tam mám bílou i červenou, která vypadá krásně. Bohužel po několika týdnech ve sklenici vždycky vybledne.

Obrázek

A tady už pózuje s lososem a rajčaty:

Obrázek

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: První papričkový pokus

Příspěvekod proki73 » 22 zář 2014 14:05

nádhera a ten losos :angry1: :angry1: :angry1: tak snad bude další sezona ještě lepší :)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti