Pařeniště na balkon

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Yuichiro
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07 pro 2015 18:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Pařeniště na balkon

Příspěvekod Yuichiro » 17 led 2019 10:06

Ahoj,
pomalu se chystám na novou sezonu a chci se zeptat na názor ohledně tohoto pařeniště:
https://eshop.unihobby.cz/zahrada-sklen ... m/148792p/

Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Chtěl bych to mít na balkoně, kam svítí denně od rána cca do 15:00 a chtěl bych v tom pěstovat i něco pálivějšího, co se mi nechce mít jen tak v truhlíku za oknem.

Nevím, jestli to v tom ale nebude mít moc málo světla, protože ta plenta to asi dost tlumí...

Nebo pokud víte o něčem vhodnějším, s čím máte dobrou zkušenost, sem s tím :) hlavně ať to je malé, mám malý balkon :)

Díky za reakce :)

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Pařeniště na balkon

Příspěvekod Bacula » 17 led 2019 13:10

Já myslím, že v pohodě, pro pár rostlin bez problémů. Chce to dobře vybrat, například pro baccatum je to malé.
Bacula

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Pařeniště na balkon

Příspěvekod chris » 17 led 2019 19:08

Loni jsem o něčem podobném docela uvažoval. Nakonec jsem to prozatím nepořídil.
Hlavně proto že jsem neměl možnost se podívat někde na vlastní oči na provedení.
Z tý fotky těžko soudit ale nevypadá špatně a i velikostí je tak akorát.
Já potřebuju aby se to dokázalo rozumně popasovat s větrem. Což znamená že potřebuju aby první police byla zcela dole a aby šla zatížit. Většina těch určených pro zahrady má jen značně nestabilní rám určený k zakotvení do hlíny. Navíc, na typickém balkóně lze alespoň přivázat jednu až tři svislé stojny k zábradlí, u mne nejde ani to, takže o to víc potřebuju stabilní základnu.
Druhé kriterium pro mne je snadná sestavitelnost a opakovatelná rozebíratelnost. Začátkem jara složít, koncem rozebrat a uložt.

Jestli do něj půjdeš, poprosil bych tě následně o pár fotek a nějahé hodnoceni. Dík.

Yuichiro
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07 pro 2015 18:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pařeniště na balkon

Příspěvekod Yuichiro » 18 led 2019 12:11

Já přemýšlím, že bych tu horní polici časem odendal a nechal tam už jen větší rostliny. Plánuji tam dát odrůdu Habanera. Zbytek, co chci letos pěstovat, jsou jen menší a nenáročné rostlinky, které po zkušenostech nechám normálně v truhlíku za oknem, kde se jim dařilo dobře. Otázkou je, až budou zrát plody, jestli tam nebude málo světla. Rád bych ho totiž používal přes celou sezonu...
Ještě přemýšlím, jestli radši nezvolit něco s transparentní plachtou, přece jen to dá víc světla.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů