Stáčení listů

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3563
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3802
Obrázky: 0

Re: Stáčení listů

Příspěvekod MartinS » 18 úno 2021 10:45

Boze to snad ne.
Ten substrat je predhnojeny?
Vsak i ta harmonie vapnik obsahuje mraky dusiku (Stankar do dobre zminil)
Vapniku nebude nedostatek, rostliny maji nedostatek vetsinou az pozdeji kdy masivne nahazuji plody.
Nedostatek cehokoliv muze byt spatnym PH a pak hnojeni cimkoliv jedno pres druhe, nemusi pomoci.
Do toho jeste Biobizz grow, sice davas "jen" 1ml ale v kombinaci s tou harmonii je to silena darda.
Ty rostliny maji kolik? 15 cm?

Stacilo by 0,5ml biobizz grow jednou tydne treba a na ostatni se zatim vykaslat.
Takto prehnojene sazenicky jsem asi jeste nevidel.

Zaleval bych to treba 3 tydny jen vodou, samozrejme PH serizenou aby jsi se vymotal z prebytku a deficitu.
Urcite ne kohoutkovou naprimo. Muzes mit klidne PH kolem 8, coz je moc.

Po trech tydnech bych zacal treba s 1/4 davkou Biobizzu nez je v davkovaci tabulce.

Rejsek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2016 10:13
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Stáčení listů

Příspěvekod Rejsek » 19 úno 2021 10:43

Koupil jsem si Ph papírky a voda má 6 až 6,4. Odstávat jí nechávám minimálně den než jde na kytku. S tím přhnojením je zajímavé že to udělala jen jedna kytka... Ostatní jsou krom intumescence naprosto v klidu a myslím že dávka 1ml na L což je půlka doporučený minmální dávky dle dávkovací tabulky Biobizz je v poho. Substrát je Biobizz light mix, předhnojený by být neměl. Ale o tom že ta harmonie je dusíkatá to jsem teda nevěděl no, myslel jsem si že to je čistě vápník... Takže tím jsem to asi "pohnojil"

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2202
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4510
Obrázky: 0

Re: Stáčení listů

Příspěvekod Pedro » 19 úno 2021 11:42

Rejsek píše:
19 úno 2021 10:43
Koupil jsem si Ph papírky a voda má 6 až 6,4. Odstávat jí nechávám minimálně den než jde na kytku. S tím přhnojením je zajímavé že to udělala jen jedna kytka... Ostatní jsou krom intumescence naprosto v klidu a myslím že dávka 1ml na L což je půlka doporučený minmální dávky dle dávkovací tabulky Biobizz je v poho. Substrát je Biobizz light mix, předhnojený by být neměl. Ale o tom že ta harmonie je dusíkatá to jsem teda nevěděl no, myslel jsem si že to je čistě vápník... Takže tím jsem to asi "pohnojil"
Já malé sazenice vůbec nehnojím. Jen Vitalitykomplex. Nic víc. A zalévám "na váhu" kelímku, takže i když je substrát na povrchu suchý, tak potěžkáním v ruce zjistím, že to ještě není potřeba. :dunno:
Jen můj post k tématu. Samozřejmě, že dobrý substrát dělá svoje, že dešťová voda by asi byla fajn, ale my máme tvrdou vodu, zeminu mám z kompostu (takže spousta zvířátek v hlíně) a kytky rostou. Občas zkroucený list, občas žlutý, některý jsou nítěnky vytáhlý, občas to je pak spálené od slunce. Mám vyzkoušené, že čím více se s tím se*u, tak tím víc to stojí za prd. Jsou to jen kytky, ale to tak mám já. :tiphat:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3563
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3802
Obrázky: 0

Re: Stáčení listů

Příspěvekod MartinS » 19 úno 2021 13:34

Hele Ph 6-7 je v pohode a nepotrebuje upravu. Takze jen to prehnojeni no. Asi tou Harmonii
Nicmene davat ji takto brzy je stejne zbytecne. Takto male rostliny deficit vapniku mit nebudou, pokud neni rozhozene hodne PH, jakoze asi neni.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáčení listů

Příspěvekod Bonebreakers » 19 úno 2021 13:45

Přesně tak pouze vodou, když se koukám na to co voda tady u nás má, tak mi to vlastně vodárny rovnou i stopově hnojí
71431
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Stáčení listů

Příspěvekod Lexter » 28 úno 2021 00:39

Za mě jsou to uhnilé kořeny přelitím. Rostlina paradoxně nemá čím pít. Je to celkem jasně vidět z krupičky na spodní straně listů. Čili nezalejvat, možná pomoci něčím jako je vitality komplex (na list, kořeny má v háji). Můžeš i nejvíce postižené listu ustřihnout. Rostlina pak nebude potřebovat tolik vody a uleví se jí. Velké rány doporučuji zakápnout vteřiňákem.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

José_B
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04 pro 2020 23:53
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Stáčení listů

Příspěvekod José_B » 12 bře 2021 13:04

Zdravím,

Myslíte že v tomto prípade ide o rovnaký problém - preliatie? Uhnité korene?
Na nič iné mi to nevychádza. Inak všetky sadenice (cca 40) sú OK, jedine táto je mimo.
Na tej foto ešte hnojená nebola, teplo má stále cca 22°C, svietim jej 12-13h denne. Ale ako hovorím, ostatné problém nemajú.

https://pasteboard.co/JSgBpiY.jpg
https://pasteboard.co/JSgAWMx.jpg

Ďakujem

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Stáčení listů

Příspěvekod Lexter » 12 bře 2021 13:32

José_B píše:
12 bře 2021 13:04
Myslíte že v tomto prípade ide o rovnaký problém - preliatie? Uhnité korene?

Za mě je zralá na vytáhnutí, osprchování kořínků a čistý výsevní substrát i třeba s perlitem a max. nějaký stimul na list, extra lehká zálivka a dostatek světla. Vypadá fakt zle, ale myslím, že s řádnou péči to zvládne a ještě tě překvapí. :tiphat:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti