Polnička topolová

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Polnička topolová

Příspěvekod accuface » 03 dub 2020 21:50

Abych toho neměl doma málo, zkouším vypěstovat houby, konkrétně Polničku topolovou. Nemá náhodou někdo zkušenost, jak na to. Žádnou vědu v tom nehledám, jen jsem do dřevěnýho špalku vyvrtal pár děr, do otvorů vložil naočkované špalíčky a to vše udržuji ve vlhku v igelitovém pytli. Snad se zadaří, ale musím vyčkat - předpokládaná doba na růst podhoubí je asi 4 měsíce.
64281

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Polnička topolová

Příspěvekod petr.polasek » 04 dub 2020 16:51

Houby jsme tu ještě neměli. Tak hodně zdaru a podávej reporty.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Polnička topolová

Příspěvekod chris » 04 dub 2020 16:53

Držím palce a jsem zvědav na výsledky, já houby samozřejmě zvažoval, těch imho není nikdy dost (ani když je úrodný rok a že ty poslední roky stály tady v širokém okolí za prd), ale už před lety jsem si to vyhodnotil tak, že na to nemám podmínky, minisklepy v domě jsou stavebně součástí garáží a tím pádem hodně až extrémně suché. Ale ten igelpytel co zmiňuješ mi teď bude vrtat v hlavě, to by mohlo být řešení, nejspíš budu muset něco na ten způsob zkusit. :-)

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Polnička topolová

Příspěvekod accuface » 04 dub 2020 22:00

Díky za povzbuzení, pokud se mi pokus s pěstováním hub někam posune, podám report. Mám v plánu ještě pro jistotu v nejbližší době naočkovat druhý dřevěný špalek. Problémem bude možná teplota, na tvorbu podhoubí stačí max.20 stupňů a jak se bude už postupně oteplovat, tak se to možná nepodaří a taky vlhkost. Chce to dlouhodobě udržovat vysokou vlhkost a to se mi snad díky igelotovému pytli podaří.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Polnička topolová

Příspěvekod accuface » 16 dub 2020 00:06

Tak jsem teď o Velikonocích na chalupě naočkoval i druhý špalek, snad z toho něco bude. Teď nezbývá nic jiného než čekat, zda se dílo podaří.
64551
64552

igelitovy
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 09 úno 2017 19:29
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: 384 mnm

Re: Polnička topolová

Příspěvekod igelitovy » 25 kvě 2020 20:46

Parádička, polničku som chcel aj ja davnejšie skúsit, aj nejaké ine huby:) otec davnejšie pestoval hlivu ustricovu vo vreciach a rastlo to ako z vody, pred časom sme sa k tomu znovu vrátili ale bojujeme :D nedarí sa. Kúpili sme aj násadu Reishi a Shiitake, zohnal som polená myslím že buku a su už dva roky naočkované no neuspešne, nevieme to donutit rodit, mne sa však dari množit aspon násadu - pestujem v sklenených flašiach. Zajtra nafotím a pridam to tu:) som rad že sa tu pestuju aj huby :thumbup:

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Polnička topolová

Příspěvekod accuface » 25 kvě 2020 22:59

igelitovy píše:
25 kvě 2020 20:46
Parádička, polničku som chcel aj ja davnejšie skúsit, aj nejaké ine huby:) otec davnejšie pestoval hlivu ustricovu vo vreciach a rastlo to ako z vody, pred časom sme sa k tomu znovu vrátili ale bojujeme :D nedarí sa. Kúpili sme aj násadu Reishi a Shiitake, zohnal som polená myslím že buku a su už dva roky naočkované no neuspešne, nevieme to donutit rodit, mne sa však dari množit aspon násadu - pestujem v sklenených flašiach. Zajtra nafotím a pridam to tu:) som rad že sa tu pestuju aj huby :thumbup:
Na fotky jsem zvědavej, rád se podívám. Jinak je to spíš takovej pokus, jestli se to povede. Mám doma dva naočkované špalky (třešeň a ořech). Co jsem hledal informace na internetu, tak to chce dřevo pokud možno z čerstvě poraženého stromu. To třešeň splňuje, krásně to drží přírodní vlhkost a zvyšuje to pravděpodobnost, že násada se rozroste. U ořechu to bude asi problém, poleno je už vyschlé a tak to zkouším rosit rozprašovačem. Zatím to nic nedělá, ale ještě je brzo. Jsem zároveň překvapen, že se našel někdo, kdo to zkouší stejně jako já. Tak ať se ti daří.

igelitovy
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 09 úno 2017 19:29
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: 384 mnm

Re: Polnička topolová

Příspěvekod igelitovy » 26 kvě 2020 14:02

čerešňna je super, na tej sme mali nasadene už a plodila pekne. Rosit treba určite, prípadne zabalit do vreca - lahšie udrži vlhkost, len treba pravidelne vetrať. My sme mali väčši problém potom s pestovanim, shiitake nevieme donutit plodit :D naštastie hliva nema taky problem, tam sme museli ubranit urodu od slimakov, a je dost nachylna na prievan čo vysušuje a priame slnko. Nafotil som niečo čo mam doma, vonku mam par klatikov shiitake čo som naočkoval kolíčkami, tie maju tiež peknu kresbu ako reishi.
65621
hliva
65622
kresba reishi - ak nebude plodit, aspon bude pekne drevo na niečo :D
65619
65618
par dnova nasada hlivy
65623
65617
nasada shiitake asi tyžden rastu


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host