Prosím o radu pri vyberu odrud - dekuji

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Obroni22
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2021 17:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Prosím o radu pri vyberu odrud - dekuji

Příspěvekod Obroni22 » 20 úno 2021 17:34

Zdravim Vas, jsem tu novy, tak doufam, ze nikoho nepobouri zacatecnicky dotaz. Rad bych si objednal par odrud, ale nevim, s cim zacit. V oboru zahradnictvi jsem zkuseny, ale s chilli vubec. Rad bych aby jste mi napsali par odrud, se kteryma bych mohl zacit nejlepe stredne palive az palive, ale ne extremne. Taky by mne zajimalo, co vsechno potrebuji koupit a zaridit si pro uspesne pestovani. Dostanu vse potrebne k pestovani na chilli seminka.cz ? Predem vsem dekuji za rady. Rad bych atraktivni papricky jak vzhledove, tak zajimave aromaticky. Dekuji vsem. Jeste se zeptam na literaturu, hlavne mne zajimaji knihy v anglictine. Dik

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu pri vyberu odrud - dekuji

Příspěvekod Bonebreakers » 20 úno 2021 18:00

Ve většině e-shopů s chilli máš u každého druhu popis, kde je i jeho náročnost na pěstování a místo kde jej nejlépe pěstovat. A ano na zdejším servru seženeš vše co budes potřebovat k pěstování mimo pěstebni substrát, ty nejzákladnější věci tady nakoupíš, aby jsi vypěstovali co potřebuješ. Pokud by jsi potom časem chtěl něco navíc nebo něco "lepšího" většinou budeš muset zabrousit do různých growshopů a zahraničních chilli shopů, protože fakt některé druhy tady v republice nakoupíš. Těch nejznámějších nebo nejvíce přestovanych v českých e-shopech je dost popř. tady od lidí se můžeš domluvit na nějakém barterovém obchodu. Druhy se kterýma by jsi to měl zkusit, asi ti každý poradí něco jiného. Možná se shodneme na nějakém - Jalapenu je nenáročné na pěstování a úroda bývá poměrně dost vysoká, potom nějakou Aji - což podle mně "roste jako plevel" a moc se na ní nedá zkazit jsou docela blbuvzdorné a výnosnost velmi vysoká. Chuťově a palem oba druhy přesně podle toho co chceš. S angl. literaturou k chilli ti moc neporadím, ale mohu tě ujistit, že tady na tom fóru najdeš všechno i to co v knížkách nevycteš. :respect:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Vincent
Stálý člen
Příspěvky: 200
Registrován: 09 říj 2018 09:10
Reputace: 194
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 215 m.n.m asi

Re: Prosím o radu pri vyberu odrud - dekuji

Příspěvekod Vincent » 21 úno 2021 11:50

roste to a plodí skoro samo. pokud se vyhneš super pálivým, které některé můžou potrápit tak pohoda. ještě se raději vyhni hybridním druhům, ty dokážou být taky zrádné až choulostivé


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů