Scrat 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Scrat 2021

Příspěvekod Scrat » 17 led 2021 23:20

Zdravím všechny, nová sezona za dveřmi. Po loňské zkušenosti, kdy oba balkony pohltily rostliny, jsem se na konci chlácholil, že za rok toho musí být méně…vysvětlovat, co následovalo dále, je asi nošení dříví do lesa. Narazil jsem na Fatalli seeds + inspirace ve vašich vláknech a už to jede. Nicméně zařekl jsem se, že rozhodně nebudu klíčit tolik semínek – minimálně u druhů co jsem již měl. Člověk si pak říká, že to protřídí, ale…

Nakonec se mi nepovedlo přezimovat žádnou rostlinu v plné velikosti, všechny dříve nebo později odešly. Nicméně jedno pozitivum pokus měl, vlastně dvě. První, že na jedné Jalapeno verzi mi dokonce vyrostly papričky a u Habanero Red zvládly dozrát všechny (byly jich desítky, když šla dovnitř) a druhé pozitivum, člověk si alespoň odpočine a natěší se na další sezonu.

Aktuální – finální :-D playlist:
zeleně co vylezlo bez problému, oranžově po druhém výsevu
pozn. vše kromě Jalapenos namočeno v roztoku lignohumátu 18.1., do pařníku 19.1.

Co jsem měl loni a budu opakovat:
Aji Charapita (zkusím ze semínek loňské rostliny)
Rocoto Manzano Red (zkusím ze semínek loňské rostliny)
Habanero Tasmanian
Rodeo
Habanero Chocolate

NuMexSuave Orange
Peter Penis Red (třeba tentokrát vyroste i nějaká, co bude odpovídat názvu :whistle: )
Bonda Ma Jacques
Habanero Red


Nově:
Bhut Jolokia Yellow
Aji Mango
El Oro
Sugar Rush
Aji Jobito

Aji Norteno
Bishop‘s Crown
Shishito

Moruga - dostal jsem jako bonus k objednávce, vůbec nevím, co s ní budu dělat, vyroste-li, ale tak zkusit se to musí :veryhot:

Mimo původní plán:
Fatalli White (namočeno 30.1.)
NuMex Twilight (namočeno 1.2.) jako pokus o indoor okrasku
Jalapeno NuMex Pinata (namočeno 1.2.) ta mě loni moc nenadchla, ale když jsem dával ostatní Jala, tak jsem našel ještě semínko

A nakonec Jalapenos: :jalapeno:
namočeno v roztoku lignohumátu 1.2., do pařníku 2.2.
Maylon
Senorita
Jalastar
Orange - nové
Naposledy upravil 6 dne Scrat; celkem upraveno 16x.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Scrat 2021

Příspěvekod Baron z Žop » 19 led 2021 04:58

Zdar Chlape!!! Seznam je hodně na pána a s tou Morugou si hlavu nelam, zakrojíš a řekneš si fůů to jsou prdy,huba mi hoří :veryhot: to už né! Ale jakmile přestane pálit tak si řekneš no zkus to ještě jednou a podruhý, potřetí a nakonec budeš rád žes ji vysel!!! :thumbup:
Naposledy upravil 1 dne Baron z Žop; celkem upraveno 19x.

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Scrat 2021

Příspěvekod Faboš » 19 led 2021 05:27

Líp bych to neřek :thumbup: :thumbup:

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Scrat 2021

Příspěvekod chilmix » 19 led 2021 08:42

Ahoj, ať to sype v nové sezóně
Ta Moruga, no, něco na tom bude, jinak mě to připomnělo příběh z podzimu...
To takhle náhodou sedíme v hospodě a kámoš rozdává na ochutnávku. Byl štěstím bez sebe, že ji vypěstoval a cítil potřebu se podělit.
Jak už to bejvá, tak po pár pivech se ozval nějakej "mistr světa" a že prej co mu to může udělat?!?
No, to co jsem viděl pak, jsem ještě neviděl. První smůla byla v tom, že v tý pivnici rozhodně nemívají mlíko a pak se muse spoléhat už jen na toaletní papír, kterýho sežral víc než je zdrávo muhehe. Popsat se to moc nedá, to je asi nejlepší fakt prožít

Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Re: Scrat 2021

Příspěvekod Scrat » 19 led 2021 10:22

Díky za podporu pánové! :tiphat:

Barone, což o to, zkusí se to (i když zakrojit, no, vidím to spíš na preparaci nějakého mikro-kousku), jen ty případné následky. Mé zkušenosti zatím končí u Haba Chocolate. Chtěl jsem to o fous posunout proto Bhut Jolokia, pak ale Fatalii přibalí k objednávce tohle. Pokud vyroste, tak myslím že primárně půjde do omáčky a nebo jak píše chilmix... vidím se v roli toho kamaráda, co rozdává na ochutnávku :smart:

Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Re: Scrat 2021

Příspěvekod Scrat » 23 led 2021 10:38

23.1.
Po necelých 4 dnech vykoukla první "klička" (El Oro) tak doufám, že tam nebude dlouho osamocena.
24.1.
další v pořadí Bishops Crown a hnedle dvě, jen tak dál...
Naposledy upravil 1 dne Scrat; celkem upraveno 24x.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Scrat 2021

Příspěvekod petr.polasek » 23 led 2021 11:09

Tak to se mi líbí, že ti vykoukla jako první jedna z nechutnějších papriček :jalapeno:

Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Re: Scrat 2021

Příspěvekod Scrat » 23 led 2021 12:07

Na základě hodnocení tady na fóru si od ní slibuji hodně. A když jsem viděl Tvou fotku z 2019, tak bylo jasno. Jen tedy nevím, jak se mi jí povede ukočírovat v měřítku vhodném pro balkon/terasu, ale to je problém mého budoucího já. :sm:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti