Ernestovo balkónové běsnění 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 01 zář 2015 19:47

Nuže dobrá ...
Padlo tu několik návrhů, že bych to měl udělat... tak to tady máte :-)
Asi mě musel Holu trošku nakopnout (díky) ... a tak slyšte legendu o tom co Ernie pěstuje

Upozorneni:
vsechna mista, data a jmena v tomto filmu jsou smyslena a podobnost s relitou je ciste nahodna
pri nataceni tohoto snimku nebyla zranena zadna zviratka ... teda vlastne ... msice a par plostic a mozna i dalsi... ehm

To bylo tak ...
za devatero horami, devatero kopci, za tremi rekami - no vlastne to dost zalezi na tom, jak daleko ode mne bydlite... na jihu mesta Prahy, na jednom balkonu na jizni strane, zili tri hodne papricky ...

Narodili se nejspise v rakousku a jedna v polabi ... alespon to rikali cedulky v kvetinacich, pac Ernest je pako, co si nejak nenaplanoval sezonu a kdyz sazel fazole, koriandr a rajcata ... nemohl uz zacit s klicenim seminek a musel si pomoct predpestovanejma rostlinama ... mimochodem, potkali se v Hornbachu.

Co Ernest má ...
Habanero Red
Habanero Orange
Habanero Hot Chocolate

26728

Bohuzel by bylo zahodno "vyrobce" trosku nakopat do zadnich sedacich casti, protoze popisky na cedulkach jsou takove, ze je druh trosku obestren tajemstvim ...

26730

Tak napriklad Habanero by melo byt - po drivejsim omylu rostlinovedcu - oznaceno jako Capsicum Chinense, ackoliv my uz vime, ze to bylo spatne ... zazilo se to. A najednou koukate a mate doma Habanero jakozto Annumku :-)

Jak to rostlo...´
No rostlo to dobre, vlastne tak dobre, ze si Ernest neudelal ani fotku na zacatku, aby bylo videt tri male potvory, kazda s peti listy a tunou mista kolem sebe. Po prichodu domu z obchodu, byly dve z nich docela slusne prehnojene dusikem a listy meli temne zelene a krabate. Ale svete div se, vono Habanero dusik miluje a tak rostli jako z vody.

Prvni starosti meli s msicema - stejne jako koriandr, ale ten si vybrali za cil Msice Makove, zatimco papriky meli normalni zelene potvory. Prvni pokusy o odstraneni byly pomoci smesi cesneku, vody, arasidoveho oleje .....
tak voblemcany kytky ste asi jeste nevideli!

Pak to po trech tydnech - ne ze by to bylo tak hrozne, ale Ernestovi dosla trpelivost kazdy den ty hnusaky rozmackavat - to prevzal pirimor.

Dalsi starosti ... ale spise hlavniho hrdiny nez paprik ... byly padajici kvety - s cimz vas taky zacal otravovat ve vlakne http://www.chilli-forum.cz/otazky-tykaj ... t4018.html

26616

A dal to mozna znate ... netrpelive cekani, nez se neco chyti ... chvili to nevypada, ale nakonec se neco preci jen chyti ...

Kde zijou...
Ctvercovy truhlik se samozavlazovanim - coz je blbost, pac se papriky maj zalejvat zvrchu, ale myslim, ze to nekolikrat rostliny ochranilo pred suchem. Zasobnik dole je dost velky. Objem jsem odhadnul na 40L ... velke to je 40x40cm ... takze si dovedete predstavit, jak se po case rostliny tlaci na sebe vetvema.

takhle vypadali v cervenci ...
25708

a takhle v srpnu ...
26612

hlas komentatora na cervenem koberci:
Vsimnete si modnich doplnku, ktere si truhlik vybral na obe predvadeci akce ...
stylova moderni konev ladena s rostlinami na den ...
... a k vecerni robe pak cerna retro lampicka v kombinaci s moderni LED zarovkou.


Taky si muzete vsimnou tu zmenu v hnojeni ... v cervnu a zacatkem cervence jsem hnojil o fousek mene a listy byly prirozenejsi. V srpnu je jasne videt nadopovani dusikem, ale i draslikem....

Jak se to dari...

vlastne docela dobre, ale strasne blbe se pocitaji plody ... na vejsce do Ernieho namlatili tunu matiky, technicke i teoreticke ... ale jak ma spocitat par paprik mezi listama, je trosku bezradnej!

Kouknete sami ...
26740
... kdo najde Walda ? http://whereswaldo.com/index.html

Aktualne uz mam na rostlinach plody ze tri ruznych vln ...
nejpomalejsi je Habanero Orange - ke dnesku se dotahlo na 13 plodu
Habanero Red jich nasadilo asi tak 25 ... ale zato jsou to mackove
a nakonec Habanero Hot Chocolate snad atakuje i 30tku ... ackoliv zatim mensi kousky.

A novinka ze zari je, ze se dostavuje i nejaky ten barevny pigment, velmi nenapadne, ale preci ...
26741

26743
Neleknete se ... ta druha papricka je trosku pomlacena ... to je tak kdyz vam spadne lampicka z parapetu. Uvidime, jestli uhnije cela, nebo ji vapnik pomuze a otlucenina oschne.

26742
A tohle je generace 0 ... mala predcasna pecka, ktera snad jeste zkusi dohnat barvu... nebo by mela byt Choco!

Ackoliv kvety jsou zlobive ... je zase prca je fotit zrcadlovkou
26620

treba takovahle potvora uz docela narostla si dovolila upadnout ...
26617

26614

Cim se to hnoji ...
Kristalon na zdrave rajce a papriku
Hosticke Na rajcata a papriku s guanem
Na kaktusy :-D

26746

Co je to Ernest...
Ma se za to, ze je to pocitacovy druh ... konkretne softwarovy programator, ui designer, pocitacovy hrac ...
k palivemu tihnul uz od mala v cinskych restauracich, kdy si musel jako spravny tvrdak nandat alespon zicku toho cerveneho patlaveho cehosi k jidlu! Tahne mu na tricet a pise straaasne dlouhy prispevky bez diakritiky.
Prestoze madarska paprika ho dostava do kolen palem v obliceji ... chili mu docela jde a dokonce ho rodina zkazila i darovanou omackou...

26744
Mimochodem naprosto vyborna zalezitost bez zbytecnych kyselych tonu s chuti grilovaneho cesneku a hutnych cokoladovych Habaneros.

Btw, ve sklenicce neni ani Whiskey, ani becherovka ... je to coca cola ... s tumor v celni oblasti je led! Jsem postizen dobrovolnou abstinenci ... neb mi to stejne nechutna ...


Diky za pozornost ... moji galerii najdete tady http://www.chilli-forum.cz/gallery/albu ... um_id=1990

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3848
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod MartinS » 01 zář 2015 20:54

Krasne pojate chlape. Paradni tema. Text i fotky :-)

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Lucifer » 01 zář 2015 21:42

Moc pekne, text i foto :respect: At se dari! :)

- to cokoladove haba mi taky plodi z tehle familie nejvic, ďáblužel mi jaksi vubec nesedlo chuti/aromou... :(

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 01 zář 2015 22:08

Lucifer píše:Moc pekne, text i foto :respect: At se dari! :)

- to cokoladove haba mi taky plodi z tehle familie nejvic, ďáblužel mi jaksi vubec nesedlo chuti/aromou... :(
Diky :jalapeno:

Ad chut ...
Jsem prave hodne zvedavy na cerstve vypestky ... prestoze poznam typickou chut Habanera z ruznych omacek - kde se meni ostatni ingredience, ale ta jedna chut zustava - a znam chut i cerstvych zlutych habanero ...tak se vsude rika, ze to Chocolate bude opravdu velmi velmi vyrazne...
sem zvedavy a tesim se na to uz jen kvuli tomu experimentu :-)

Ostatne ted tu mam krome te VooDoo jeste karibskou omacku El Yucateco ... je trosku horsi kvality a zakladem je mrkev a nejaka ta chemie ...ale ani tam to Habanero neni vubec spatne... takze kdyby nechutnalo cerstve, omacka to jisti :angry1:

Me vyslovene nesedla jina odruda ... myslim ze to byly Birds Eye ... cerstve byly takove mejdlove / jarove a docela neprijemne ... ale kdyz se rozsekali, vymacahlo se v tom kure s drcenym koriandrem a obalilo se v trojobalu ... tak to chutnalo paradne a KFC se mohlo jit klouzat!
horky olej tu chut uplne zmenil a intenzivne to provonelo to kure ... takze ocekavam, ze pro kazdou odrudu bude idealni jine zpracovani

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Lucifer » 01 zář 2015 22:28

No, ja jsem celkem zelenac = nepristoji mi moc neco hodnotit, ale cokoladove haba je pro mne fakt kategorie "spaleny bakelit" - ta chut je az prilis vyrazna. Palivost je taky vysoko, subjektivne znatelne vyssi nez u red haba nebo scotch bonnet - to by nevadilo, ale ta (pa)chut v jidle, ta mi vadila. (Mozna pridat jen mensi cast k jinym paprickam do nejake omacy, nevim) Zatim jsem tech cokolad sklidil z jedine kytky cca. 30, a pokud neprijdou nejake kroupy a spol. tak dalsich 40+ zelenych jich tam jeste ceka... No nic, rozdam to asi vsechno kolegum v praci, spokojim se s cervenymi. :)

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 01 zář 2015 22:30

MartinS píše:Krasne pojate chlape. Paradni tema. Text i fotky :-)
Diky :-) Verejne podekovani za prvni reakci a za podporu ... Karma++ :respect:

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 01 zář 2015 22:36

Lucifer píše: cokoladove haba je pro mne fakt kategorie "spaleny bakelit" - ta chut je az prilis vyrazna
NO to je presne ono! :-D A ja nevedel jak to pojmenovat! .... no dobra, me to nechutna uplne jako spaleny bakelit, ale mas stoprocentne pravdu, ze je to timhle smerem.

Ostatne kdo vi, co mi vlastne vyroste ... zatim jedine Choco, ktere tam je je to syte oranzove ... nikdy sem to predtim nevidel rust, tak nevim jak se to ma zbarvovat. Treba zjistim, ze cedulka byla k necemu uplne jinemu :-D

A pokud jich mas takhle hodne ( a pak kdo je tady zacatecnik :-D ) tak rozdej duzinu a seminka nabidni tady :-) Z dobreho zdroje a osvedcena vynosnost ... to by bylo aby se nekdo nechytl na bakelit :thumbup:

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Colostomizer » 02 zář 2015 10:52

Parádní rostliny, fotky i komentáře :D


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017



Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host