Bone - bezzemkova sezona 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Bonebreakers » 01 led 2021 19:46

Tak a je tu další chilli rok. Zhodnocení až později, sice jsem je měl napsané, ale neuložil jsem si to a okolnosti shůry dané mi klikly na klávesu a potom jen :"Jé Miláčku Ty jsi si něco psal ......." takže asi tak.

Do nové sezóny plánuji jen tohle :
Aji Limo Rojo
Aji Lemon Drop
Aji Fantasy Orange
Limon
Jalapeno Maylon
Mini Rocoto Brown
Fatalii Yellow
Habanero Bonda Ma Jacque
Antillais Caribbean
Black Phantom red/black v.1
Valar Morghulis (Yellow)

a možná ještě :-D
Aji Guyana a nějaké Jalapeno

namáčet začnu 5.1.2021, kdy valím do práce a také si připravím GrowBox t.j. naprogramuji zásuvkové spínače, zkontroluji světla atak.
Naposledy upravil 2 dne Bonebreakers; celkem upraveno 23x.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Lexter » 02 led 2021 10:19

Bonebreakers píše:
01 led 2021 19:46
a možná ještě
Tahle slova známe všichni, jsou těmi které nesnášíme a přece je vždy proneseme.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Bonebreakers » 02 led 2021 17:25

Tak konečně trochu klidu k psaní, ano ano jak poznamenal Lexter "a možná ještě" vždy se něco najde co nutně potřebujeme i když nepotřebujeme, ale udělalo by nám to radost :thumbup: . K hodnocení minulé sezóny , balkon jel bomby, úroda velice slušná, jen podle mně velikost plodů u některých odrůd byla trochu menší. Parapet v práci, tak tam rostlinky vyprodukovaly hlavně zelený prales a Aji Fantasy Orange dávala desítky plotů, vynikající odrůda jak vzhledově tak chuťově s mírným palem. Dělal jsem z nich Karibskou chilli omáčku plus ještě pár plodů Haba Bonda Ma Jacque viz. vlákno recepty-na-domaci-chilli-omacky-chilli- ... t7665.html . Další z parapetu stojící za zmínku byla Maui Purple, tahle chilli bude asi ještě propašovaná do letošního listu, jedná se o vzhledově nádherou rostlinku s hodně tmavými až černými listy a plody dozrávající z černá do temně červené, pal zajímavý rozprostřený po celé puse, chuťově zajímavá lehce do ovoce ale těžko popsat potřeba zažít, dobrá hlavně k naložení a jako sušená. Další z parapetu Valar Morghulis dávám mu ještě jeden rok aby se ukázal, u něj mně mrzelo, že měl málo plodů oproti ostatním, měl jen asi tak do 20ks a z toho půlka byly mrňouskové tak na 50% velikosti. Papriky která mile překvapily Etna Peperoncino - obsypané, ale asi tak půlka plodů bez palu, Mini Rocoto Brown - obsypané, vynikají prostě rocoto udělal jsem z něj jednodruhovou chunan pastu, Jalapena všeobecně standart, ale slabší výnos jen Telica měla asi tak 30-40 ks. Prckovi se líbily jeho dvě Mini Sweet Orange jely celou sezonu průběžně a dávaly docela dost a velké plody, super nepálivá šťavnatá paprika pro děcka. Fatalii Yelow - bude i letos a i potom, vynikající paprika s ovocnoou chutí a trochu vyšším palem (ano ne hot nebo super hot), ale ještě tak akorát co se dá dát rovnou do pusy a "neumřít při tom", jen mně mrzelo, že plody byly sotva poloviční než by měly být a to měla rostlinka na parapetu v práci podle mně ideální podmínky, asi ji letos zkusím venku na balkoně. Další chillina co potěšila je Madam Jeannet x Goronong obsypaný keříček sytě červených krabatých plodů velikosti menších švestek, po rozkrojení zajímavá vůně a pal asi tak jak Fatalii, většina šla do nálevu a chunan pasty. Celkově na tu bídu byla úroda docela dobrá, naloženo, zavařeno, usušeno a rozmixováno je toho dost. Spoustu jsem i podaroval, a mohu říci, že ta Karibská omáčka co byla s mangem byla pochválená, tu s ananasem jsem zatím zkusil jen doma a je oproti té mangové trochu kyselejší ale taky dobrá. Další stálice budou Aji Lemon Drop a Aji Guyanna vše na nich vynikající za mně tyhle by měly být součástí každěho playlistu.
K hnojení - hnojeno trojkombinací Chilli Focusem, Vitality Komplexem a Lignohumátem a to v podstatě podle "voka" a i tak trochu hala bala nic vědeckého a podle mně vše O.K. listy krásně zelené, vše vitální a v práci to dělalo zelené peklo takže asi tak, čím si s tím více člověk hraje tím to víc asi pomrší.
Květináče - jel jsem v hranatých Teku myslím 16 l a potom v Gronest textilní květináč 15l - Aqua Breathe a nějakých "EU designet China made" podobné Gronestům, z číny je potřeba kupovat jen ty s hodně silnou látkou, ty co jsou rychle spíchnuté z podkladového 3mm Mirelonu jsou k prdu. Jestli plast nebo textil u mně fakt nevím, jedině tak, že ten textilní se lépe skladu a zabírá méně místa, na pěstování jsem nepozoroval žádné viditelné rozdíly na rostlinách, když jsem vyhazoval po sezoně kytky tak prokořenění jsem měl nastejno jak v textilu tak v plastu, mohl jsem porovnávat protože jsem jel ve stejných objemech. Snad jedině, že logicky textiláky jsem častěji zaléval řekl bych, že tak 1,5x častěji než plastové.
Zem jsem měl nějakou z Rašeliny Soběslav proloženou Perlitem a na spodek květináčů Keramzit.

Pár obrázků ještě z loňska
Aji Fantasy Orange
70437
J.Telica
70436
Valar Morghulis
70435
J.Early
70438
Thai Hot Orange
70434
Ještě k tomuto oranžovému Thajci, super výnos, vůně zajímavá, dobrá akorát tak jako sušená, plody jsou takové divně kožnaté jako by už předsušené, jo čerstvé nadrobno nakrájet do nějakého pálivého asijského jídla tak to asi jo, jinak nasušit nebo zavařit.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2173
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4428
Obrázky: 0

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Pedro » 02 led 2021 20:50

Karibská omáčka je super...zatím všichni chválili.
Oranžového Thajce jsem ochutnal od kamarádky a souhlasím s Tebou. Že bych z něj byl na větvi, tak to ne.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 03 led 2021 17:16

Jen k těm textilům z Číny ze slabého matroše. Proč by měly být k prdu? Mám jich mimo těch z pevné tkaniny, asi 20 a taky si na ně nemohu stěžovat. Udělají stejnou službu jako ty kvalitnější. A to mám jedny a ty samé už 3 sezónu.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Bonebreakers » 03 led 2021 23:04

Ty textiláky made China myslím ty opravdu hodně slabé, jsou šité dost naprd a ty stehy se rozlézají/povolují, no možná jsem měl jen blbou várku, ale chce to raději takové, co jsou z materiálu, co je takový jakoby filcovatější, jako mám u těch origo Gronestů, tam to bylo sešité festovněji a to o hodně. Neříkám, že by nic nevydržely taky jsem jich pár koupil, no nekup to za ten cenovej dumping, asi deset za dolar :thumbup:
Naposledy upravil 1 dne Bonebreakers; celkem upraveno 4x.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 04 led 2021 11:44

Aha, taky ty myslíš úplně ty slabe jak igelitak, no tak to pak asi ano. To se omlouvám. 😉
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Bonebreakers » 15 led 2021 10:23

Jen v rychlosti, 5.1. dáno máčet do Ligna a po dvou dnech do pařníku, za nějaký další 4 dny skoro vše venku a hned přesun do GrowBoxu. Letos to valím tak nějak na pankáče, výsev rovnou do země, jen pár zbylých jiffu od loňska. Hned po vyklíčení šup s tím po světlo a děj se vůle 🥳.

Co vyklíčilo :
Aji Limo Rojo -1
Aji Lemon Drop -1
Aji Fantasy Orange -4
Limon -2
Jalapeno Maylon -2
Mini Rocoto Brown - zatím ne
Fatalii Yellow -4
Habanero Bonda Ma Jacque -1
Antillais Caribbean - 1
Black Phantom red/black v. 1. -2
Valar Morghulis (Yellow) -1
Erbenova kukačka -3
Aji Guyana -4

Konečně se mi podařily i obrázky
Pařník po pár dnech, a hned přesun pod světlo
70574
Growbox v plné práci.
70573
Naposledy upravil 1 dne Bonebreakers; celkem upraveno 17x.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů