Dobrý deň

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
PlantChilliToChill
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018 14:10
Reputace: 6
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Dubnica, Slovensko

Dobrý deň

Příspěvekod PlantChilliToChill » 22 bře 2018 14:58

Dobrý deň! :tiphat:
Viete celkom ma zaskočilo že je tu takáto vec ako predstavovanie ale musím sa priznať že ma to aj potešilo! Je to práve preto že v poslednej dobe internet už ani tak neslúži na čo by mal, a práve preto ma to veľmi teší. Ale teda aby som sa dostal aj k tomu predstaveniu, ako ste už mohli zistiť som Slovák. Slovák z Považia. Tu na považí nie je tak veľa chilli vecí a tak som rád že aspoň u našich najbližších susedov máte toľko pestovateľov. Som ešte len, teda, chilli pestovateľ začiatočník ale som si istý že s takouto dobrou komunitou sa to rýchlo zmení! Ja osobne teda zatiaľ moc veľa chilli nepestujem (momentálne iba odrodu Thanksgiving) ale už v máji (květnu) keď sa na seminka-chilli začnú predávať sadenice tak budem pestovať pár ďalších odrôd ako Dorset Naga a naopak Banana Sweet. Najväčší problém bude určite úspešne dopestovať tú Nagu ale som si istý že s vami sa mi to podarí úplne v pohode!

Písalo sa tam že by som mohol povedať o svojich ďalších koníčkoch a záujmoch ktoré mám rád. No, teda, ja sa teda venujem filmárčíne ako kameraman, herec ale hlavne režisér. Ďalej som blázon do jazykovied a rôznych iných a odlišných, hlavne teda severských, kultúr. Moc ma toho už nenapadá ale teda som ešte milovník módy a histórie 19. a začiatku 20. storočia čiže sa zaujímam aj o 1. svetovú vojnu. A medzi poslednými som aj tak trochu astronóm.

No a to je asi všetko čo by som o sebe povedal! Za každé prečítanie úprimne ďakujem! :thanx:
Za všetky odpovede popredu ďakujem! :thanx:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Dobrý deň

Příspěvekod chris » 22 bře 2018 17:26

Vítej!
Sazenice jsou určitě fajn protože na výsadbu chinesek už je pozdě, ale třeba annumky by jsi ještě klidně stihnul, já začínál loni, první dvě semínka jsem zasadil až 27.03., a většinu až 04.04. a úroda byla parádní.
Taky jsem kupoval i nějaké sazenice, ale vypiplat si i nějaké rostlinky od semínek člověka naučí hned v prvním roce opravdu hodně.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Dobrý deň

Příspěvekod Chozee77 » 22 bře 2018 17:40

Ahoj :tiphat:
Představil si se jak že žurnálu.👍 . :thumbup:
Jestli bych ti mohl poradit se sazenicemi..tak si na první pokusy přidej a vyzkoušej klasické Habanero... :angry1: je to pohodová rostlinka.. dobře roste i pěkně plodí :angry1: a na začátek si myslím že budeš mít i co dělat aby jsi si spořádal jedno..třeba červené Habanerko..😍😎
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

PlantChilliToChill
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018 14:10
Reputace: 6
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Dubnica, Slovensko

Re: Dobrý deň

Příspěvekod PlantChilliToChill » 22 bře 2018 19:50

Dobrý deň!
Hovoril si o tých Annuumkách, a ako som hovoril niektoré annuumky, presnejšie teda tú asi najlahšiu odrodu Thanksgiving, som už vysadil!

A ešte aj k tomu Habaneru, ono je to tak že my máme na škole taký menší spolok pestovateľov, kde už má jeden z nás práve aj to Habanero. Ono ja viem že tie Habanéra sú na začiatok najlepšie ale, práve preto mám tie Thaksgiving aby som si vyskúšal niektoré pestovať už od semienka aby som mal aj s tým nejaké skúsenosti. Musíte teda pochopiť že ja som taký tip pestovateľa, ktorý moc nepestuje už od semienka, ale aj v tom chcem mať samozrejme skúsenosť aby som niečo také mohol praktikovať v budúcnosti u iných druhov medzi ktoré možno zaradím aj niektoré druhy Habanera.

P.S: Ešte o tých annuumkách a chinenseskách, ja ich budem už od mája mať všetky, okrem niektorých Thaksgiving, vo fólivníku takže budem pestovať oboje tak že budú mať úrodu v takmer takom rovnakom čase!

Za všetky prečítania dopredu úprimne ďakujem! :thanx:
Za všetky odpovede popredu ďakujem! :thanx:

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Dobrý deň

Příspěvekod Chozee77 » 22 bře 2018 20:08

. Ono ja viem že tie Habanéra sú na začiatok najlepšie ale, práve preto mám tie Thaksgiving aby som si vyskúšal niektoré pestovať už od semienka aby som mal aj s tým nejaké skúsenosti. Musíte teda pochopiť že ja som taký tip pestovateľa

Není třeba se bát...😍
Já také loni pěstoval poprvé a ze semínka a rostly všechny odrůdy krásně... Habanerko červené bylo výnosů premiant..
Čokoládový škorpión zase vyrostl do 130 cm
Naga morich košatá rostlinka se stovkami plodů
A jamaican Yellow také obsypaný...☺️
A to venku 😉
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Dobrý deň

Příspěvekod Din0 » 22 bře 2018 20:11

Neboj se, píchneš do hlíny 20 semínek místo plánovaných 5 "na zoušku", vyzkoušíš, co udělá to a co zas tohle ;) Případně se zeptáš "Co by udělali zkušenější pěstitelé?" a vždy se někdo ochotný najde nebo si informace najdeš přímo na tomto foru ;)

A závislost je na světě :)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Vlado
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04 úno 2018 21:18
Reputace: 16
Obrázky: 0

Re: Dobrý deň

Příspěvekod Vlado » 04 dub 2018 00:11

Ahoj,tiež som z Považia. Síce skoro na hranici z Moravou. Ak nemáš ďaleko do Púchova tak ti rád darujem sadenice. Mám asi 12 druhov 😉.

PlantChilliToChill
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018 14:10
Reputace: 6
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Dubnica, Slovensko

Re: Dobrý deň

Příspěvekod PlantChilliToChill » 04 dub 2018 19:05

Bohužiaľ, momentálne to nepôjde. Do Púchova to mám, aj keď nie moc veľký, kus a tiež už mám zo sadenicami na tento rok vystarané a keby som mal ďalšie tak ich nemám kam dať. Ale aj tak ďakujem za návrh a možno niekedy inokedy. :thanx:
Za všetky odpovede popredu ďakujem! :thanx:


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů