Jak zalévat semínka v RW kostkách

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jak zalévat semínka v RW kostkách

Příspěvekod chris » 12 led 2018 21:33

za mne: příruční rozprašovač s fungující regulací jemnosti mlhy je jedna z věcí do který stojí hned na začátku vložit pár kaček, on se hodí během sezóny hned několikrát. Při klíčení, pro sazeničky, při aplikaci výživy na list, při boji se savými škůdci...a přes zimu ho ocení bytové květiny (a i stěny bytu).

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Jak zalévat semínka v RW kostkách

Příspěvekod stankar » 13 led 2018 13:19

pan_klobouk píše:
12 led 2018 15:38
Jen info ,loni jsem zkousel RW a mel jsem problem ,ze korinek nemel dost sily prokorenit RW kostku. A co se tyka zalevaní RW neprelejes,takze klidne mala konev ,pokud mas podmisku .)
Stalo se mi to loni taky, musim udelat par pokusu, jestli to neni nedostatkem svetla a tepla, coz by melo pomoct k lepsimu zakoreneni. Kazdopadne RW je uplne super na zakoreneni rizku :)

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zalévat semínka v RW kostkách

Příspěvekod pan_klobouk » 13 led 2018 13:39

za mne RW kostky ne,ale RW vatu nelisovanou uplne v pohode
pan_klobouk

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jak zalévat semínka v RW kostkách

Příspěvekod chris » 13 led 2018 17:34

@stankar: na klíčení mne RW vůbec neláká (samozřejmě pokud se nejedná o hydro), nevidím žádné výhody.
Ale pokud bych zkoušel řízkovat, tak bych RW volil, solidní jistota nepřítomnosti škodlivých breberek imho přebíje nevýhody typu cena a rychlé vysychání.

Uživatelský avatar
komar
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2016 15:45
Reputace: 77
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Jak zalévat semínka v RW kostkách

Příspěvekod komar » 16 led 2018 21:07

Loni jsem rozjížděl část v jiffy tabletách a něco na zkoušku v RW kostkách. Za mě nebyl rozdílný dopad v kořenovém systému u dospělé kytky mezi jiffinou a RW kostkou. S RW se líp pracuje a nepřelejete. Jedinou nevýhodu jsem zpozoroval v tom, že když nebyl RW zcela zakrytý zeminou chytal zelenou řasu. (se stejnou jsem bojoval i v hydropokusech outdoor).

Když jsem na konci sezóny oklepával baly od substrátu obě média měly srovnatelný kořenový systém. Ani u jiffin jsem nanešel problém v tom že by snad kořeny jiffinu neprorostly.

Jediný rozdíl snad může být v tom že RW je třeba přesadit do hlíny dřív než jiffy, záleží ovšem na velikosti média na klíčení.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů